سرویس: ایران
کد خبر: 788
|
09:16 - 1391/08/07
نسخه چاپی

پاسخ جالب امام به اختلافات مسئولان نظام

پاسخ جالب امام به اختلافات مسئولان نظام
نماینده مردم تهران با اشاره به نامه های رد و بدل شده میان سران قوا به ذکر خاطره ای از دیدار نخست وزیر جنگ با امام و بیان گلایه های میرحسین موسوی از اختلافات داخلی کشور و جواب جالب امام پرداخت.

به گزارش سبلانه به نقل از مهر ، احمد توکلی در خصوص نامه نگاری های اخیر سران قوا به یکدیگر و رسانه ای کردن این نامه ها اظهار داشت: خاطرم هست دوران جنگ یک بار به اتفاق نخست وزیر وقت خدمت امام (ره) رفتیم و در حدود 40 دقیقه آقای موسوی در مورد مسائل سیاسی داخل کشور و عملکرد گروه ها و افراد که به زعم وی بر اقدامات دولت تاثیر می گذاشت مطالبی را خدمت امام عرض کرد.
وی اظهار داشت: بعد از اتمام صحبت های میرحسین موسوی، امام خطاب به وی گفت: ذخیره گندم شما چند روز است و نخست وزیر جواب داد 7 روز. دوباره امام خطاب به وی اظهار داشت: این ذخیره را بیشتر کنید و سپس امام جلسه را پایان دادند.
توکلی در ادامه گفت: این نکته تاریخی را من به این خاطر گفتم که در شرایط حساس فعلی برخی بی تدبیری ها و بکار گرفتن افراد ضعیف شرایط اقتصادی بدی را برای کشور بوجود آورده و نابسامانی های اخیر ارز مصالح ملی و منافع مردم را به خطر انداخته و مانند سیاست های غلط قبلی این نحوه اداره ارز را به دچار مشکلاتی کرده و گرانی سنگینی به مردم تحمیل کرده است.
نماینده تهران تصریح کرد: در این شرایط طرح مسائل فرعی اصلا وجاهت ندارد و متاسفم که از اینکه رئیس جمهور چنین کاری کرده است.
توکلی با بیان اینکه بعد از حرفهایی که رئیس جمهور در آن نامه زد ما سکوت کردیم و ترجیح دادیم التهاباتی ایجاد نشود گفت: اما رئیس قوه قضائیه در نامه مستدل خود چاره ای ندیدند که به برخی نکات از نامه رئیس جمهور که شائبه اخلال در اصل تفکیک قوا که یکی از اصول مهم قانون اساسی است و عدم دیکتاتوری را تضمین می کند پاسخ بدهد.
نماینده مردم تهران اظهار داشت: البته من آرزو می کردم که ای کاش آقای رئیس جمهور هرگز آن نامه را نمی نوشتند که رئیس قوه قضائیه مجبور به پاسخگویی در خصوص شبهات قانونی ایشان باشد.
وی گفت: ولی فکر می کنم برای جلوگیری از انحراف و کژی در برداشت از قانون اساسی که این روزها با صراحت دنبال می شود رئیس قوه چاره ای جز پاسخگویی نداشتند.
توکلی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر که از وی پرسید: با توجه به این که شاکله نامه رئیس جمهور بر اساس تفسیر خاص ایشان از اصل 113 بود در حالی که شورای نگهبان قبلا نظر تفسیری خود را درباره این اصل به صراحت اعلام کرده بود، آیا باز هم نیاز به پاسخگویی به نامه رئیس جمهور وجود داشت، پاسخ داد: با توجه به استدلالی که در ابتدای این مصاحبه در خصوص عدم پاسخگویی به سخنان آقای احمدی نژاد داشتم نمی خواهم وارد جزئیات نامه ایشان بشوم اما فقط همین را می گویم که در فاصله شش ماه مانده به پایان دوره ریاست جمهوری 8 ساله، ادعای حل ریشه ای و اساسی مشکلات کشور ادعای واهی و بی اساسی است که اگر بخواهیم وارد جزئیات آن بشویم گفتنی ها در این زمینه بسیار است.
توکلی در پایان گفت: امیدواریم آقای رئیس جمهور از پیمودن ادامه این راهی که در آن قدم گذاشته اند دست بردارد و به مشکلات اساسی مردم که عمدتا ناشی از عملکرد دولت خود ایشان است رسیدگی کند و فشار را از دوش مردمی که این مشکلات را تحمل می کنند بردارد.

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد