سرویس: حوزه و دانشگاه
کد خبر: 98844
|
17:05 - 1402/02/31
نسخه چاپی

با حضور دختران دانشجو برگزار شد؛

جشن سالروز میلاد حضرت معصومه(س) در دانشگاه محقق اردبیلی

جشن سالروز میلاد حضرت معصومه(س) در دانشگاه محقق اردبیلی
مراسم سالروز ولادت حضرت معصومه (س) با حضور دانشجویان دختر دانشگاه محقق اردبیلی در سالن شهید خودسیانی این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش سبلان ما، مراسم سالروز ولادت حضرت معصومه (س) با حضور دانشجویان دختر دانشگاه محقق اردبیلی در سالن شهید خودسیانی این دانشگاه برگزار شد.

حجت‌الاسلام عبدالله حسنی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی در این مراسم با بیان اینکه خداوند متعال به دختران عزت خاصی بخشیده است، گفت: توصیه دینی به پدر و مادر، گرفتن هدیه به دختران هنگام رفتن به خانه است.

وی با بیان اینکه در روایات اسلامی از پسران به‌عنوان نعمت و از دختران به‌عنوان حسنه یاد شده است، گفت: طبق احادیث خانه‌ای که در آن از نعمت دختر بهره می‌برند، محل رفت‌وآمد فرشتگان است

وی دانشجویان را آینده‌سازان کشور عنوان کرد و گفت: امید می‌رود دختران عزیز ما باتربیت نسل صالح جامعه را مدیریت کنند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی در ادامه سخنان خود  از آغاز احداث ۱۰۰ واحد خوابگاه متأهلی در دانشگاه محقق اردبیلی خبر داد و گفت: تسهیلات ویژه‌ای برای دانشجویانی که ازدواج دانشجویی را مدنظر دارند اعطا می‌کنیم.

 اسماعیل چمنی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی نیز در این مراسم با بیان اینکه بیش از 7 هزار نفر از دانشجویان دانشگاه محقق اردبیلی دختر هستند، گفت: بسترهای لازم جهت ارائه خدمات بهتر در ابعاد مختلف علمی، فرهنگی و هنری برای دانشجویان در دانشگاه محقق اردبیلی فراهم است.

رسولی از فعالین حوزه زنان و خانواده  نیز در این مراسم به بیان ویژگی‌های زنان در جوامع اسلامی پرداخت و گفت: زنان مسلمان بهترین نمونه و الگو برای پیشرفت زنان در جهان هستند

وی با بیان اینکه غرب در ناامنی به سر می‌برد به زندگی زنان در کشورهای آمریکایی و اروپایی اشاره کرد و گفت: تفکر در زندگی زنان حرف اول را می‌زند.

رسولی با بیان اینکه زنان ایرانی از قدرت تفکر بالایی برخوردار هستند گفت: زن ایرانی موفق‌ترین زنان در جهان هستند.

وی از زنان به‌عنوان مدیران خانواده نام برد و گفت: زنان نقش تعیین‌کننده‌ای در آینده‌سازی کشور دارند؛ چراکه باتربیت نسل سالم آینده  و پیشرفت کشور را تضمین می‌کنند.

اروج آوا بانوی تازه‌مسلمان شده روسیه‌ای نیز در این مراسم به نحوه تشرف خود به دین اسلام پرداخت و گفت: زنان در ایران بر خلاف اروپا از امنیت و سلامت کامل برخوردارند

وی با بیان اینکه دین اسلام کامل و زیبا است، گفت: زنان مسلمان سعادتمندترین زنان هستند.

این بانوی تازه مسلمان از دختران و زنان ایرانی خواست با الگوبرداری از زنان صدر اسلام همچنان در جهان مروج الگوی زن مسلمان به‌عنوان الگوی سوم شوند.

وی تبلیغات شبکه‌های مجازی در خصوص فریب آزادی در غرب را متذکر شد و گفت: غرب سرابی بیش نیست و آنچه یک زن از زندگی آرام و سالم و سعادتمند انتظار دارد در ایران نهفته است.

اجرای سرود، مسابقه فرهنگی، سخنرانی مذهبی و تجلیل از دختران موفق از جمله برنامه‌های جشن سالروز ولادت حضرت فاطمه معصومه (س) در دانشگاه محقق اردبیلی بود.

 

انتهای پیام/ج

 

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد