سرویس: اجتماعی
کد خبر: 95944
|
15:58 - 1401/04/11
نسخه چاپی

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل:

لزوم تبیین هنرمندانه جایگاه اجتماعی سپاه در مردم/ امنیت پایدار کشور در گرو اقتدار سپاه در منطقه است

لزوم تبیین هنرمندانه جایگاه اجتماعی سپاه در مردم/ امنیت پایدار کشور در گرو اقتدار سپاه در منطقه است
نماینده ولی فقیه در استان اردبیل به جایگاه اجتماعی سپاه پاسداران و نقش دفاتر نمایندگی سپاه در تعالی جوانان اشاره کرد و گفت: جایگاه اجتماعی سپاه باید هنرمندانه به مردم تبیین شود.

به گزارش سبلان ما ، آیت‌الله سید حسن عاملی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل ظهر امروز در مراسم تکریم و معارفه مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل به خدمات سپاه معظم به کشور اشاره کرد و گفت: نمایندگی ولی فقیه در سپاه از حساس‌ترین بخش های این نهاد انقلابی است چرا که این مجموعه وظیفه خطیر تربیت نفوس را برعهده دارد تا با پرورش اعتقادی و اخلاقی نیرو ها از ملت بزرگ ایران در عرصه های مختلف صیانت کند.

وی گفت: مجموعه سپاه باید نیروی اعتقادی و اخلاق‌محور با رویکرد بصیرت‌افزایی و روشنگری واقع‌بینانه تربیت کند تا کشور از پیچیده‌ترین و سخت‌ترین مراحل عبور کند.

امام جمعه اردبیل از نمایندگی ولی فقیه در سپاه خواست تا در مسیر تربیت و تعالی نیروی انسانی بر محور اعتقادی، تربیتی، سیاسی و بصیرت‌افزایی همت مضاعف داشته باشد تا حربه منافقانه دشمنان در بر هم زدن شایستگی های مجموعه سپاه به جایی نرسد..

آیت‌الله عاملی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه سپاه پاسداران به اعتراف دشمنان یکی از عناصر پایداری ، مقاومت و ایستادگی انقلاب اسلامی است، گفت: زمانیکه کشور در حساس ترین برهه ها به بن بست می رسد، این سپاه است که با اقتدار خود از تمامیت کشور صیانت می کند.

وی با بیان اینکه دفاتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه  باید نباید دچار روزمرگی شوند، گفت: بهتر است سپاه  پاسداران با ایجاد  فضای سالم تربیتی در این مجموعه مقدس، بهترین نیروها و مخلص‌ترین انسان‌ها برای آینده کشور پرورش دهند.

امام جمعه اردبیل با اظهار گلایه از برخی غفلت‌ها در تربیت معنوی و ارزشی سربازان در مجموعه‌های انتظامی و مرزبانی خاطرنشان کرد: شایسته است این مجموعه های ارزشی، سربازان را در طول مدت خدمت ، با مبانی اعتقادی و دینی بیشتر آشنا کنند تا آینده کشور تضمین شود.

وی با بیان اینکه روحانیون مشعل راه جوانان در مسیر زندگی هستند، خاطرنشان کرد: جوانان با الگوپذیری مناسب می توانند با بروز استعدادها و توانایی های خود راهگشای جامعه در بحران ها شوند.

آیت‌الله عاملی با بیان اینکه کار دشمن باورسوزی در داخل کشور است، شکست استکبار جهانی در منطقه  را یادآور شد و گفت: سپاه پاسداران امروز در کنار تامین امنیت در همه عرصه‌های اقتصادی، فرهنگی، عقیدتی   ورود پیدا کرده و از آرمان های انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی صیانت می کند.

وی به دسیسه اخیر دشمنان اشاره کرد و گفت: قطع ید ایران اسلامی در منطقه، هدف پنهان و آشکار استکبار است چراکه دشمنان امروز به خوبی می دانند که امنیت پایدار یک کشور در گرو حضور فعال منطقه ای  و فرا منطقه ای است.

امام جمعه اردبیل به هزینه های میلیاردی آمریکا در منطقه اشاره کرد و گفت: امروز آمریکا با بیش از 20 میلیارد دلار سرمایه گذاری در عراق و افغانستان با 4 هزار کشته در حال برگشت است.

وی به اعتراف آمریکایی ها در خصوص خاورمیانه جدید نیز اشاره کرد و گفت: هزینه های تریلیون دلاری استکبار به سرکردگی آمریکا در خاورمیانه امروز جواب نداده و آنها ناگزیر به تعامل با کشور ما هستند.

آیت الله عاملی اقتدار ایران اسلامی در منطقه را مدیون اقتدار سپاه پاسداران دانست و گفت: جایگاه اجتماعی سپاه پاسداران در منطقه روز به روز در حال افزایش است و این محبوبیت خود موجب سنگ اندازی ها و توطئه چینی ها می شود که لازم است مردم همیشه در صحنه کشور با حضور در میدان از فرزندان خود حمایت کنند.

وی به حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی اشاره کرد و گفت: ان زمان به خاطر احساس وظیفه و حمایت از سپاه پاسداران با لباس سبزپوشان در نماز جمعه حاضر شدم و با لباس سپاهی خطبه خواندم.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل به کینه ورزی استکبار اشاره کرد و گفت: بعد از آان اینستاگرام صفحه منسوب به من را که بیش از 80 هزار فالوور داشت مسدود کرد.

وی با بیان اینکه دشمنان تاب  و تحمل دیدن آرم سپاه پاسداران و قهرمان فرا ملی ما از جمله سردار شهید قاسم سلیمانی در فضای مجازی را هم ندارند، گفت: هر صفحه ای که مزین به آرم سپاه و یا تصاویر فرماندهان سپاه باشد بی درنگ بسته می شود و این گویای ترس دشمنان از یاد و نام سپاه در این فضا است.

آیت الله عاملی در پایان سخنان خود از رسانه ملی، صدا و سیما و فعالان فضای مجازی خواست تا هنرمندانه فعالیت های سپاه پاسداران را در فضای حقیقی و مجازی به تصویر بکشند  تا جایگاه سپاه در نزد مردم بیش از گذشته ملموس تر شود.

 

انتهای پیام/ج

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

آخرین مطالب