سرویس: سیاسی
کد خبر: 96246
|
18:40 - 1401/05/16
نسخه چاپی

نائب رئیس مجلس:

تاسوعا مظهر غیرت و عاشورا مظهر همه ارزش های الهی است/ ترس استکبارجهانی از روحیه استکبارستیزی جوانان عاشورایی کشور

تاسوعا مظهر غیرت و عاشورا مظهر همه ارزش های الهی است/ ترس استکبارجهانی از روحیه استکبارستیزی جوانان عاشورایی کشور
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: تاسوعا مظهر غیرت، شجاعت، رشادت و وفاداری سقای دشت کربلا نسبت به سیدالشهدا (ع) و عاشورا الگوی تمام نشدنی برای جهان اسلام است.

به گزارش سبلان ما ، علی نیکزاد نائب رئیس مجلس شورای اسلامی عصر امروز  در حاشیه اجتماع حسینیان اردبیل در روز تاسوعا در جمع خبرنگاران عزاداران حسینی گفت: اگر می خواهیم مرزهای حق و باطل را برای جهان امروز تبیین کنیم، اگر می خواهیم برای مقابله با ستمگران در همه ادوار تاریخی را به معنای واقعی تحلیل کنیم باید بگوییم که نهضت عاشورا به عنوان یک مکتب فرهنگی جوابگوی تمام همه شبهات و تبیین موضوعی به نام سلطه گری و مقابله با ستمگران است.  

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با تسلیت ایام بخصوص فرا رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی بیان کرد: اگر می‌خواهیم شخصیت بندگی، وفاداری، شجاعت، اخلاص، ادب، معرفت و ولایت پذیری را به جامعه امروزی تبیین کنیم باید از روز تاسوعا و شخصیت بزرگی چون حضرت ابوالفضل العباس(ع) سخن بگویم.  

نیکزاد با اشاره به اینکه قیام عاشورای حسینیدارای آموزه های بسیاری چون بصیرت افزایی و فرهنگی است افزود: امروز به معروف و نهی از منکر مهم ترین هدف برای اصلاح  بشریت جامعه بود.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین با اشاره به اهمیت پیام عاشورا و سیدالشهدا (ع) در بحث امر به معروف و نهی از منکر تصریح کرد: امر به معروف و نهی از منکر یک فریضه الهی است و اگر این فریضه الهی در جامعه ترویج یابد جامعه امروزی ما از همه جهت سالم خواهد ماند.  

وی ادامه داد: امر به معروف و نهی از منکر یک سپری مستحکم در مقابله با پلیدی ها، فساد، زورگویی، و ظلم و ستم در جامعه است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که اگر نظام اسلامی بتواند همه شهروندان را در مبارزه با فساد و بزهکاری مشارکت دهد به یکی از وظایف خود که پیشگیری از معصیت و بزهکاری است عمل کرده است افزود: عده ای تلاش می کنند امربه معروف و نهی از منکر را در دائره کوچکی از موضوعات قرار دهند، مسیر درستی را طی نکرده و از آیات و روایات بهره خوبی نبرده اند.

نیکزاد استکبار را به عنوان بزرگ ترین منکر در جامعه امروز و جهان اسلام دانست و افزود: اسرائیل و آمریکا بزرگ ترین استکبار جهانی است و تا این منکرات از روی نقشه و زمین از بین نرود، تمدن اسلامی به عنوان بزرگ‌ترین معروف، تحقق پیدا نخواهد کرد.  

وی ادامه داد: ایران اسلامی با تاسی از نهضت و مکتب عاشورایی تا به امروز بعد از این همه فشارها و سختی ها در مقابل استکبار جهانی ایستاده است و علاوه ایستادگی، قدرت بازدارندگی خود را با تاسی از غیرت و شجاعت علمدار دشت کربلا تقویت کرده است.  

این‌نماینده مردمی و انقلابی با تبیین پیام نهضت عاشورا به جوانان نسل امروزی بیان کرد: امروز جوانان غیور کشور در صنعت موشکی و دفاعی و دیگر تجهیزات برگ‌زرین دیگری بر این‌نهضت و مکتب عاشورایی با رهبری امام گونه مقام‌معظم رهبری افزوده اند و به فضل الهی امروز دشمن خائف است از اینکه رودرو به میدان مبارزه بیاید.  

نیکزاد با اشاره به تحرکات امروز استکبار در منطقه ادامه داد: تا امروز جبهه استکبار و در راس آن ها آمریکای خائن و جنایتکار هر روز خدعه ی جدید بکار گرفته اند تا محور مقاومت و بخصوص ایران را از ادامه مبارزه منصرف کنند، اما نتوانسته اند کاری از پیش ببرند و هروز شکست جدیدی را تجربه کرده اند.

 

انتهای پیام/ج

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد