سرویس: اجتماعی
کد خبر: 96740
|
21:58 - 1401/07/05
نسخه چاپی

تلاش bbc برای لاپوشانی کمپین خارجی ها در ایران/ ضایع شدن انقلاب رباتها با قطع اینترتت

تلاش bbc  برای لاپوشانی کمپین خارجی ها در ایران/ ضایع شدن انقلاب رباتها با قطع اینترتت
قطعی اینترنت در ایران باعث گاف کمپین اکانتهای سعودی و آمریکایی در ایران شده. به این دلیل که علی رغم عدم دسترسی به چند شبکه اجتماعی خارجی در ایران، کمپین سازی آشوبگران همچنان با آمار بسیار نا متعارف در حال رشد است.

به گزارش سبلان ما ، به نقل از  دانا، قطعی اینترنت در ایران باعث گاف کمپین اکانتهای سعودی و آمریکایی در ایران شده. به این دلیل که علی رغم عدم دسترسی به چند شبکه اجتماعی خارجی در ایران، کمپین سازی آشوبگران همچنان با آمار بسیار نا متعارف در حال رشد است. برای مثال رای به نظر سنجی یکی از فوتبالیستهای فراری به خارج از کشور در شرایط قطع اینترنت به ۸۰۰ هزار رای رسیده در حالی که همه کاربران فعال توییر فارسی کمتر از ۴ میلیون است!

بررسی لایکها و رای ها در این پویش های رباتیک نشان می دهد بیش از ۷۰٪ این اکانتها با مخاطب صفر! و ساخته شده در ۲ ماه گذشته هستند. توییتر هم علی رغم شیوه همیشگی نه تنها با این اکانتها مقابله نکرده بلکه برعکس اکانتهای ایرانی را مسدود می کند.    

بی بی سی فارسی برای لاپوشانی این گاف در گزارشی هدفمند از کاهش مشارکت در کمپین های ضد انقلاب خبر داده در حالی که این کمپین مطالبه #برخورد_قاطع با آشوبگران است که به دلیل قطعی اینترنت و عدم دسترسی کاربران داخلی کاهش داشته ولی به دلیل فراگیری همچنان داغ ترین موضوع توییتراست.

انتهای پیام/ج

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد