سرویس: اجتماعی
کد خبر: 95355
|
18:37 - 1401/02/17
نسخه چاپی

استاندار زنجان:

افزایش قیمت و محدودیتی در خرید نان با اجرای طرح جدید در زنجان وجود ندارد/ آرد روستاییان خانه‌پز با همان میزان و قیمت قبلی تخصیص می‌یابد

افزایش قیمت و محدودیتی در خرید نان با اجرای طرح جدید در زنجان وجود ندارد/ آرد روستاییان خانه‌پز با همان میزان و قیمت قبلی تخصیص می‌یابد
استاندار زنجان با تاکید بر اینکه مردم به هیچ وجه نگران اجرای طرح جدید عرضه نان و تامین نان نباشند، گفت: افزایش قیمت، سهمیه‌بندی و کارت اعتباری نخواهیم داشت و هیچ موضوعی تحت عنوان اعتبار و سهمیه‌بندی مطرح نیست.

به گزارش سبلان ما ،محسن افشارچی،استاندار زنجانظهر امروز در حاشیه جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان زنجان در جمع خبرنگاران با اشاره به اجرای طرح پایلوت عرضه نان در زنجان اظهار داشت: هدفگذاری اصلی اجرای این طرح صرفاً جلوگیری از قاچاق بوده و مباحثی از جمله اعتبار و سهمیه مطرح نیست.

وی با بیان اینکه طرح جدید عرضه نان به‌صورت تدریجی در زنجان آغاز خواهد شد، خاطرنشان کرد: اصل موضوع این است که مردم، نان مورد نیاز خود را بدون سهمیه‌بندی و افزایش قیمت و بدون محدودیت و فقط با کارت بانکی خریداری می‌کنند.

افشارچی با اشاره به آغاز تدریجی اجرای طرح افزود: این طرح را طی چند روز آینده با ۱۵ واحد نانوایی آغاز خواهیم کرد و نصب دستگاه‌های کارتخوان جدید در چند روز آینده آغاز خواهد شد.

استاندار زنجان با بیان اینکه دستگاه‌های کارتخوان جدید در نانوایی‌ها به‌صورت P.O.S اندرویدی است، گفت: در دستگاه‌های کارتخوان قبلی، عدد وارد می‌شد اما در دستگاه‌های جدید، تصویر نان هم نمایش داده می‌شود و شهروندان تعداد نان مورد نیاز را وارد می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه مردم به هیچ وجه نگران اجرای طرح جدید عرضه نان نباشند، تصریح کرد: افزایش قیمت، سهمیه‌بندی و کارت اعتباری نخواهیم داشت و هیچ موضوعی تحت عنوان اعتبار و سهمیه‌بندی مطرح نیست.

افشارچی در پاسخ به سوال خبرنگار موج رسا؛ مبنی بر راه‌های دررو و تخلفات احتمالی در طرح جدید در نانوایی‌ها اظهار داشت: راه‌های دررو ربطی به مردم ندارد و به سیستم مربوط می‌شود و نکته مهم این است که مردم، نان مورد نیاز خود را به راحتی خواهند خرید و اگر راه‌هایی هم باشد نظام با راه‌های دررو طرف خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه مردم نان مورد نیاز را خواهند خرید با این تفاوت که این دفعه فقط کارت خواهند کشید، خاطرنشان کرد: از شهروندان درخواست می‌کنیم که با اجرای طرح جدید عرضه نان فقط کارت بانکی بکشند و هیچ تفاوتی ندارد که کارت متعلق به سرپرست یا عضوی دیگر از خانواده باشد.

افشارچی تصریح کرد: تعداد نان خریداری‌شده در دستگاه P.O.S اندرویدی وارد می‌شود و قیمت نان هم مشخص است که به نرخ سال ۱۴۰۰ خواهد بود و حتی ممکن است کمتر هم باشد.

استاندار زنجان افزود: پول خریدار به حساب نانوا می‌رود و دولت نیز مابه‌التفاوت آن را به نانوا پرداخت می‌کند.

وی با بیان اینکه با اجرای این طرح، پول نقد در نانوایی‌ها دریافت نخواهد شد، گفت: هیچ محدودیتی در خرید نان برای مراسم، مجالس و میهمانی شهروندان وجود ندارد و هر کس به هر تعداد که نان بخواهد بخرد، مشکلی وجود ندارد و هیچ کس در ارتباط با دسترسی به نان با مشکلی مواجه نخواهد شد.

استاندار زنجان در پاسخ به سوال بعدی خبرنگار موج رسا؛ در خصوص نان‌هایی که توسط فروشگاه‌ها خریداری و به مردم عرضه می‌شد، خاطرنشان کرد: این مساله در ماه آینده مشخص خواهد شد که برای آن هم تدبیر کرده‌ایم.

وی در پاسخ به نحوه تامین آرد مورد نیاز روستاییان نیز اظهار داشت: روستاییانی که نان خود را در خانه می‌پزند، آرد خامی که قبلا داده می‌شد با همان قیمت و بدون تغییر، تخصیص می‌یابد ضمن اینکه اگر بخواهند نان مورد نیاز خود را از شهر تهیه کنند نیز مانند شهروندان از کارت بانکی استفاده می‌کنند.

افشارچی در خصوص تخلفات احتمالی دیگر از جمله استفاده از کارت آشنایان نانوایی‌ها برای سوءاستفاده گفت: طی ماه‌های دی تا اسفند ۱۴۰۰ در مجموع ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تراکنش بانکی در استان زنجان وجود داشته که حدود ۲ میلیون و ۸۵۰ هزار تراکنش به‌طور کاملاً دقیق بوده و ۵۰ هزار تراکنش مشکوک بوده است که این موضوع نشان می‌دهد که حساب و کتاب داریم و اینگونه نیست که هر کس بخواهد به هر نحوی کارت بکشد و نان بخرد.

وی ابراز کرد: تخلفات احتمالی در پشت صحنه، پردازش می‌شود و اینطور نیست که هر کس بخواهد تخلف کند و اگر حجم زیادی از کارت در کارتخوان کشیده شود، حساب و کتاب دارد.

 

انتهای پیام/ج

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد