سرویس: فرهنگ و هنر
کد خبر: 97790
|
13:48 - 1401/11/19
نسخه چاپی

همزمان با دهه فجر؛

کتاب « تا ابد تمدید شد» در اردبیل رونمایی شد

کتاب « تا ابد تمدید شد» در اردبیل رونمایی شد
کتاب «تا ابد تمدید شد» حاوی روایت‌هایی از رشادت‌های مدافعان حرم با حضور جمعی از نویسندگان در اردبیل رونمایی شد.

به گزارش سبلان ما ، پیش از ظهر امروز کتاب «تا ابد تمدید شد» حاوی روایت‌هایی از رشادت‌های مدافعان حرم به قلم «حافظعلی دلجو»با حضور جمعی از نویسندگان در تالار بیضای اردبیلی کتابخانه شهید مطهری اردبیل رونمایی شد.

غلام‌عسگر کریمیان، از فرماندهان دفاع مقدس استان اردبیل در این مراسم کتاب را عنصر تعیین‌کننده در حفظ حقایق دفاع مقدس دانست و اظهار کرد: در حال حاضر، کشور ما تحت پنجمین مرحله از نبردها یعنی جنگ ادراکی و شناختی از سوی جبهه استکبار بوده و تلاش دشمن در این نبرد این است که شناخت و ادراک مردم جامعه ایران را مدیریت و کنترل کند.

وی با بیان این‌که حاصل نبرد شناختی، ایجاد بحران هویت و خطای محاسباتی است، افزود: بحران هویت، مقبولیت و مشروعیت ۳ موضوعی است که دشمن بر روی آن‌ها به‌صورت شبانه‌روزی در حال کار کردن است؛ خطای محاسباتی یعنی جای حق و باطل، هنجار و ناهنجار، ارزش و ضدارزش‌ها و مظلوم و ظالم عوض شود. 

کریمیان تصریح کرد: در جنگ ادراکی و شناختی، حفظ و ارائه اسناد متقن و موثق نقش تعیین‌کننده دارد و می‌تواند در جلوگیری از تحریف و انکار حقیقت، نقش‌آفرینی کند و دفاع مقدس مملو از گنجینه بی‌پایان معرفتی بوده که در جنگ ادراکی و شناختی ابزار مقابله با دسیسه‌های دشمن است.

پروانه رضاقلی‌زاده، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل نیز در این مراسم بیان کرد: انتقال خاطرات رزمندگان و خانواده‌های آن‌ها، وظیفه همه نهادهای فرهنگی بوده و یکی از راه‌های انتقال این مفاهیم به نسل جوان، تولید و چاپ کتاب است و این امر با تلاش نویسندگان و بنیاد حفظ آثار و سایر نهاد‌ها انجام می‌گیرد.

وی افزود: هر یک از رزمندگان و شهدا در طول سال‌های رشادت، با حوادث و رویدادهای مختلفی روبه‌رو بوده‌اند که اگر به نگارش درنیاید، این خاطرات شفاهی از ذهن‌ها خواهد رفت.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل ادامه داد: پس از تولید و انتشار این کتاب‌ها، وظیفه مهم کتابخانه‌های استان اردبیل معرفی این کتاب‌ها به نسل جوان و آحاد مردم است.

رضاقلی‌زاده گفت: بین اقشار مختلف جامعه به‌ویژه نسل کودک و نوجوان و خانواده‌هایی که آن دوران را دیده‌اند، فاصله افتاده است که این فاصله باید با قلم شیوای نویسندگان پر شود.

 

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد