سرویس: ورزشی
کد خبر: 798
|
11:31 - 1391/08/07
نسخه چاپی

پشت پرده اختلافات دایی و رویانیان چیست؟

پشت پرده اختلافات دایی و رویانیان چیست؟
مديرعامل باشگاه پرسپوليس چند روز پيش از دعوایش با علی دایی صحبت‌هايي عجيب عليه علي كريمي انجام داد و بعد از آن همين رويه را درباره علي دايي در پيش گرفت.

سبلانه: به گزارشافکارنیوزبه نقل از فردا، ماجرای اختلافات علی دایی و رویانیان هرچند این روزها رنگ و بوی آرامش به خود گرفته اما اظهارات علی دایی در کنفرانس مطبوعاتی پیش از مسابقه راه آهن با سایپا خبر از آتش زیر خاکستری داد که هر لحظه ممکن است شعله گرفته و بار دیگر دامن فوتبال ایران را بگیرد.

تيم فوتبال پرسپوليس در شرايطي روزهاي برزخي را پشت سر مي‌گذارد كه مديرعامل اين باشگاه در فصل نقل و انتقالات با استراتژي بستن تيمي مقتدر و مسلح كردن تيمش تا بن دندان، اقدام به خريد ستاره‌هاي نامدار ليگ كرد. با اين حال پرسپوليس از لحاظ فني و تاكتيكي توقعات را برآورده نكرده و در اين بين مساله ديگري هواداران را آزار مي‌دهد. مصاحبه‌هاي گاه و بيگاه محمد رويانيان عليه پيشكسوتان پرسپوليس از يك سو و ماجراي به وجود آمده در خصوص علي كريمي حسابي پرسپوليس را از مسير صحيح مديريت خارج كرده است. با علم اينكه يك مدير بايد مديريت بحران را هم خوب فراگرفته باشد، رويانيان در واقع به جاي مديريت بحران، بحران را مديريت مي‌كند!‌

محمد رويانيان پيش از اين در مصاحبه‌اي محمد مايلي‌كهن را با تندترين واژه‌ها به باد انتقاد گرفته بود. مديرعامل باشگاه پرسپوليس چند روز پيش از دعوایش با علی دایی صحبت‌هايي عجيب عليه علي كريمي انجام داد و بعد از آن همين رويه را درباره علي دايي در پيش گرفت؛ اتفاقي كه با توجه به خصوصيات اخلاقي دايي خبر از سرآغاز جنگي بزرگ بود. اما ماجرا از كجا آغاز شد؟ماجرای عدم بازگشت دنیزلی به تهران و شایعات جدایی این مربی ترک تبار از پرسپولیس پیش از آغاز رقابت های لیگ، رفته رفته رنگ واقعیت به خود گرفته بود و هر روز یک نام به عنوان سرمربی جدید سرخپوشان مطرح می شود. در این بین در شرایطی که جدایی دنیزلی از جمع پرسپولیسی ها قطعی به نظر می رسید، یکی از گزینه های اصلی سرمربیگری قرمزپوشان در فصل دوازدهم، علی دایی بود که در آن آشفته بازار باشگاه پرسپولیس، هر لحظه به صندلی مربیگری این تیم نزدیک تر می شد.

شایعه بازگشت دایی به پرسپولیس همچنان مطرح بود تا آنکه جلسه نیمه شب دایی و رویانیان در شب عید مبعث همه معادلات را برهم زد و از آن شب به بعد بود که حمایت های علی دایی از مدیر عامل سرخپوشان نیز به پایان رسید.

البته هرچند از مذاکرات داخل این جلسه اطلاعات دقیقی در دسترس نبود، اما برگزاری جلسه مدیر عامل سرخپوشان با علی دایی در شرایطی که همکاری دنیزلی با پرسپولیس به بن بست رسیده بود، دلیلی جز صحبت بر سر مسائل فوتبالی و موضوع کادر فنی پرسپولیس نداشت. اما تلاش های رویانیان برای انتخاب یک مربی خارجی از فردای آن شب باعث شد تا پرونده انتخاب علی دایی به عنوان گزینه اصلی سرمربیگری سرخپوشان بسته شود. از همان روز به بعد هم بود که رابطه رویانیان و دایی رو به تاریکی رفت و دیگر خبری از حمایت ها و رفاقت های دو طرف نبود.

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد