سرویس: فرهنگ و هنر
کد خبر: 97141
|
11:13 - 1401/09/06
نسخه چاپی

به مناسبت هفته بسیج برگزار شد؛

عصر شعر علمداران بصیرت در اردبیل +عکس

عصر شعر علمداران بصیرت در اردبیل +عکس
رئیس کمیته فرهنگی و هنری کنگره ملی شهدای استان اردبیل از برگزاری عصر شعر علمداران بصیرت در اردبیل خبرداد و گفت: این محفل ادبی ا هدف تبیین ارزش های بسیج و فرهنگ بسیج برگزار شد.

عبداله بحرالعلومی رئیس کمیته فرهنگی و هنری کنگره ملی شهدای استان اردبیل در گفتگو باسبلان ما ، از برگزاری عصر شعر علمداران بصیرت به مناسبت هفته بسیج در اردبیل خبرداد و گفت: این محفل ادبی با هدف تبیین ارزش های بسیج و فرهنگ بسیجی همزمان با سالروز تاسیس بسیج مستضعفین در تالار بیضای اردبیل برگزار شد.

وی به اهمیت استفاده از زبان هنر در تبیین مسائل روز پرداخت و گفت: امروز با استفاده از زبان هنر و هنرمندان توانمند به خوبی می توان به جهاد تبیین در فضای حقیقی و مجازی پرداخت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل در این مراسم به تبیین فرهنگ بسیجی از دیدگاه امامین انقلاب اسلامی پرداخت و گفت: طبق بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامیفرهنگ بسیجی است که می تواند بر همه ی تحولات این کشور فایق آمده و حرکت این کشور را تضمین کند.

وی با بیان اینکه فرهنگ بسیجی نشأت گرفته از روحیه ی ایمان و ایثار توأم با تلاش انقلابی عزیزان بسیجی است، اظهار داشت: بسیجی مرد میدان است و هرجا و هرزمانی که مردم  در مشکل باشند و نیازمند کمک، بسیجی در میدان عمل بوده و با تمام توان خود در راستای حل مشکلات گام بر میدارد و این روحیه بی نظیر و الگوی پیشرفت و ابادانی است

سید سعید اطهر نیاری مسئول انجمن شعر بسیج هنرمندان استان اردبیل نیز به جزئیات عصر شعر علمداران بصیرت اشاره کرد و گفت:این محفل شعر با حضور بیش از 60شاعر اردبیلی و جمعی از علاقمندان به ادبیات  و شعر و شاعری روز شنبه 5 آذر همزمان با سالروز تشکیل بسیج مستضعفین در تالار بیضای اردبیلی برگزار شد.

وی به شعرخوانی شاعران عاشورایی و فرهیخته دارالارشاد اردبیل در این محفل ادبی اشاره کرد و گفت:حسین بختیاری، اسکندر نجفی، شهاب الدین وطن دوست،اصغر تقی زاده شکیبا، شبنم فرضی زاده، رباب امان پور، پری قدیمی از جمله شاعرانی بودند که در این محفل در مورد شهدای بسیجی به شعرخوانی پرداختند.

رونمایی از اثر نقاشی شهید صابر محمدی ، شعرخوانی بچه های مسجد روستای کرکرق در مورد بسیج و حمایت از تیم ملی از جمله برنامه های این مراسم بود.

انتهای پیام/ج

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد