کد خبر: 93428
|
19:30 - 1400/09/14
نسخه چاپی

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری اردبیل:

چهار ورودی شهر اردبیل ساماندهی می شود

چهار ورودی شهر اردبیل ساماندهی می شود
سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری اردبیل با اشاره به وضعیت نامناسب ورودی های شهر اردبیل از چهار جهت خواستار ارائه طرح ساماندهی این ورودی ها تا یکماه آینده شد.

به گزارش سبلان ما ، سید کمال الدین میرجعفریان عصر امروز در جلسه شورای ترافیک استان اردبیل اظهار کرد: بی توجهی به ساماندهی ورودی ها و ساخت و ساز ناهمگون علاوه بر مباحث ایمنی، بروز برخی آسیب ها را نیز در این مناطق فراهم کرده است.
وی در ادامه با انتقاد از عدم هماهنگی بین طرح های تفصیلی شهر و جامع ترافیک افزود: این اقدامات غیر متمرکز، بروز برخی مشکلات ترافیکی در داخل شهر را سبب می شود.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری اردبیل گفت: باید با هماهنگی در مطالعات این طرح ها، توزیع متناسب مراکز خدماتی در سطح شهر را مد نظر قرار داده تا موجب توسعه متوازن نقاط مختلف فراهم آید.
وی توجه به مطالعات و تدوین طرح جامع ترافیک در طرح های مختلف شهر را مورد تاکید قرار داد تصریح کرد: اجرای پل های داخل شهر از جمله این موارد است که باید پیوست مطالعاتی ترافیک داشته باشد.
سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری اردبیل بیان کرد: در صورت کوتاهی دستگاه متولی در بازنگری و ارائه طرح ترافیک برای پروژه های مهم شهری که موجب اخلال در نظم شهری می شود،  مراتب به دستگاههای قضایی گزارش می شود.
این مسوول همچنین خواستار ارائه برنامه عملیاتی از سوی شهرداری برای ساماندهی صنوف مزاحم و آلاینده شد.
میرجعفریان در ادامه پرهیز از ایجاد سرعت گیر در داخل و خارج از شهر را بدون تشخیص شورای ترافیک مورد تاکید قرار داد و افزود: سرعت گیر فقط در جایی که برای کاهش سرعت چاره دیگری باقی نباشد، ایجاد می شود.
وی گفت: قبل از ایجاد سرعت گیر نیز لازم است علایم هشدار دهنده از وضعیت جاده نصب شده و در صورتی که این اقدامات کارساز نباشد، در شرایطی خاص و محدود نسبت به ایجاد سرعت گیر اقدام شود.
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان نیز در این جلسه با اشاره به فوت ۲۴ نفر در اثر تصادف در استان گفت: ۵۳ درصد از این میزان مربوط به عابران پیاده است.
سرهنگ حجت فتاحی افزود: در هشت ماهه سال گذشته ۱۲ نفر در تصادفات درون شهری جان خود را از دست داده اند که این میزان در مدت مشابه سالجاری به ۱۷ نفر رسیده است.
وی با بیان اینکه فوتی های عابران پیاده در تصادفات درون شهری بیشتر شده ، خواستار اتخاذ تدابیر ترافیکی و فرهنگی برای کاهش این تعداد فوتی شد.

انتهای پیام/م

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد