سرویس: اجتماعی
کد خبر: 97573
|
16:07 - 1401/11/04
نسخه چاپی

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل:

ستاد کنکور در مدارس دوره دوم متوسطه راه‌اندازی می شود

ستاد کنکور در مدارس دوره دوم متوسطه راه‌اندازی می شود
مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل از تشکیل ستاد کنکور در مدارس دوره دوم متوسطه در استان خبر داد و گفت: کتاب راه موفقیت برای استفاده دانش‌آموزان این دوره با هدف موفقیت در آزمون کنکور تهیه، منتشر و در بین دانش‌آموزان توزیع شده است.

به گزارش سبلان ما ، کلام‌الله صفری مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل ظهر امروز در نشست شورای آموزش و پرورش خواستار مشارکت همگانی برای تبیین و ارتقای جایگاه تعلیم و تربیت در جامعه شد و گفت: امروز نگرش جامعه به آموزش و پرورش و نظام تعلیم و تربیت تغییر یافته و همه به اهمیت و جایگاه این بخش واقف و معترف هستند.

وی رشد و بالندگی کشور در عرصه‌های اقتصادی و فرهنگی و همه ارکان زندگی اجتماعی را منوط به توجه عمیق به نظام آموزش کشور دانست و افزود: دشمنان ما به خاطر همین اهمیت، امروز بر منحرف کردن جوانان دهه ۸۰ و ۹۰ متمرکز شده‌اند.

وی همچنین با تاکید بر توجه به نیازهای مادی و معنوی آموزش و پرورش بیان کرد: متولیان بخش آموزش و پرورش نمی‌توانند دغدغه‌های این بخش را به تنهایی حل کنند و به همین علت همت و تلاش همگانی لازم است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل در ادامه از تشکیل ستاد کنکور در مدارس دوره دوم متوسطه در سطح این استان خبر داد و گفت: کتاب راه موفقیت برای استفاده دانش‌آموزان این دوره با هدف موفقیت در آزمون کنکور تهیه، منتشر و در بین دانش‌آموزان توزیع شده است.

وی بیان کرد: انتظار ما از آموزش و پرورش این است که به نظامی سالم و سازنده تبدیل شود و دانش‌آموزان در طول دوره تحصیلی دیگر دنبال کلاس‌های تست‌زنی نباشند و برای همین امر، در حوزه افزایش نمرات دروس در کلاس‌های پایه دهم، یازده و دوازدهم متمرکز شده‌ایم.

صفری با اشاره به لزوم جدی‌تر شدن برگزاری امتحانات در پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم و بالا رفتن امنیت سوالات افزود: برای رسیدن به این هدف، تصحیح ورقه‌های امتحانی یاپه دوازدهم به روش الکترونیک به صورت آزمایشی در شهرستان خلخال آغاز شده و در آینده، این روش در پایه‌های دهم و یازدهم نیز انجام خواهد شد.

وی با اشاره به تصمیم نظام آموزشی کشور برای دخالت دادن ۶۰ درصدی نمرات دوره دوم دبیرستان در قبولی آزمون کنکور اضافه کرد: آموزش و پرورش استان اردبیل برای موفقیت در این کار با جدیت برنامه‌ریزی کرده است.

 

انتهای پیام/ج

 

  •  
  •  
  •  


 

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد