سرویس: سیاسی
کد خبر: 95687
|
13:13 - 1401/03/13
نسخه چاپی

بیانیه اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه اردبیل در محکومیت اقدام سیاسی، ضد فرهنگ و ضد هویتی در جشنواره فیلم کن

بیانیه اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه اردبیل در محکومیت اقدام سیاسی، ضد فرهنگ و ضد هویتی در جشنواره فیلم کن
اهانت مستقیم سازندگان فیلم موهن "عنکبوت مقدس" به ساحت قدسی حضرت ثامن الحج، علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) و آستان مقدس این امام همام، برای همه دلداگان و عاشقان اهل بیت علیهم السلام در هر جای دنیا بالاخص این سرزمین مقدس قابل قبول و تحمل نیست.

به گزارش سبلان ما ، اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه دارالارشاد اردبیل در محکومیت اقدام سیاسی، ضد فرهنگ و ضد هویت و اعتقادات ایرانی جشنواره فیلم کن  بیانیه ای صادر کردند.

متن بیانیه به رشرح زیر است:

عشق در این سرزمین الهی، در نام سلطان سریر ارتضی، حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) خلاصه شده است و حیات، شجره‌ای است که باغبانی مهربان و دوست داشتنی چون آفتاب  رخشان خراسان دارد.   هشتمین دردانه حضرت زهرا(س)، زیباترین بهانه برای عشق ورزیدن و دوست داشتن است. امامی رئوف و مهربان که  امیر دل‌هاست و بر قلوب عاشق حکومت می‌کند.  

شمس‌الشموس و انیس‌النفوسی که سهم ایرانیان از اولیاءالله است و هر ایرانی عاشق، با جانمایه‌ی عشق و ایمانی که به اهل بیت علیهم السلام دارد، از هر بهانه و فرصتی برای ادای احترام و عشق ورزی به ساحت قدسی آفتاب هزار آیینه در جای جای این سرزمین مقدس بهره می‌گیرد. عشق و ارادت مردم این سامان به هشتمین دردانه حضرت زهرا(س)، عشق و ارادتی مانا و جاوید است که زمان و مکان نمی‌شناسد. مگر می شود این ارادت جاودانه را از مردم عاشق و ولایتمدار ایران که هستی و هویتش به آن گره خورده را از او گرفت؟

و چه ساده لوحند دشمنان قسم خورده‌‌ی ما که تصور می‌کنند با هر اقدام سخیفی می شود این دلدادگی را از محبان اهل بیت علیهم السلام و عاشقان و شیفتگان آفتاب خراسان گرفت.  

اهانت مستقیم سازندگان فیلم موهن "عنکبوت مقدس" به ساحت قدسی حضرت ثامن الحج، علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) و آستان مقدس این امام همام، برای همه دلداگان و عاشقان اهل بیت علیهم السلام در هر  جای دنیا بالاخص این سرزمین مقدس قابل قبول و تحمل نیست. این فیلم که آشکارا بر ضد فرهنگ، هویت و اعتقادات جامعه دینی و بر علیه کیان و ارزشهای  شیعیان ساخته شده، با حمایت سرمایه‌گذارانی از کشورهای دانمارک، سوئد، فرانسه، رژیم صهیونیستی و ساموئل حدیدا مدیر یهودی کمپانی متروپولیتن بر علیه باورهای دینی مردم شریف ایران است و با بهره گیری از برخی حوادث ناخوشایند که در سالهای گذشته اتفاق افتاده، به شکلی مستقیم و معاندانه و به سبک پست و مشئوم اسرائیلی ارزشهای ملت بزرگ ما را نشانه رفته است.

اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه استان اردبیل همگام با همه عاشقان ولایت و امامت و همراه با سیل عظیم محبان حضرت امام رضا علیه السلام ، این اقدام سیاسی، ضد ایرانی و ضد دینی سازندگان فیلم موهن مذکور و جشنواره فیلم کن را محکوم نموده و انزجار شدید خود را از این رفتار سیاسی و غیر حرفه‌ای در توهین به ارزشها و باورهای دینی را اعلام می کند و با تاکید بر وحدت و همبستگی مردم ولایتمدار ایران اسلامی در مقابله با ترفندهای دشمنان قسم خورده، خواستار برخورد جدی مسوولان با عوامل سازنده این فیلم است.  

سربلندی و سرافرازی مردم غیرتمند ایران اسلامی را از درگاه حضرت احدیت در سایه حضرات معصومین علیهم السلام خواهان و خواستاریم.

هنرمندان سینما و تئاتر، شعرا و ادبا، نویسندگان، فعالین کانون های فرهنگی و هنری مساجد، فعالین رسانه‌ها، فعالین مراکز فرهنگی و هنری استان اردبیل

 

انتهای پیام/ج

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

آخرین مطالب