سرویس: سیاسی
کد خبر: 95856
|
16:32 - 1401/04/03
نسخه چاپی

امام جمعه اردبیل:

اجرای عدالت و تامین امنیت وظیفه اصلی دستگاه قضایی است/ایران اسلامی با صلابت ایستاده است

اجرای عدالت و تامین امنیت وظیفه اصلی دستگاه قضایی است/ایران اسلامی با صلابت ایستاده است
نماینده ولی فقیه در استان اردبیل، عدالت در تمام عرصه‌ها را کار قوه قضائیه دانست و گفت: در خصوص دستگاه قضا باید گفت امنیت جان، امنیت آبرو، امنیت ناموس، امنیت مال و همچنین عدالت در تمام عرصه‌ها کار قوه قضائیه است و لذا امر قضا بسیار خطیر است و باید صالح‌ترین انسان‌ها متولی امر قضا شوند.

به گزارش سبلان ما ، آیت‌الله سیدحسن عاملی درخطبه‌های این هفته نماز جمعه ضمن گرامیداشت هفته قوه قضائیه اظهار کرد: به‌مناسبت هفته قوه قضائیه از مساعی این قوه در مبارزه با فساد و بی‌عدالتی تشکر می‌کنیم و به قضات‌های درست و پاک درود می‌فرستیم، حقیقت این است که حیات و ممات جامعه در دست دستگاه قضایی است.

وی افزود: خداوند زمین و آسمان را به قلم قاضی بسته است و با حکم قاضی است که «تحبس السماء قطرها و تمنع الارض برکاتها» یعنی «آسمان قطرات خود را حبس و زمین برکات خود را منع می‌کند» و گاهی برعکس یک حکم عادلانه قاضی از برکت یک سال باران بالاتر است.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل، عدالت در تمام عرصه‌ها را کار قوه قضائیه دانست و افزود: در خصوص دستگاه قضا باید گفت امنیت جان، امنیت آبرو، امنیت ناموس، امنیت مال و همچنین عدالت در تمام عرصه‌ها کار قوه قضائیه است و لذا امر قضا بسیار خطیر است و باید صالح‌ترین انسان‌ها متولی امر قضا شوند.

امام جمعه اردبیل اضافه کرد: به‌همین جهت رسول خدا(ص) فرمود: «مَن جُعِلَ قاضیا بینَ النّاسِ فقد ذُبِحَ بغیرِ سِکِّینٍ» یعنی «هر کس به عنوان قاضی در میان مردم نصب شود او در واقع بدون خنجر ذبح شده است».

آیت‌الله عاملی بیان کرد: ما به‌مناسبت قوه قضائیه یک دستورالعمل از امیرالمومنین تقدیم بزرگان دستگاه قضا می‌کنیم که اگر رعایت شود دستگاه قضایی از اساس اصلاح می‌شود؛ امیرالمومنین خطاب به مالک فرمود: «شریف‌ترین افراد را برای قضاوت انتخاب کن کسی که بیش از همه در شبهات توقف کند و در تصمیم‌گیری تعجیل نکند و بیش از همه در تصمیم‌گیری‌هایش متکی به‌دلیل باشد و از همه برای کشف امور و واقعیات بردبارتر باشد».

آمار شهدای ترور در ایران بسیار تکان‌دهنده است

وی تصریح کرد: ۷ تیرماه برای ما خاطره خیلی تلخی دارد، ۷۲ شهید و در راس آن‌ها متفکر بزرگ شهید بهشتی را از دست دادیم. ما هزینه بسیار سنگینی برای این انقلاب پرداخت کرده‌ایم؛ آمار شهدای ترور در ایران بسیار تکان‌دهنده است منافقین تا حالا بیش از ۱۷هزار نفر بی‌گناه را ترور کرده‌اند، جنایتی که آن‌ها مخصوصاً در دهه ۶۰ و ۷۰ کرده‌اند بسیار وحشیانه است.

امام جمعه اردبیل ادامه داد: جنایات آن‌ها باید برای نسل جدید بازگویی شود آن‌ها از هر صنف کشته‌اند. رئیس قوه قضائیه، تعداد زیادی از نمایندگان مجلس، تعدادی از وزراء، رئیس جمهور، نخست وزیر، شهدای محراب و... طبق آمار ۹۷۲ دانش‌آموز به دست آن‌ها شهید شده‌اند؛ ۹۹۹ بازاری و کسبه، ۱۹۶ روحانی، ۱۰۵۱کارگر، ۳۰۰ دانشجو، ۴۰۱کشاورز و ۲۵هزار نفر از مردم عراق نیز توسط آن‌ها کشته شده‌اند.

آیت‌الله عاملی ضمن اشاره به حمایت اروپایی‌ها از اعمال تروریستی منافقین گفت: ما قربانی تروریسم هستیم و سخت‌تر از ترور این است که پارلمان اروپا و کنگره آمریکا این جریان تروریستی را از لیست سیاه خود خارج کرده دفاع و حمایت از آن‌ها را وظیفه خود دانسته‌اند، در زمان حضور منافقین در عراق پارلمان اروپا بیانیه‌ای در حمایت از منافقین برای تضمین سلامت و امنیت آن‌ها در اردوگاه لیبرتی عراق صادر کرد این بیانیه توسط کمیته امور سیاسی و دموکراسی اروپا صادر شد، این کمیته متشکل از سناتورها و نمایندگان پارلمان‌های ۴۷ کشور اروپا و آسیای مرکزی است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به مظلومیت‌های شهید بهشتی خاطرنشان کرد: به روح بزرگ شهید مظلوم شهید بهشتی درود می‌فرستیم؛ حضرت امام خمینی(ره) فرمود: «شهادت شهید بهشتی در برابر مظلومیت او ناچیز بود». این مظلومیت را رسانه‌های دشمن درست کرده بودند همچنان که الان نیز توپخانه‌های رسانه‌های آنها شدیداً کار می‌کنند تا واقعیات را وارونه نشان دهند.

ایران اسلامی با صلابت ایستاده است

وی در بخش‌های دیگر خطبه‌های نماز جمعه به تشریح ابعاد حضور مایک پنس در جمع منافقین پرداخت و عنوان کرد: برای ما خیلی سخت است که مایک پنس معاون ترامپ دیروز در آستانه هفت تیر در آلبانی در جمع منافقین روسیاه حاضر شد و علیه ایران فحاشی کرد او در زمانی که معاون ترامپ بود با آرزوهای شوم خود ترامپ را تشویق کرد که از برجام خارج شود و اعلام کرد که خروج آمریکا از برجام مساوی با سقوط ایران است، ولی آرزوی خود را با خود برد و ناکام ماند.  جان بولتون گفت: «جشن کریسمس را امسال در تهران خواهیم گرفت و نظام اسلامی ساقط خواهد شد»؛ ولی خودش ساقط شد. همچنین نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل وقتی دید پروژه راهبرد اسقاط ایران با هزاران خنجر به جایی نرسید پروژه «هشت پا» را مطرح کرد و گفت نباید پاها را بزنیم بلکه باید خود هشت پا را بزنیم ولی او نیز هفته گذشته ساقط شد و آرزوی هشت پایی خود را با خود برد.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل افزود: یک وزیر آمریکایی و یک وزیر اسرائیلی چند سال پیش گفتند آرزوی ما این است که شب بخوابیم و صبح بلند شویم ببینیم ایران از روی نقشه جهانی محو شده است، یک نماینده مجلس در یکی از کشورهای همسایه نیز آرزو کرد که ایران از روی نقشه حذف شود ولی ایران اسلامی با صلابت ایستاده و بر روی نقشه جهانی می‌درخشد.

امام جمعه اردبیل اضافه کرد: آنها می‌خواستند ایران اسلامی افسانه شود ولی خودشان افسانه شدند، حالا اسرائیل یک آرزوی بزرگ دیگر را طراحی می‌کند و آن تشکیل ناتوی عربی با کشورهای عربی منطقه و آوردن آمریکا به راس این نیرو بر ضد ایران اسلامی است.

آیت‌الله عاملی ادامه داد: اسرائیل کشورهای عربی را تشویق کرده که در سفر بایدن به منطقه که ماه آینده صورت خواهد گرفت او را به این پیمان نظامی متقاعد کنند؛ اما باز آرزویشان نقش بر آب شد، چون عربستان و امارات اظهار داشتند ما هیچ‌وقت بر ضد ایران وارد یک مجموعه نظامی نخواهیم شد.

وی اذعان داشت: همه این‌ها عملا تفسیر یک آیه قرآن درباره بنی اسرائیل است «کُلَّمَا أَوْقَدُوا نَارًا لِلْحَرْبِ أَطْفَأَهَا اللَّهُ وَیَسْعَوْنَ فِی الْأَرْضِ فَسَادًا وَاللَّهُ لَا یُحِبُّ الْمُفْسِدِینَ» «هر بار که آتشى براى پیکار برافروختند خدا آن را خاموش ساخت و در زمین براى فساد مى‌کوشند و خدا مفسدان را دوست نمى‌دارد».

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان ضمن اشاره به قرارگیری دانشگاه محقق اردبیلی در بین دانشگاه‌های یک درصد برتر جهان، قرارگیری دانشگاه محقق اردبیلی در سال ۲۰۲۲ جزو دانشگاه‌های یک درصد برتر جهان تبریک گفت.

وی همچنین با طلب رحمت برای هزار و ۵۰۰  جانباخته زلزله افغانستان گفت: با ملت افغانستان همدردی و غمگساری داریم و از دولت ایران که در اولین فرصت مساعدات انسانی خود را به منطقه زلزله زده رساند تشکر می‌کنیم.

 

انتهای پیام/ج

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد