سرویس: اجتماعی
کد خبر: 79321
|
14:50 - 1397/09/24
نسخه چاپی

نماینده مردم گرمی:

واگذاری عمارت به استان همسایه اشتباه کارشناسی بود/ عمارت جز جدانشدنی استان اردبیل

واگذاری عمارت به استان همسایه اشتباه کارشناسی بود/ عمارت جز جدانشدنی استان اردبیل
نماینده مردم گرمی گفت: روستای عمارت جزو تقسیمات جغرافیایی شهرستان گرمی در استان اردبیل است و از این استان جدا نمی شود.

 میر حمایت میرزاده در گفتگو با خبرنگارسبلان‌ما، درخصوص واگذاری روستای عمارت به استان همسایه که نماینده ولی فقیه در استان اردبیل در خطبه های این هفته نمازجمعه اردبیل مطرح کردند، اظهار داشت:  واگذاری روستای عمارت به استان همسایه اشتباه کارشناسی بود که حل شد.

 وی تاکیدکرد: روستای عمارت جزو تقسیمات جغرافیایی شهرستان گرمی در استان اردبیل است و از این استان جدا نمی شود.

دیروز نماینده ولی فقیه در استان اردبیل در بخشی از خطبه‌های نماز جمعه گفت: دولت‌مردان محترم ظاهرا از حادثه کازرون عبرت نگرفته‌اند و بخشی ولو کوچک از استان ما را به استانی دیگر واگذار کرده‌اند و در ضمن آن به طور طبیعی سد موجود نیز به استان دیگر واگذار شده است.

وی افزود: من دو هفته پیش به طور خصوصی این موضوع را به دولت‌مردان تذکر دادم تا مسأله به خطبه کشیده نشود ولی ظاهرا تذکر ما نافذ و مسموع واقع نشده است. امیدوارم هیأت دولت سریعا مصوبه خود را اصلاح نماید.

عمارت روستایی در استان اردبیل، شهرستان گرمی، بخش انگوت، دهستان انگوت غربی است که بزرگترین سد خاکی شمالغرب در این روستا واقع شده است.

سد عمارت با حجم مخزن ۱۸۲ میلیون مترمکعب از نظر حجمی بزرگترین سد استان اردبیل است که  بابهره‌برداری از این سد امکان آبیاری حدود ۳۸ هزار هکتار از اراضی شهرستان گرمی و جلوگیری از خروج منابع آبی کشور میسر می‌شود.

انتهای پیام/

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد