سرویس: اجتماعی
کد خبر: 95847
|
20:25 - 1401/04/01
نسخه چاپی

مسئول بسیج سازندگی کشور:

انقلاب اسلامی برای پیشرفت، نیازمند مدل و رفتار انقلابی در تمام اجزا و عناصر است /بی‌آبی را در کنار ارس دیدم

انقلاب اسلامی برای پیشرفت، نیازمند مدل و رفتار انقلابی در تمام اجزا و عناصر است /بی‌آبی را در کنار ارس دیدم
مسئول بسیج سازندگی کشور در آیین افتتاح پروژه خط اصلی انتقال آب شرب شهر اسلام آباد پارس آباد مغان گفت: انقلاب اسلامی برای پیشبرد منویات خود احتیاج به مدل و رفتار انقلابی در تمام اجزا و عناصر دارد.

به گزارش سبلان ما ، سردار محمد زهرایی مسئول بسیج سازندگی کشور  عصر امروز در مراسم آیین افتتاح پروژه خط اصلی انتقال آب شرب شهر اسلام آباد پارس آباد مغان گفت: انقلاب اسلامی برای پیشبرد منویات خود احتیاج به مدل و رفتار انقلابی در تمام اجزا و عناصر دارد.

وی گفت: چیزی که امروز بیش از هر زمانی ما نیاز داریم، تحول اساسی در دولت سازی اسلامی است. یک وجه دولت سازی اسلامی، روی کار آمدن دولتمردان انقلابی و مردمی است که الحمدلله در دولت سیزدهم اتفاق افتاده و امیدوارم در بدنه هم این اتفاق ساری و جاری باشد.

سردار زهرایی ادامه داد: ما دولتمردانی از جنس مردم و انقلاب نیاز داریم که باور به مبانی انقلاب داشته باشند و وزرا را باید با این شاخص انتخاب کنیم که سلامت و تعهد داشته باشند. استانداران و فرمانداران هم همینطور است. در واقع یک جنبه اش این بوده که بخشی از آن تاکنون در دولت سیزدهم اتفاق افتاده است.

وی افزود: من خدا را شاهد می‌گیرم که در شخص آیت الله رئیسی اعتقاد و ایمان راسخ می‌بینم اما اینکه این چطور این امر در بدنه جاری شود، بخشی از آن سلسله‌مراتبی است.

مسئول بسیج سازندگی کشور جنبه دوم دولت سازی اسلامی را حضور مردم در صحنه عنوان کرد و با اشاره به حضور مردم در بزنگاه‌های انقلاب، هشت سال دفاع مقدس و مناسبت‌های مختلف گفت: امام معصوم هم که باشید وقتی مردم همراه نباشند، شما نمی‌توانید رسالت و امری که بر شما واجب شده را انجام دهید بنابراین یک جنبه مهم دولت سازی اسلامی پای کار بودن مردم است.

 سردار زهرایی با یادآوری مولفه‌هایی مانند انگیزه، ما می‌توانیم، همراهی، انسجام روبه‌جلو همراه با انتقاد سازنده و کار کارشناسی در فرایند دولت سازی اسلامی گفت: یک جنبه ای که الان تحقق پیدا می‌کند در طرح‌های کلان محرومیت‌زدایی است. در یک مدت سه ساله به حول و قوه الهی تحول را در زمینه‌های آب شرب پایدار روستاها، آب کشاورزی، مسکن محرومین، راه روستایی در منطقه خودتان خواهید دید.

وی با اشاره به بازدید خود از منطقه اظهار کرد: امروز من جاده‌های روستایی را دیدم، بی آبی را در کنار ارس دیدم و شما حتماً تحول را به حول و قوه الهی مشاهده خواهید کرد.

مسئول بسیج سازندگی کشور  با اشاره به وجود انسجام در ارکان مختلف استان اظهار کرد: این باعث می شود ما امید داشته باشیم و در کنار هم قرار بگیریم و این انسجام و وحدت کلمه باعث می‌شود بتوانیم دولت سازی اسلامی را رقم بزنیم.

سردار زهرایی با تاکید برلزوم استفاده از فرصت هایی که در گذر است، گفت: این فرصت طلایی که در دولت سازی اسلامی به وجود آمده که پشت بند آن حتما جامعه پردازی اسلامی باید محقق شود را دست کم نگیریم و لحظه ای را از دست ندهیم تا به نتیجه مطلوب برسیم.

روحیه جهادی و کار بسیجی راهگشای مشکلات است

سید حامد عاملی استاندار اردبیل هم در این مراسم با اشاره به شرایط خاص کشور اظهار کرد: مسائل و مشکلاتی که امروز مردم دارند چند وقت است که انباشته شده و انتظار مردم از دولت این است که به این مسائل و مشکلات به صورت جدی رسیدگی شود.

مقام عالی دولت در استان اردبیل با بیان اینکه مردم انتظارات بحقی دارند، اضافه کرد: دولت به طور ویژه به گرفتاری‌ها و کمبودهایی که سالیان سال باقی مانده بود، ورود کرده و به دنبال این است این مسائل را حل کند.

وی با اشاره به مشکلات و چالشهای ناشی از محدودیت منابع در کشور گفت: مجموعه ادارات و سازمان‌ها علی‌رغم اینکه تلاش می‌کنند مسائل و مشکلات را حل کنند، اما تلاش ها و ظرفیت‌هایشان متناسب با انتظارات مردم نیست و در این شرایط عاملی که می تواند بسیار موثر بوده و راهگشای مشکلات مردم باشد، روحیه جهادی و کار بسیجی در عرصه سازندگی کشور و استان است.

 عاملی تصریح کرد: ما نیاز داریم  بسیجی‌وار و به صورت جهادی برای حل مشکلات مردم وارد شده و تلاش کنیم با حل مشکلات مردم رضایت آنان را جلب کنیم.

استاندار اردبیل بسیج سازندگی را یکی از ظرفیت‌های مهم در کشور عنوان کرد که می‌تواند در جهت رفع مشکلات مردم موثر واقع شده و بخشی از مسائل را حل کند.

 وی با اشاره به مشکل کم آبی در مناطق مختلف استان اظهار کرد: متاسفانه در سراسر استان روستاها مشکل کم آبی دارند و در این شرایط باید تمام تلاش مان این باشد که مشکلات مردم را حل کنیم. علیرغم اینکه تمام فکر و ذکر دولت این است که در جهت حل مسائل و مشکلات مردم قدم بردارد، اما این امر نیازمند زمان، همت و تلاش بیشتر است در این شرایط حضور بسیج سازندگی در کنار دولت قطعاً به افزایش سرعت پیشرفت پروژه های خدمت رسانی به مردم کمک می‌کند.

عاملی ضمن قدردانی از تلاش‌های بسیج سازندگی محرومیت زدایی و توسعه راه‌ها، حل مشکلات مربوط به آب و کشاورزی را از جمله اقدامات و برنامه های دولت دراستان عنوان کرد و اظهار کرد: یکی از مسائل مهم ما این است آب‌هایی که از کشور ما خارج می شود این ها را مجدداً به بخش کشاورزی منطقه بازگردانیم.

وی همچنین با اشاره به پروژه‌های جاده ای منطقه اظهار کرد: در بخش جاده های منطقه تلاش ما این است هر چه سریعتر این مطالبه جدی مردم برطرف شود که در این زمینه پروژه فعال است.

استاندار اردبیل گفت: مشکلاتی وجود داشت که در این زمینه از بنیاد مسکن خواستیم ابنیه جاده ها را کار کند که کارگاه را تجهیز کرده است. مجموعه دیگر هم در این پروژه فعال است که منابع آن هم بحمدالله تامین شد و از آن جهت هم نگرانی نداریم و این موضوع با تمام قوت جلو می‌رود.

 

انتهای پیام/ج

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد