کد خبر: 95913
|
09:40 - 1401/04/08
نسخه چاپی

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان اردبیل:

خیز علمی دستگاه قضایی اردبیل در ماموریت پیشگیری/ برنامه های پیشگیرانه همراه با مقتضیات زمانی و مکانی باشد

خیز علمی دستگاه قضایی اردبیل در ماموریت پیشگیری/ برنامه های پیشگیرانه همراه با مقتضیات زمانی و مکانی باشد
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان اردبیل گفت: در تدوین برنامه های پیشگیرانه باید شرایط و مقتضیات زمانی و مکانی و تفاوت ها مد نظر قرار گیرد.

به گزارش سبلان ما ، جلال آفاقی  در جلسه مشترک مدیران دانشگاهها، حوزه علمیه و دستگاههای فرهنگی استان اظهار داشت : یکی از خدمات علم به جامعه جلوگیری از تصورات شخصی و تایید و آزمایش نشده ای است که هرگونه تصمیم گیری بر اساس اینگونه حدس و گمان ها جز اتلاف هزینه نمی تواند باشد.

 وی با تشریح ارزش و اهمیت پژوهش و تحقیق و استفاده از صاحب نظران در تصمیم سازی ها و تصمیم گیری ها افزود: در ماموریت خطیر پیشگیری از آسیب ها و جرایم، تدوین نسخه واحد برای زمان و مکان های مختلف، نگاهی غیر عالمانه است. 

 معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم  دادگستری کل استان اردبیل گفت: در تدوین برنامه های پیشگیرانه  باید شرایط و مقتضیات زمانی و مکانی و تفاوت ها مد نظر قرار گیرد. 

وی هدف از تشکیل کارگروه اندیشه ورزان در دادگستری استان را گسترده بودن حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی و جرائم و لزوم بهره گیری از متخصصین صاحب دغدغه در زمینه های گوناگون سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، هنری، اقتصادی، عمرانی، پزشکی و بهداشتی، مدیریتی، ورزشی و ... دانسته، اظهار داشت: هسته اصلی و اولیه این کارگروه باعضویت صاحب نظران شاغل در دادگستری و حوزه های علمیه و دانشگاهها و دستگاههای فرهنگی درحال شکل گیری است.

وی از عموم علاقه مندان صاحب نظر و  دارای تخصص و تجربه و تحصیلات مرتبط با  زمینه های یادشده که تمایل همکاری علمی داوطلبانه با دستگاه قضایی استان جهت شناسایی علل و عوامل و خاستگاه های جرایم و آسیب های اجتماعی و تصمیم سازی جهت اتخاذ راهکارهای علمی برای کنترل و کاهش آسیب ها و جرایم در استان را دارند، دعوت به همکاری نمود.

انتهای پیام

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

آخرین مطالب