سرویس: سیاسی
کد خبر: 98850
|
17:54 - 1402/03/01
نسخه چاپی

جانشین فرمانده سپاه حضرت عباس (ع):

40 عنوان برنامه به‌مناسبت آزادسازی خرمشهر برگزار می‌شود

40 عنوان برنامه به‌مناسبت آزادسازی خرمشهر برگزار می‌شود
جانشین فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) از برگزاری 40 عنوان برنامه به مناسبت آزادسازی خرمشهر در استان اردبیل خبر داد و گفت: افتتاح ده‌ها خانه محروم و آبرسانی به 17 روستای استان از مهمترین برنامه‌های این ایام است.

به گزارش سبلان ما، شکر عبدی جانشین فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل بعد از ظهر امروز در نشست خبری به مناسبت سالروز فتح خرمشهر، اظهار داشت: سالروز آزادی خرمشهر عزیز آغازگر تحولات کلیدی و گام برداشتن ملت ایران در مسیر توانمندی و خودکفایی است.

جانشین فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل گفت: ملت ایران با تکیه بر اراده و قدرت الهی توانست در برابر دشمنان پیروز و سربلند بیرون بیاید و به کار بردن جمله کلیدی حضرت امام (ره) که فرمودند خرمشهر را خدا آزاد کرد نشانه‌ای بارز در اراده الهی دارد که در فتح خرمشهر نمود پیدا کرد.

 عبدی با تاکید بر اینکه دفاع مقدس، برگ زرین تاریخ انقلاب اسلامی ایران است،تصریح کرد: دفاع مقدس در تاریخ انقلاب اسلامی و کشور به عنوان برگ زرینی ثبت و ماندگار شده که برای آینده و تاریخ بسیار قابل تحسین و تقدیر خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه هدف جنگ تحمیلی؛ شکست انقلاب، فتح خوزستان و تسلط بر اروند بود،خاطر نشان کرد: مقاومت و ایثارگری امت اسلامی ایران محاسبات دشمنان در جنگ تحمیلی را نقشه بر آب کرد.

 عبدی با اشاره به اینکه در تاریخ 160 ساله ایران پیش از انقلاب، این کشور 12 سال در جنگ بوده و بیش از دو سوم از خاک خود را از دست داده است،اظهار کرد: از ٢٠٠ سال گذشته تا کنون هر جنگی که به کشورمان تحمیل شده بخشی از خاک ایران به دست دشمنان افتاده است و تنها جنگی که دشمن نتوانست یک وجب از خاک ایران را بگیرد ٨ سال دفاع مقدس بود.

وی با اشاره به پیشکش شدن بحرین توسط هویدا و شاه،خاطر نشان کرد : باید در جواب این داستانی که بسیار شنیده‌ایم که هویدا نخست وزیر رژیم پهلوی پس از پیروزی انقلاب و در دادگاه خودکار بیکی را از جیب خود بیرون آورده و در پاسخ به قاضی که در مدت 13 سال صدارت خود چه کرده‌ای گفته است: «در این مدت قیمت این خودکار ثابت بوده و تغییر نکرده است.گفت که نگه داشتن قیمت خودکار هنر نیست،هنر آن است که از وطن،ناموس و خاک خود دفاع کنی و خاک خود را به کشور های دیگر پیشکش نکنی.

جانشین فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل از برگزاری 40 عنوان برنامه و 250 برنامه در این ایام در سطح استان خبر داد و خاطر نشان کرد: برگزاری صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، تجلیل از رزمندگان عملیات بیت المقدس، سرکشی از خانواده شهدا،ایثارگران و جانبازان، عطرافشانی و گلباران مزار شهدا، جهاد خدمت رسانی و محرومیت زدایی در اقصی نقاط استان با حضور گروههای جهادی و پزشکی ،مسابقات فرهنگی و ورزشی،رژه خودرویی و موتوریی و افتتاح دهها خانه محروم و آبرسانی به 17 روستای استان از مهمترین برنامه هایی است که در طول این ایام  برگزار می شود.

 

وی همچنین از برگزاری اجلاسیه های شهدای بزرگوار شهرستان های پارس آباد ،سرعین،مشگین شهر،نیر ،گرمی و یادواره های شهدای آماد و پشتیبانی و شهدای طلاب و روحانیون در این ایام خبر داد.

 

انتهای پیام/ج

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد