سرویس: اجتماعی
کد خبر: 98130
|
22:23 - 1401/12/26
نسخه چاپی

به مناسبت روز شهدا انجام گرفت؛

دیدار فرزندان‌شاهد شاغل در آموزش‌ و پرورش با امام جمعه

دیدار فرزندان‌شاهد شاغل در آموزش‌ و پرورش با امام جمعه
امام جمعه اردبیل در دیدار با فرزندان شاهد شاغل در آموزش و پرورش شهدا را عالم و آگاه به مسائل و تحولات جامعه برشمرد و گفت: کار ما در مقطع کنونی آشنایی نسل جدید با فلسفه انقلاب است تا بدانند انقلاب اسلامی با مقابله عقلانی سعی کرده تا دشمنان غرب و شرق را به نقطه تسلیم بکشاند.

به گزارش سبلان ما ،آیت‌الله سید حسن عاملی عصر سه‌شنبه در دیدار فرزندان و همسران شاهد شاغل در آموزش و پرورش در مصلای اردبیل گفت: باید نسل امروز بدانند که چرا ما این همه هزینه سنگین پرداخت کردیم تا راه و مسیر را هموار کرده و با گذر از تحریم‌ها، تهدیدها و جنگ مستقیم بر دشمن غلبه کنیم.

وی گفت: دشمنان ما سنگین‌ترینحصار اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، علمی، رزمی و… را علیه انقلاب اسلامی تدارک دیدند و آنچه که می‌تواند ما را از این تنگنای سخت عبور دهد استقامت مردم، حضور و پشتیبانی آنها از نظام اسلامی است.

آیت‌الله عاملی ادامه داد: دشمن با محاصره کامل تکنولوژی‌ها ناجوانمردانه علیه انقلاب اسلامی هجمه سنگین وارد کرده و تلاش می‌کند تا همچنان در حوزه‌های مختلف ایران اسلامی را تحریم کند اما غافل از اینکه این ملت اراده‌ای مستحکم و برتر دارند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: شهدای ما در سلوک اجتماعی همراه با عقلانیت و کمال انقطاع، القه‌ها را شکسته و به وظیفه سنگین خود که همان ایجاد فضای آرام و امن در کشور است، دست پیدا کنند.

امام جمعه اردبیل گفت: متأسفانه دشمن با استفاده از خلأ جهاد تبیین در سال‌های گذشته سعی کرده تا بدترین تخم بی‌اعتمادی، نفاق و دودستگی را در جامعه ما پراکنده کرده و به اهداف خود دست پیدا کند.

وی افزود: دشمن امروز با قلب حقایق سعی دارد تا ظرفیت نیروی انسانی کشورمان را در مسیر هدررفت و هرز قرار دهد و به نوعی از اقتدار و عظمت این ملت بکاهد.

آیت‌الله عاملی خدمت در سنگر آموزش و پرورش را خدمتی ارزشمند همراه با شاخصه‌های معنوی توصیف کرد و ادامه داد: در بسیاری از استان‌های کشور خانواده‌های شهدا و ایثارگران تشکیلات و مجموعه‌های فرهنگی و اعتقادی راه‌اندازی کردند تا بتوانند سلامت جامعه را صیانت کنند اما از چنین مجموعه‌هایی در استان اردبیل خبری نیست.

وی شهدا را عالم و آگاه به مسائل و تحولات جامعه برشمرد و اظهار کرد: کار ما در مقطع کنونی آشنایی نسل جدید با فلسفه انقلاب است تا بدانند انقلاب اسلامی با مقابله عقلانی سعی کرده تا دشمنان غرب و شرق را به نقطه تسلیم بکشاند.

آیت‌الله عاملی اعتراف خود آمریکایی‌ها را در مورد ابهت و عظمت ایران یادآور شد و تصریح کرد: آمریکایی‌ها معترفند که مرکز صدور گستاخی‌ها به سران آمریکا و نظامیان آنها، ایرانیان هستند چرا که در دهه‌های اخیر انقلاب اسلامی به بسیاری از کشورها جرأت آن را داده تا در مقابل امپریالیسم غرب بایستد.

امام جمعه اردبیل ضرورت آموزش و آگاهی‌بخشی مربیان پرورشی و تربیتی را در مدارس به تناسب نیاز دانش‌آموزان یادآور شد و گفت: نباید هیچ ترسی از تضارب آرا و گفت‌و گو داشته باشیم بلکه بهتر است بدحجاب‌ها در کنار باحجاب‌ها دیدگاه‌های خود را مطرح کرده و نظر درست مورد توجه قرار گیرد.

 

انتهای پیام/ج

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد