سرویس: دانش و فناوری
کد خبر: 759
|
12:15 - 1391/08/06
نسخه چاپی

رییس جمهوری در ششمین جشنواره بین المللی فارابی حضور یافت

رییس جمهوری در ششمین جشنواره بین المللی فارابی حضور یافت
رییس جمهوری در ششمین جشنواره بین المللی فارابی که از ساعتی پیش در سالن همایش های بین المللی برج میلاد تهران آغاز شده است، حضور یافت.

به گزارش سبلانه به نقل از ایرنا، ˈمحمود احمدی نژادˈ امروز - شنبه - قرار است ضمن سخنرانی در این جشنواره بین المللی با اهدای لوح از برگزیدگان این جشنواره، تقدیر کند.


ˈکامران دانشجوˈ وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، ˈسید محمد حسینیˈ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و تعداد قابل توجهی از پژوهشگران و فعالان برجسته علوم انسانی از ایران و کشورهای مختلف در ششمین جشنواره بین المللی فارابی نیز حضور دارند.

همچنین در این جشنواره بین المللی مسوولان شورای عالی انقلاب فرهنگی، معاونان وزارت علوم و استادان دانشگاه ها شرکت دارند.

آثار ششمین جشنواره بین المللی فارابی در 12 گروه علمی شامل ˈتاریخ، جغرافیا و باستان شناسیˈ، ˈحقوقˈ، ˈزبان و ادبیاتˈ، ˈعلوم اجتماعی و علوم ارتباطاتˈ، ˈعلوم اقتصادی، مدیریت و حسابداریˈ، ˈعلوم تربیتی، روانشناسی، علوم رفتاری و تربیت بدنیˈ ارایه شده است.

همچنین در این جشنواره آثاری در رشته های ˈعلوم سیاسی، روابط بین الملل و مطالعات منطقه ایˈ، ˈفقه، اصول، علوم قرآن و حدیثˈ، ˈفلسفه، کلام، اخلاق، ادیان و عرفانˈ، ˈ فناوری اطلاعات، اطلاع رسانی و کتابداریˈ، ˈمطالعات انقلاب اسلامی و امام خمینی(ره)ˈ و ˈمطالعات هنر و زیبایی شناسیˈ ارائه شده و مورد ارزیابی و داوری قرار گرفته است.

ضرورت تقویت اعتبار علوم انسانی، ضرورت نظریه پردازی در حوزه علوم انسانی، ضرورت نقد گفتمان غالب بر دانش و پژوهش علوم انسانی و تمهید شرایط برای عرضه تولیدات علوم انسانی کشور در عرصه بین المللی ازجمله مواردی است که در جشنواره های فارابی از دوره اول تا ششم مورد تاکید قرار گرفته است.

این جشنواره بین المللی توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و با همکاری دو سازمان بین المللی یونسکو و آیسسکو

(سازمان علمی، فرهنگی و آموزشی وابسته به سازمان کنفرانس اسلامی) و برخی مراکز مهم علمی و پژوهشی داخلی برگزار می شود.

دانشجو وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ریاست این جشنواره را برعهده دارد و یک شورای سیاستگذاری متشکل از وزیر علوم و برخی معاونان وی و همچنین رییس بنیاد ملی نخبگان، رییس فرهنگستان علوم، رییس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و رییس فرهنگستان هنر به عنوان بالاترین رکن تصمیم گیری و نظارت بر برنامه های کلان جشنواره را عهده دار است.

قرائت پیام مدیرکل یونسکو و پیام مدیرکل آیسسکو و اهدای تندیس، لوح و جایزه به برگزیدگان داخلی و خارجی از جمله برنامه های مراسم این جشنواره یک روزه است.

رقابت بخش خارجی جشنواره نیز با دو محور مطالعات ایران شناسی و اسلام شناسی است.
انتهای پیام /

 

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد