سرویس: سیاسی
کد خبر: 743
|
10:15 - 1391/08/06
نسخه چاپی

پاسخ احمدی​نژاد به چرایی نامه​نگاری​هایش با آملی لاریجانی

پاسخ احمدی​نژاد به چرایی نامه​نگاری​هایش با آملی لاریجانی
رئیس کمیسیون اصل ۹۰ جزئیات دیدار ۲ ساعته اخیر خود و رئیس کمیسیون شوراهای مجلس با محمود احمدی‌نژاد را تشریح کرد.
به گزارش سبلانه به نقل از مشرق، محمدعلی پورمختار درباره دیدار سه‌شنبه گذشته خود و رئیس کمیسیون شوراهای مجلس با رئیس جمهور، به فارس گفت: این دیدار سومین ملاقاتم با آقای احمدی‌نژاد طی 2 ماه اخیر بود.
 
 وی افزود: در این دیدار عمدتاً درباره مسائل مختلف مربوط به مجلس و دولت بحث شد و قرار بود بر اساس توافق صورت گرفته در جلسه گذشته، برخی نمایندگان هم در این نشست حضور داشته باشند.
 
 رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین مسائلی که در این دیدار مطرح شد، موضوعات مربوط به وضعیت اقتصادی بود که لازم بود به صورت مستقیم در این باره گفتگو کرده و نظرات آقای احمدی‌نژاد را بشنویم.
 
 پورمختار افزود: یکی دیگر از مباحث مهم مطرح‌شده در این جلسه، موضوع نامه‌نگاری‌های اخیر رئیس جمهور با رئیس قوه قضائیه بود که آقای احمدی‌نژاد درباره سابقه و دلایل این موضوع، توضیح داد.
 
 وی اضافه کرد: در این دیدار بر لزوم تعامل بیشتر قوا و تداوم جلسه مشترک سران قوا تأکید کردیم که آقای رئیس جمهور هم از مسأله بسیار استقبال کردند.
 
 پورمختار خاطر نشان کرد: انتظار ما این است که جلسات سران قوا به صورت دائمی و مستمر برگزار شود تا طرفین به صورت شفاف در خصوص بسیاری از مباحث که در رسانه‌ها و در سطح جامعه مطرح می‌شود، رایزنی کنند.
 
 وی متذکر شد: قرار بود جلسه سران قوا هفته گذشته تشکیل شود که به دلیل بروز مشکل برای یکی از آقایان لغو شد ولی آقای احمدی‌نژاد گفت که حتماً این موضوع را پیگیری می‌کند.
 
 رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس گفت: مذاکرات بین رؤسای قوا نباید در سطح رسانه‌ها صورت گیرد بلکه باید گفت‌وگوها از نزدیک انجام شود و مسائل به صورت روشن و صریح در جلسات خصوصی مطرح شود.
 
 پورمختار افزود: الآن متاسفانه اندکی روابط بین سران قوا دورادور شده و قطعاً افرادی از این خلاء سوء‌استنفاده کرده و اخبار نادرست می‌برند.
 
 وی در همین راستا به ذکر نمونه‌ای پرداخت و توضیح داد: خود من با موردی برخورد کردم که یکی از آقایان در مجلس درباره موضوع مهمی نقل قولی از رئیس جمهور کرده بود که در این جلسه از آقای احمدی‌نژاد سؤال کردم و او قویاً آن را تکذیب کرد.
 
 رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس گفت: یکی دیگر از مواردی که در این دیدار مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت، موضوع خلاء اطلاعاتی فیمابین قوا بود که باعث می‌شود هر کسی با ذهنیت و برداشت خود که غالباً هم سیاسی است، با مسائل برخورد کند.
 
 پورمختار خاطر نشان کرد که در دیدارش با احمدی‌نژاد از او خواست که برای جلوگیری از فرصت‌طلبی‌ سوءاستفاده چی در جهت رفع خلاء اطلاعاتی بین قوا پیشقدم شوند.
 
 وی همچنین گفت که در نظر دارد به دیدار رئیس قوه قضائیه برود و مطالب مطرح‌شده از سوی رئیس جمهوری را به اطلاع آیت‌الله آملی لاریجانی برساند.
 
 پورمختار این نکته را نیز متذکر شد که موضوعات مربوط به روابط دولت و مجلس را هم پیگیری می‌کند تا زمینه تعامل صمیمانه و نردیک‌تر بین قوا فراهم شود.
 
 وی خاطر نشان کرد: آقای احمدی‌نژاد در این دیدار بر تعامل بین قوا تأکید کردند و گفتند که انتظار دارند دو قوه دیگر هم دولت را در زمینه هدایت مسائل اقتصادی کشور کمک و همفکری کنند تا از این گردنه عبور کنیم.
 
 رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس گفت: آقای احمدی‌نژاد به صورت مصداقی از برخی اقدامات قوا گلایه کرد و از مسئولان قوا خواست که به جای حمله، دولت را در انجام مسئولیت‌هایش یاری دهند.
 
 پورمختار با بیان اینکه قوا باید با همدیگر تعامل کرده و از حاشیه‌ها بپرهیزند، افزود: رئیس جمهور گفت که دشمنان مشترکی در جهان داریم و باید همه ظرفیت و توان‌مان را در جهت مقابله با تحرکات آنان و رفع مشکلات به‌ کار گیریم.
 
 وی در پایان گفت که در این دیدار 2 ساعته که مسئولانی از دولت از جمله لطف‌الله فروزنده معاون پارلمانی رئیس جمهور حضور داشتند، درباره مسائل منطقه‌ای نیز با احمدی‌نژاد گفت‌وگو شد.
انتهای پیام/

 

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد