سرویس: فرهنگ و هنر
کد خبر: 95839
|
12:28 - 1401/04/01
نسخه چاپی

جشنواره شعر استانی شهر خدا در اردبیل برگزار شد

جشنواره شعر استانی شهر خدا در اردبیل  برگزار شد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل به وجود نظر و عنایت الهی در آزادسازی خرمشهر اشاره کرد و افزود: خونین شهر به بهای خون شهدا آزاد شد و اکنون سرودن از دل و جان درباره آن، ذوق و عنایت خاصی می طلبد و نصیب هر شخص نمی شود.

به گزارش سبلان ما ، همزمان با سالروز شهادت دکتر مصطفی چمران  جشنواره شعر شهر خدا عصر سه شنبه  با سخنرانی  عبداله بحرالعلومی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی  استان اردبیل در سالن اجتماعات پارک بانوان اردبیل برگزار شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی  استان اردبیل گفت: جشنواره شعر شهر خدا به یاد آزادسازی خرمشهر، هر سال در موضوعات متنوعی برگزار می‌شود و این آئین به ادبیات و شعر اختصاص داشت و احترام به ۳ هزار و ۴۰۰ شهید استان اردبیل و بزرگ داشت چهل سالگی آزادی خرمشهر نیز از هدف‌های آن بود.

 وی به ورود بیش از ۵۰ شعر در گروه سنی نوجوانان و بیش از یکصد شعر از سنین جوان و بالاتر به دبیرخانه جشنواره خبر داد و افزود: در پس جمله امام راحل یعنی " خرمشهر را خدا آزاد کرد" معنی و محتوای عمیقی نهفته است و افراد بی اعتقاد به معنویات نیز به آمیخته بودن نام خرمشهر با غیرت و تعصب دینی و ملی معترف هستند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل به وجود نظر و عنایت الهی در آزادسازی خرمشهر اشاره کرد و افزود: خونین شهر به بهای خون شهدا آزاد شد و اکنون سرودن از دل و جان درباره آن، ذوق و عنایت خاصی می طلبد و نصیب هر شخص نمی شود.

شهاب الدین وطندوست شاعر و از داوران جشنواره شعر شهر خدا نیز در این آئین گفت: با وجود اینکه این برنامه در سطح استانی برگزار شد اما شاعران نامداری از سایر استانها و شهرستانها از جمله: رشت، ملایر، بروجرد و هرمزگان شعرهای خوبی به دبیرخانه ارسال کرده بودند اما به خاطر استانی بودن برنامه، به بخش داوری راه نیافتند.

در ادامه این جشنواره، تنی چند از شاعران درباره خرمشهر و حماسه رزمندگان ایران در آزادسازی آن شعر خواندند و سپس از برگزیدگان جشنواره با اهدای هدایایی تجلیل به عمل آمد.

سید سعید اطهر نیاری شاعر و دبیر اجرایی این جشنواره، برگزیدگان شعر نوجوان را به ترتیب اولویت؛ نرجس احمدی، فاطمه شیخی و اسما عالی و برترین‌های بخش فارسی رده سنی آزاد را به ترتیب امیرحسین زارعیان(اردبیل)، احسان محمدی(اردبیل) و موسی فتحی(اردبیل) اعلام کرد.

وی، برترین شاعران بخش ترکی رده سنی آزاد را نیز به ترتیب میلاد فطین(نمین)، احمد فرید(گرمی) و لیلا معصوم زاده(خلخال) نام برد.

 

 

انتهای پیام/ج

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد