سرویس: ورزشی
کد خبر: 95601
|
10:53 - 1401/03/06
نسخه چاپی

همزمان با سالروز شهادت امام صادق(ع) برگزار شد؛

یادواره شهدای ورزشکار شهرستان اردبیل + عکس

یادواره شهدای ورزشکار شهرستان اردبیل + عکس
معاون سیاسی سپاه حضرت عباس(ع) با بیان اینکه با بیان اینکه قهرمانی بخشی از زندگی یک ورزشکار است گفت: این منش پهلوانی است که یک ورزشکار را در اذهان زنده نگه می دارد.

به گزارش سبلان ما ، یادواره شهدای ورزشکار استان اردبیل همزمان با سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) با حضور جمعی از ورزشکاران و روسای هیات های ورزشی استان اردبیل در سالن ورزشی امام محمدباقر(ع) شهرک سینا  اردبیل برگزار شد.

علی پناهیان معاون سیاسی سپاه حضرت عباس(ع) در این یادواره به تبیین ویژگی های شهدا پرداخت و گفت: شایسته است ورزشکاران با الگو قرار دادن سبک زندگی شهدا، منش پهلوانی را در خود تقویت کنند چراکه مقام پهلوانی بالاتر قهرمانی است.

وی با بیان اینکه قهرمانی بخشی از زندگی یک ورزشکار است گفت: این منش پهلوانی است که یک ورزشکار را در اذهان زنده نگه می دارد.

پناهیان در ادامه سخنان خود به بازخوانی زندگی شهید محمدرضا شفیعی پرداخت و گفت: این نوجوان 14 ساله  که5 سال در جبهه های جنگ حضور فعال داشت و در 19 سالگی به شهادت رسید، یکی از الگوهای ماندگار برای نسل توجوان و جوان ما است چراکه با بهره گیری از سیره عملی امام علی(ع) راه صد ساله  چند شبه پیمود و با شهادت خود سردمدارران رژیم بعث را هم به زانو درآورد.

وی گفت: شهید شفیعی با بدنی مجروح در عملیات کربلای4 به اسارت دشمن درآمد و ولی عراقی‌ها توجهی نداشتند. چند روزی که در اردوگاه بود درد زیادی کشید و در آخر از عوارض جراحت در غربت و تنهایی به شهادت رسید. در مدت 11 روز از زمان اسارت تا شهادت بسیار شکنجه شد . صلیب سرخ که از شهادت محمدرضا آگاه می‌شود، مسئولان بعثی را موظف می‌کند برای او قبری در شهر کاظمین در نظر بگیرند. پس از 16 سال پیکر این رزمنده قمی تفحص شده و به کشور بازمی‌گردد. پیکر شهید شفیعی صحیح و سالم از خاک بیرون آمده بود. محمدرضا در 14دی ماه 1365 شهید شد و پیکرش در 4 مرداد ماه 1381 به کشور بازگشت.

معاون سیاسی سپاه حضرت عباس(ع) ادامه داد:صدام گفته بود این جنازه نباید به این شکل به ایران برود، پیکر پاک محمدرضا را سه ماه در آفتاب گذاشتند تا شناسایی نشود، ولی جسد سالم مانده بود. حتی روی جسد پودر مخصوص تخریب جسد ریختند که خاصیتش این بود که استخوان‌های جسد هم از بین می‌رفت ولی باز هم جسد سالم مانده بود. وقتی گروه تفحص جنازه محمدرضا را دریافت می‌کردند، سرهنگ عراقی که در آنجا حضور داشته گریه می‌کرده و گفته: ما چه افرادی را کشتیم.

وی به خاطرات مادر این شهید اشاره کرد و گفت:  نماز شب محمد رضا حتی قبل از زمانیکه به سن تکلیف نرسیده بود نیز ترک نمی شد و همواره یار مظلومان  بود.

پناهیان به خاطرات همرزمان این شهید نیز اشاره کرد و گفت:  شهید شفیعی در جبهه سنگری به نام صفا ساخته بود و شبها در انجا خلوت می کرد و  با زیارت عاشورا مانوس بود.

ایمان و معنویت ملت ایران، بزرگترین و مهمترین عامل پایداری و مقاومت ملت ایران

وی در بخش دیگری از سخنان خود به اهداف پیدا و پنهان دشمنان در مبارزه با ملت قهرمان پرور ایران اسلامی اشاره کرد و گفت: امروز جنگ شناختی اصلی ترین میدان جنگی است که در ان قرار داریم.

وی با بیان اینکه دشمنان شبانه روز در فضای حقیقی و مجازی در تلاش هستند گفت: دشمن می خواهد چراغ نورانی دفاع مقدس را که موتور محرکه ملت ایران در برابر تهاجمات بی امان آنها است خاموش کند

پناهیان به نقشه های اتاق فکر استکبار در این خصوص اشاره کرد و گفت: کارشناسان زبده استکبار به این نتیجه رسیدند که ایمان و معنویت ملت ایران بزرگترین و مهمترین عامل پایداری و مقاومت ملت ایران است و تا زمانیکه ملت با ایمان هستند از روحیه مقاومت برخوردارند و شکست ناپذیرند.

وی به راه اندازی 160 کانال فارسی زبان اشاره کرد و گفت: دشمنان اسلام با بهرمندی از انواع تکنیک های روانی و بصری درصدد تغییر باورهای ملت ایران هستند و تنها راه مقابله با این نقشه شوم نیز ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است.

این کارشناس مسائل سیاسی به راه اندازی گردان 8200 رژیم صهیونیستی برای مقابله با ملت ایران اشاره کرد و گفت: در این گردان منحصر به فرد 500 متخصص سایبری مسلط به زبان فارسی و فوق العاده حرفه ای فعالیت می کنند.

وی به تلاش های ساختار شکنانه منافقین اشاره کرد و گفت: امریکا با راه اندازی پایگاه در آلبانی و در اختیار گذاشتن امکانات به منافقین 1500متخصص جنگ روانی را که به فرهنگ ایران آشنا هستند به جنگ با ملت ایران اسلامی فرستاده تا شاید بتواند با تغییر باورهای ملت ما به اهداف  خود برسد.

پناهیان به حمایت های پسمانده های پهلوی از منافقین نیز اشاره کرد و گفت: در یک مورد اشرف پهلوی از پسمانده های رژیم گذشته سود یک حساب بانکی خود را به این امر اختصاص داده است.

وی به شهادت صیاد خدایی نیز اشاره کرد و گفت: ترورهای رزمندگان اسلام در کوی و برزن و مقابل خانه ها تنها به دلیل ناتوانی دشمنان در مقابله با ملت ایران و با هدف ایجاد رعب و وحشت است غافل از اینکه ملت شهید پرور ایران اسلامی از ابتدای انقلاب تا کنون خود به دنبال شهادت است و شهادت در راه خدا را بهترین و وصف ناشدنی ترن ارزوی خود می داند.

اجرای سرود سلام فرمانده توسط گروه الهادی، مداحی و تجلیل از خانواده شهید دهقانی نیا و فاتحی از جمله برنامه های این مراسم در اردبیل بود.

انتهای پیام/ج

 

 

 

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام/ج

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد