سرویس: سیاسی
کد خبر: 91664
|
16:26 - 1400/05/22
نسخه چاپی

در خطبه های نماز جمعه شهرستان های اردبیل مطرح شد:

واکسن کرونای داخلی، ابزار قدرت برای کشور است/ لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در عزاداری‌های محرم

واکسن کرونای داخلی، ابزار قدرت برای کشور است/ لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در عزاداری‌های محرم
ائمه جمعه شهرستان های اردبیل به تبیین اهمیت رعایت پروتکل های بهداشتی در ایام کرونا پرداخته و اعلام داشتند: دولت باید برای تولید واکسن کرونا در داخل کشور حمایت کند چراکه واکسن تولید داخل علاوه بر توانایی فنی، صرفه اقتصادی و امنیت بیولوژیک، ابزار قدرت یک کشور است.

به گزارش سبلان ما ، ائمه جمعه شهرستان های اردبیل در خطبه های نماز جمعه این هفته به اهمیت رعایت پروتکل های بهداشتی در ایام کرونا پرداخته و اعلام داشتند: مسئولان باید با آینده نگری شرایط بحرانی کشور را پیش بینی کرده و با اتخاذ تصمبمات اجرایی لازم از بروز فاجعه جلوگیری کنند.

امام جمعه شهرستان نیر:مصوبات جلسات شورای اداری، ضمانت اجرایی ندارند /واکسن کرونای تولید داخل، ابزار قدرت کشور است

حجت الاسلام آیت نعمتی امام جمعه شهرستان نیر در خطبه های نماز جمعه این شهرستان با بیان اینکه تدبیر، نظارت، حمایت، پشتیبانی، هدایت، پیگیری وظیفه مسئولان است گفت: دلیل اصلی برطرف نشدن مشکلات شهرستان ها اجرایی نشدن مصوبات جلسات شورای اداری است.

امام جمعه شهرستان نیر با بیان اینکه ریشه تمام بدبختی های انسان گناه است، گفت: گناه در جامعه، زمین،کشت و زراعت و نزولات آسمانی اثر وضعی دارد.

حجت الاسلام نعمتی با بیان اینکه گناه عمر انسان را کوتاه می کند و مانع وصل انسان به رحمت الهی می شود، گفت: نواقصات موجود در زندگی ما نتیجه گناه است، بنابراین باید مواظب باشیم با گناه خودمان رحمت الهی را از زندگی خود دور نکنیم.

وی از عزاداران و مومنین خواست تا با مراقبت از مراسمات عزاداری، رعایت پروتکل های بهداشتی و همکاری و تعامل با مسئولان ستاد کرونا ، مرحمی بر جراحات شهدای کربلا باشند.

حجت الاسلام نعمتی به دستورات موکد رهبر معظم انقلاب به ستاد ملی کرونا اشاره کرد و گفت: دولت باید هرچه سریع تر نسبت به اجرایی شدن این دستورات اقدام کند.

وی لزوم همکاری مساجد و اماکن مقدس با شبکه بهداشت را متذکر شد و گفت: ستاد کرونا از ظرفیت سپاه و بسیج و هیئت های مذهبی و خیرین برای پیشرفت سریع در مهار کرونا استفاده کند.

امام جمعه شهرستان نیر در بخش دیگری از سخنان خود اولین اولویت دولت مردمی را رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی عنوان کرد و گفت: تنها با تقویت تولید داخلی و حمایت از سرمایه گذاران داخلی می توان در میدان اقتصاد برای جوانان تحصیل کرده، متخصص  شغل ایجاد کرده و با حفظ و تقویت  ارزش پول ملی و با نظارت و بازرسی مداوم ضمن حل مشکلات گرانی، تورم و رکود اعتماد عمومی در جامعه را احیا کرد.

وی به موضوع واکسن کرونا نیز اشاره کرد و گفت: دولت برای تولید واکسن کرونا در داخل کشور که از ضمانت و پایداری برخوردار است حمایت کند چراکه واکسن تولید داخل علاوه بر توانایی فنی و صرفه اقتصادی و امنیت بیولوژیک، ابزار قدرت یک کشور است.

امام جمعه شهرستان نیر گفت: تولید واکسن در داخل کشور به معنای  محدود کردن واردات نمونه های مشابه خارجی و یا ایجاد انحصار برای نمونه داخلی نیست.

وی با بیان اینکه امروز دشمنان انقلاب اسلامی به هیچ وجه نمی توانند با ایران اسلامی جنگ نظامی کنند گفت: امروز  دشمنان انقلاب اسلامی با یک برنامه ریزی مستمر با جنگ نرم  بر علیه ایران اسلامی اقدام کرده اند.

حجت الاسلام نعمتی در ادامه سخنان خود به تبیین ماهیت جنگ نرم پرداخت و گفت: جنگ نرم در واقع مهندسی آرام و زیر پوستی افکار عمومی  برای هماهنگ سازی جامعه،  افکار و امیال مردم با خواسته ها و اهداف دشمن برای بی اعتبارسازی  نهادهایی چون خانواده ، آموزش و پرورش، دستگاه قضایی، سیستم بهداشتی و درمان ، حقوق بشر برای تغییر هویت جامعه و ساختار سیاسی بصورت آرام  تدریجی و زیر پوستی است.

وی به بیانات مقام معظم رهبری در این خصوص اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی از جبهه فرهنگی کشور برای مقابله با دشمنان و جنگ تبلیغاتی آنها  با ابزار رسانه شدیدا گلایمند هستند.

 این مبلغ اسلامی  با بیان اینکه جنگ نرم، آسیب محور است، گفت: آسیب های اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی از جمله اهداف دشمنان از جنگ نرم است.

وی با بیان اینکه جنگ نرم، تضاد آفرین و تردید آفرین است، گفت: حنگ نرم در واقع احساسات را درگیر می کند

حجت الاسلام نعمتی در ادامه سخنان خود به مسئولان جهت مقابله با جنگ نرم دشمنان توصیه کرد  با میدان دادن به جوانان و توانمند سازی افراد ضعیف جهت رفع مشکلات مردم اقدام کنند چراکه میدان دادن به جوانان  نخبه و تحصیل کرده علاوه بر اعتماد سازی در جامعه، موجب تسزیع روند فعالیت ها می شود. 

امام جمعه شهرستان نیر در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از رسانه گفت: رسانه های ما عمدتا صدای مسئولان و دستگاه ها هستند تا صدای مردم چراکه اگر رسانه ها منعکس کننده مشکلات و صدای مردم بودند نباید با این همه مشکلات در جامعه مواجهه بودیم.

وی با بیان اینکه رسانه ها با انعکاس صدای مردم و حل مشکلات انها، می توانند فاصله های مردم و مسئولان را کم کنند، گفت: رسانه ها در اعتماد سازی جامعه نقش مهمی دارد.

حجت الاسلام نعمتی با بیان اینکه نباید مطالبه گری به تخریب و سیاه نمایی منجر شود، تصریح کرد: حل مشکلات مردم توسط مسئولان و شنیدن صدای مردم در جامعه امید و نشاط ایجاد می کند.

وی در پایان سخنان خود از زحمات مسئولان در خدمت رسانی به مردم قدردانی کرد و گفت: بسیاری از مشکلات شهرستان ها مربوط به چندین سال پیش است ولی اگر مسئولان استان و شهرستان کمی همت کنند در عرض یک روز یا کمتر از آن می توانند مشکلات را سر و سامان بدهند.

امام جمعه شهرستان نیر به مطالبات رهبر معظم انقلاب از رئیس جمهور منتخب در مراسم تنفیذ اشاره کرد و گفت: انقلابی گری و مردم داری، مطالبه از دولت رئیسی است.

وی افزود: برای تحقق ایران قوی باید مردم در حل همه مسائل حاضر باشند و گفتگوی صادقانه با مردم در کنار  استمرار انگیزه مبارزه با فساد و ارتباط با نخبگان جامعه  و برنامه محوری در اقتصاد  کمک کننده است.

حجت الاسلام نعمتی گفت: مسئولان برای محقق کردن ارزش های اصلی انقلاب اسلامی و همچنین تبیین بیانیه گام دوم انقلاب زحمت می کشند اما کافی نیست چراکه مشکلاتی چون کم آبی، اینترنت، بیکاری مربوط به اجرایی نشدن مصوبات جلسات شورای اداری استان و شهرستان است بنابراین همه باید برای حل مشکلات شهرستان ها باید تلاش کنند.

وی با بیان اینکه تدبیر، نظارت، حمایت، پشتیبانی، هدایت، پیگیری وظیفه مسئولان است به طرح جامع گردشگری بولاغلار اشاره کرد و گفت: با اینکه این طرح مصوب شده است امام از سرمایه گذار آن خبری نیست.

امام جمعه شهرستان نیر مشکل مجموعه گردشگری را سرمایه گذاری عنوان کرد و گفت: این مشکل باید سال گذشته حل می شد چراکه قرار بود مجموعه گردشگری دهه فجر سال گذشته به بهره برداری برسد.

وی به مشکل آسفالت شهرستان نیر اشاره کرد و گفت: با سخنرانی و مصاحبه  مشکل حل نمی شد بلکه باید بودجه مورد نیاز جمع اوری شده و در اختیار شهرداری قرار داده شود تا راهداری نسبت به حل مشکل اقدام کند.

حجت الاسلام نعمتی از شورای شهر، میراث فرهنگی و گردشگری، امور آب و منابع طبیعی خواست با ایجاد تسهیلات لازم نسبت به برطرف کردن مشکلات مربوط به حوزه های کاری خود در شهرستان نیر اقدام کنند.

حفظ سلامتی مردم درعزاداری‌ها وظیفه همگانی است/ آزادگان نماد صبر و پایداری ملت ایران

 

امام جمعه پارس آباد: آزادگان نماد صبر و پایداری ملت ایران

حجت الاسلام علی اکبر باقری بنابی، در خطبه‌های نماز جمعه این هفته که در کنار مزار شهدای گمنام و در فضای باز برگزارشد، اظهار کرد: عزاداری‌های ماه محرم امسال باید با رعایت مصوبات ستاد مقابله با کرونا برگزار ‌شود تا سلامتی مردم به خطر نیفتد.

وی افزود: امسال عزاداری ماه محرم باید با سال‌های گذشته متفاوت باشد. هیات امنای مساجد و فرماندهان پایگاه‌های بسیج به اجرای پروتکل‌های بهداشتی ستاد ملی مقابله با کرونا نظارت کافی داشته باشند.

خطیبب نماز جمعه پارس آباد بیان کرد: واقعه عاشورا کانون نور و رحمت الهی و سرمایه‌ای از حریت و مردانگی است و امام حسین(ع) با شهادت خود پیام آزادی‌خواهی و شهادت در راه حق را جاودانه کرد.

وی با اشاره به ۲۶ مردادماه، سالروز بازگشت افتخارآمیز و غرورآفرین آزادگان به کشور، تصریح کرد: آزادگان، اسوه‌های صبر و مقاومت بوده و برای صیانت از دین مبین اسلام، نظام، انقلاب و کشور سال‌ها رنج اسارت در زندان‌های رژیم بعث عراق را تحمل کردند.

امام جمعه شهرستان پارس آباد با اشاره به سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی افزود: آزادگان نماد صبر، مظلومیت، استقامت و پایداری ملت ایران هستند.

باقری بنابی ادامه داد: عزت، عظمت، شرافت و استقلال کنونی کشور و ملت ایران مرهون ایثارگری‌ها و رشادت‌های مثال‌زدنی شهدا، جانبازان و آزادگان در دوران هشت سال دفاع مقدس است.

وی با اشاره به کودتای آمریکایی ۲۸ مرداد در سال ۱۳۳۲ گفت: حکومتی می‌تواند استمرار داشته باشد که مردمش از حوادث کشور اطلاع داشته باشند اما در آن زمان نه تنها چنین نبود بلکه روحانیت از سیاست حذف و وحدت میان حاکمان و مردم وجود نداشت.

امام جمعه پارس آباد یادآور شد: نظام مقدس جمهوری اسلامی در طول سال‌های گذشته دستاوردهای ارزشمندی داشته و اگر مشکلاتی هم وجود دارد با تدابیر حکیمانه و تبعیت از مقام معظم رهبری مرتفع می‌شود.

وی امر به‌ معروف و نهی از منکر را ۲ فریضه دینی دانست و تاکید کرد: امربه‌معروف و نهی از منکر از مهمترین اعمال و از بزرگ‌ترین واجبات دینی است و به‌ هیچ‌ وجه نمی‌توان شانه از زیر بار آن خالی کرد.

امام جمعه پارس آباد نقش رسانه‌ها از جمله خبرنگاران را در اطلاع‌رسانی به مردم در زمینه لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی بسیار مهم دانست و گفت: باید جدی‌تر از قبل با تعامل بین دستگاه‌های مربوطه، کادر درمان و مردم، در این برهه زمانی گام برداشت تا بتوان بر ویروس کرونا فائق آمد و از این شرایط با آسیب‌پذیری کمتری عبور کرد.

 

لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در عزاداری‌های محرم/ زیرساخت‌های محرومیت‌زدا برای بیله سوار ایجاد شود

امام جمعه بیله سوار:دولت در راستای محرومیت زدایی از بیله سوار اقدام کند

حجت الاسلام جابر عزیزی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه بیله سوار که در فضای باز  برگزار شد، گفت: مسئولین باید آینده نگر باشند و شرایط بحرانی کشور را پیش بینی کنند.

خطیب جمعه بیله سوار به قطعی‌های مکرر برق در کشور اشاره کرد و گفت: مدیریت بحران باید در چنین روزی اجرا شود در غیر این‌صورت در حالت عادی که همه چیز در وضعیت مطلوب پیش می‌رود.

وی خطاب به دولت جدید تصریح کرد: مسئولان منطقه به ویژه دولت جدید باید به زیرساخت‌های محرومیت زدا در حوزه برق، آب و راه نسبت به منطقه مغان و شهرستان مرزی بیله سوار نهایت اهتمام را داشته باشند تا بیشتر از این مردم منطقه را در سختی و بحران قرار ندهند.

امام جمعه بیله سوار در ادامه با اشاره به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری، بر تداوم رزمایش مواسات، همدلی و کمک‌های مومنانه با محوریت مساجد شهرستان اشاره کرد و افزود: با همکاری بسیج سپاه ناحیه و روحانیون مساجد شهرستان مرزی بیله سوار این طرح مجدداً در راستای لبیک به فرمایشات مقام معظم رهبری قوت خواهد گرفت.

 

 

انتهای پیام/ج

 

 


 

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد