سرویس: ورزشی
کد خبر: 96372
|
12:31 - 1401/05/29
نسخه چاپی

در بررسی نقش رسانه ها در پیشرفت و تعالی ورزش اردبیل مطرح شد؛

اصحاب رسانه بهترین مشاوران برای توسعه رشته های ورزشی هستند/ نگاه نقادانه حلقه مفقوده ورزش اردبیل

اصحاب رسانه بهترین مشاوران برای توسعه رشته های ورزشی هستند/ نگاه نقادانه حلقه مفقوده ورزش اردبیل
رئیس هیات تکواندو استان اردبیل گفت: این خبرنگاران و عکاسان هستند که با دوربین‌ها، قلم‌ها و دلسوزی‌هایشان در تهیه و تنظیم اخبار و مطالب، پهلوانی ها را و قهرمانی ها را در حافظه تاریخی ملت ثبت و برای آیندگان الگوسازی می کنند.

به گزارش سبلان ما ، صبح امروز میزگرد بررسی نقش رسانه در تعالی و پیشرفت ورزش با حضور جمعی از خبرنگاران ورزشی  با همکاری پایگاه خبری تحلیلی سبلان ما و هیات تکواندو استان اردبیل  در محل دفتر هیات تکواندو استان برگزار شد.

تورج خوشروزی رئیس هیات تکواندو استان اردبیل در این میزگرد به تبیین اهمیت کار رسانه ای در توسعه ورزش پهلوانی و قهرمانی استان پرداخت و گفت: بدون کار رسانه ای،  برنامه های ورزشی در جامعه دیده نمی شود و این خبرنگاران هستند که با دوربین‌ها، قلم‌ها و دلسوزی‌هایشان در تهیه و تنظیم اخبار و مطالب، پهلوانی ها را و قهرمانی ها را در حافظه تاریخی ملت ثبت و ضبط کرده و برای نوجوانان و جوانان الگوسازی می کنند.

وی در ادامه سخنان خود به نقش پیشکسوتان ورزش استان در تعالی رشته های ورزشی پرداخت و گفت: پیشکسوتان ورزشی گنجینه های ماندگار هستند که با توجه به انها و رسانه ای کردن آنها می توان ضمن ممانعت از غبار فراموشی بر اثر گذر زمان انها را به الگوهای بی بدیل و جاودانه برای ایندگان تبدیل کرد.

خوشروزی با بیان اینکه اصحاب رسانه بهترین مشاوران برای توسعه رشته های ورزشی استان هستند گفت: خبرنگاران ورزشی  و اصحاب رسانه به دلیل اشراف بر ورزش استان و ارتباط با اقشار مختلف  از بینش عمیق نسبت بر نقاط ضعف و قوت ورزش استان برخوردار هستند و از این رو  انها می توانند به عنوان بهترین مشاوران برای توسعه رشته های ورزشی محسوب شوند.

رئیس هیات تکواندو استان اردبیل به استفاده از ظرفیت اصحاب رسانه در هیات های ورزشی اشاره کرد و گفت: اصحاب رسانه به ویژه خبرنگاران ورزشی با حضور در روابط عمومی هیات های ورزشی می توانند ضمن ارتقای  رشته های ورزشی به لحاظ سمعی و بصری از به جذب ورزشکاران نیز کمک کنند.

لزوم توجه هیات های ورزشی به روابط عمومی ها و خبرنگاران ورزشی  

سید خلیل حسینی مدیر خبرگزاری برنا در استان اردبیل نیز در این نشست به بیان اهمیت کار رسانه ای برای پیشرفت وزش استان اردبیل پرداخت و گفت: هیات های ورزشی با بها دادن به روابط عمومی ها و استفاده از فعالان رسانه ای به ویژه خبرنگاران که با فنون خبری اشنا هستند می توانند گره گشای ورزش استان شوند.

وی با بیان اینکه نگاه رسانه ای به ورزش لازمه پیشرفت و ارتقای هیات های ورزشی استان اردبیل است، از مسئولین هیات های ورزشی خواست با تقویت روابط عمومی هیات ها و نگاه تخصصی به مقوله اطلاع رسانی در حوزه ورزش ضمن فراهم کردن زمینه های توسعه ورزش در پیشرفت رشته های ورزشی و قهرمان پروری استان ایفای نقش کنند.

عدم اطلاع رسانی به موقع، حلقه مفقوده ورزش در اردبیل

مهدی اکبری از فعالین عرصه رسانه در حوزه ورزش و از تلاشگران ورزش صدا و سیما در این نشست به تبیین نقاط قوت و ضعف برنامه های ورزشی استان اردبیل پرداخت و گفت: نگاه تخصصی به مقوله ورزش به ویژه در بحث روابط عمومی هیات ها و اطلاع رسانی فعالیت های ورزشی حلقه مفقوده توسعه ورزش در اردبیل است.

وی خواستار توجه روسای هیات های ورزشی به بحث روابط عمومی و اطلاع رسانی برنامه های ورزشی شد و گفت: هیات ورزشی موفق است که بتواند با استفاده از ظرفیت رسانه ها در جذب مشارکت های مردمی و شناساندن رشته های ورزشی به مردم و کشف استعداد های ناب موفق عمل کند.

 نگاه نقادانه زمینه ساز رشد ورزش در کشور

مجید بشکل از فعالان رسانه در حوزه ورزش نیز به برنامه های هیات های ورزشی و انعکاس آنها در صدا و سیمای مرکز استان اشاره کرد و گفت: تا نگاه نقادانه نسبت به ورزش در استان ما شکل نگیرد و هیات های ورزشی به چالش نیافتند شاهد رشد و شکوفایی در حوزه ورزش استان نخواهیم شد.

سید امین موسوی از ورزشی نویسان اردبیل نیز به تشریح دیدگاه های خود در خصوص تقویت رسانه ای ورزش استان اردبیل پرداخت و گفت: مهمترین نکته در مورد رسانه ای شدن برنامه های ورزشی استان، علاقمندی خود روسای هیات های ورزشی به رسانه است.

وی با بیان اینکه رسانه امروز با رشد علم و فناوری مختص به دیده شدن در صدا و سیما نیست ، گفت: رسانه های محلی و مردمی محور که تحت عنوان کانال ها و پیج ها در شبکه های اجتماعی شناخته شده تر هستند از ظرفیت ها و قابلیت های خاص خود برخوردار هستند که یک هیات ورزشی برای استفاده از همه ظرفیت های رسانه ای استان ناگزیر به کارگیری فرد رسانه ای آشنا به فنون خبرنگاری در روابط عمومی هیات ها هستند.

لازمه پوشش اخبار ورزشی حضور خبرنگاران ورزشی در برنامه ها است

رشید عبدالحسینی مسئول خبرگزاری ایپنا اردبیل نیز در این نشست به آسیب شناسی رسانه در ورزش پرداخت و گفت: عمده مشکل ورزش استان عدم علاقمندی روسای هیات های ورزشی به رسانه ای شدن فعالیت ها است در صورتی که اگر به رسانه ای تر شدن فعالیت های ورزشی اهمیت بدهند و از ورزشی نویسان برای پوشش رسانه ای فعالیت های ورزشی دعوت کنند ، این رسانه ها خواهند بود که مشتاقانه بدون کمترین چشم داشتی به سمت انعکاس رویداد ها و فعالیت های ورزشی انها خواهند رفت چراکه ورزش یکی از عوامل وحدت آفرین در جامعه و مهمترین عامل ایجاد شادی و نشاط اجتماعی و امیدافرینی در جامعه است.

لزوم توانمندسازی روابط عمومی  هیات های ورزشی / ورزش مهمتری عامل تامین سلامتی جامعه

مهدی جدی  روابط عمومی هیات تکواندو استان اردبیل نیز در این نشست با بیان اینکهروابط عمومی هنر، علم و فن است، گفت: روابط عمومی آیینه تمام‌نمای سازمان و جایگاه دریافت و انتقال اطلاعات است. 

وی گفت: روابط عمومی وظیفه تبلیغ، ترغیب، تشویق و نفوذ در افکار عمومی را بر عهده دارد بنابراین روابط عمومی ها پل ارتباطی مردم و سازمان و جایگاه دریافت و انتقال اطلاعات محسوب می شوند

جدی از  ایجاد حسن تفاهم، حسن رابطه متقابل ، مدیریت و مشاوره بعنوان  کارکرد روابط عمومی ها نام برد و گفت: خبرنگاران بدلیل ارتباط موثر با مردم و مسئولین طی سالیان می توانند با حضور در روابط عمومی هیات های ورزشی ، ارتباط ورزش با جمعه را بهبود داده و با ایجاد الگو برای نوجوانان و جوانان در جذب اقشار مختلف به ورزش مثمر ثمر واقع شوند.

وی به تکنولوژی و فناوری های روز نیز اشاره کرد و گفت: شبکه های اجتماعی که از ثمرات فناوری های نوین هستند هر فردی را به صاحب رسانه تبدیل کرده و این در کنار مزایایی که دارد دارای آسیب ها و تهدیدات جدی نیز هستند  و لازم است روابط عمومی های هیات های ورزشی با رصد به فضای مجازی به شبهات بوجود امده به موقع پاسخ دهند که در این راستا نیز روابط عمومی هایی موفق عمل خواهند کرد که با بدنه اصحاب رستنه به ویژه خبرنگاران ورزشی در ارتباط تنگاتنگ باشند.

این فعال رسانه ای و ورزشی به لزوم برگزاری دوره های آموزشی و توانمندسازی روابط عمومی های هیات های ورزشی  در خصوص فناوری های نوین به ویژه شبکه های اجتماعی اشاره کرد و گفت: در دنیای امروز که عصر اطلاعات است روابط عمومی های هیات های ورزشی نیز بایذ با اخرین فناوری ها و تکنولوژی ها اشنا شوند تا همگام با تحولات دنیای رسانه پیش بروند و بتوانند ورزش را به عنوان مهمترین عنصر تامین سلامت افراد در جامعه معرفی کنند.

وی تصریح کرد: در دنیای امروز که مورد تهاجم انواع بیماری های شناخته شده و ناشناس قرار گرفته ورزش همچنان مهمترین نقش را در سلامتی افراد ایفا می کند و روابط عمومی ها می توانند با فراهم کردن زمینه های لازم  به جذب اقشار مختلف مردم برای شرکت در فعالیت های ورزشی ایفای نقش کنند.

انتهای پیام/ج

 

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد