سرویس: حوزه و دانشگاه
کد خبر: 96423
|
16:48 - 1401/06/02
نسخه چاپی

رئیس دفاتر نهاد رهبری در دانشگاه های استان اردبیل خبرداد:

دوره توانمند سازی حامیم در اردبیل برگزار می شود/ اولین همایش ملی ایثار و شهادت در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار می شود

دوره توانمند سازی حامیم در اردبیل برگزار می شود/ اولین همایش ملی ایثار و شهادت در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار می شود
رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان اردبیل از برگزاری طرح حامیم در سرعین خبرداد و گفت:این دوره توانمندسازی برای 250 نفر از دانشجویان فعال فرهنگی، سیاسی و اجتماعی دانشگاه های استان در سرعین برگزار خواهد شد.

به گزارش سبلان ما ، حجت الاسلام عبداله حسنی رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان اردبیل ظهر امروز در نشست خبری از برگزاری طرح حامبم در  استان اردبیل خبرداد و گفت: این دوره توانمندسازی  برای 250 نفر از دانشجویان فعال فرهنگی، سیاسی و اجتماعی  دانشگاه های استان در اردوگاه انصارالحسین(ع) شهرستان سرعین برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه دوره حامیماز7 شهریور ماه تا  ۲۱ شهریور ماه امسال به مدت ۲ هفته  برگزار خواهد شد به تشریح جزئیات این دوره توانمندسازی پرداخت و گفت: در کنار ارائه مباحث آموزشی، مباحثی چون معرفتی و فوق برنامه های متنوع نیز برای دانشجویان درنظر گرفته شده تا دانشجویان حاضر در این دوره بعد از آغاز سالتحصیلی جدید بتوانند در محیط دانشگاه و خوابگاه های دانشجویی کمک حال دانشگاه و دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در پیشبرد اهداف پیش بینی شده موثر واقع شوند.

حسنی در ادامه سخنان خود به محتوای آموزشی و رسمی طرح حامیم اشاره کرد و گفت: کتاب هایطرح کلی اندیشه اسلامی"، "همرزمان امام حسین (ع)" و "خط امام"  محتوای اصلی این دوره  توانمندسازی است  که توسط اساتید گروه معارف و مورد تایید دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها تدریس خواهد شد.

وی به برنامه های معرفت افزایی نیز اشاره کرد و گفت: نشست های معرفتی، کارگاه های مهارتی مانند کرسی های آزاد اندیشی، تریبون آزاد، نشست با مسئولان از جمله برنامه های معرفتی این دوره آموزشی نام برد و گفت: اکران فیلم های بصیرت افزایی، کارگاه مهارت فن بیان و مسابقات فرهنگی و ورزشی نیز از جمله برنامه های فوق برنامه پیش بینی شده دوره توانمندسازی حامیم است.

حسنی تقویت بنیه اعتقادی و فکری دانشجویان و فعالان فرهنگی و سیاسی، امیدآفرینی و تقویت نشاط و روحیه جمعی، تقویت انگیزه برای نقش آفرینی و حضور میدانی در دانشگاه ها، استعداد سنجی و استفاده حداکثری از توانمندی ها و ظرفیت های دانشجویان، آماده سازی نیروی انسانی دفاتر برای فعالیت در سال تحصیلی آینده و شبکه سازی و تیم سازی دانشجویان مستعد از جمله اهداف اجرای طرح " حامیم" است.    

وی با تقدیر از حمایت های استاندار، روسای دانشگاه های استان و مسئولان دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان اردبیل بیان کرد: امیدواریم این طرح به نحو احسن برگزار شود.

رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان اردبیل با بیان اینکه دوره تکمیلی این طرح در مشهد مقدس برگزار خواهد شد گفت: برای قبول شدگان این دوره آموزشی۲ واحد درسی گذرانده شده محاسبه خواهد شد.

حسنی در بخش دیگری از سخنان خود از برگزاری اولین همایش ملی "ایثار، مقاومت، جهاد و شهادت در دانشگاه محقق اردبیلی خبرداد و گفت: این همایش علمی و فرهنگی در راستای برگزاری کنگره ملی سه هزار و ۴۰۰ شهید استان اردبیل  بعد از اربعین حسینی در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار خواهد شد.

 

انتهای پیام/ج

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد