سرویس: سیاسی
کد خبر: 98881
|
14:53 - 1402/03/03
نسخه چاپی

مشاور رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح:

انقلاب اسلامی در حال فتح سنگرهای کلیدی جهان است

انقلاب اسلامی در حال فتح سنگرهای کلیدی جهان است
مشاور رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح گفت: سوم خرداد و فتح خرمشهر یک افتخار بزرگ برای ملت ایران است ، روزی که ملت ایران در مقابل استکبار جهانی با قدرت ایستاد و آنها را به خاک مذلت کشاند.

به گزارش سبلان ما، حجت‌الاسلام حیدر مصلحی روز چهارشنبه در مراسم یادواره شهدای شهرستان سرعین با بیان اینکه فتح خرمشهر بزرگ‌ترین پیروزی بود، گفت: همان‌طور که مقام معظم رهبری همواره در فرمایشات مختلف خود اشاره کرده‌اند ما خرمشهرها پیش رو داریم و فتوحات بزرگی خواهیم داشت.

وی با استناد به آیه‌ای از قرآن کریم خاطرنشان کرد: شهدا با شهادت خود راهی پیش روی ما گذاشتند و ما را در این راه مدیریت و هدایت می‌کنند مثل امام حسین (ع) که پس از گذشت بیش از یکهزار سال در موقعیت‌ها و مناسبت‌های مختلف مسلمانان را هدایت و مدیریت می‌کند.

مشاور رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح ادامه داد: زمانی که انقلاب اسلامی به پیروزی رسید، استکبار وحشت‌زده همه هستی خود را به میدان آورد ، ولی با همه تلاش‌هایش در مقابل قدرت اسلام ناتوان مانده است.

حجت‌الاسلام مصلحی ادامه داد: تلاش و طراحی‌های صهیونیست‌ها و دستگاه‌های اطلاعاتی استکبار، تمدن اسلامی را در رخوت و رکود نگه داشته بود، ولی امام راحل (ره) این شیر خفته را بیدار کرد و به ملت ایران فرمود: "از هیاهوی قدرتمندان نهراسید که این قرن به خواست خداوند قرن غلبه مستضعفان بر مستکبران است" و این اتفاق خواهد افتاد.

وزیر پیشین اطلاعات اضافه کرد: به اذعان تحلیل‌گران اساتید و اعضای هیات‌های علمی دانشگاه‌های آمریکا، این کشور در حال فروپاشی است و بیش از ۱۴ میلیون مقاله در این باب بیانگر این واقعیت است. نویسندگان این آثار که از اعضای هیات‌های علمی و اساتید دانشگاه‌های آمریکا هستند، معتقدند بیش از ۸۰ درصد عامل فروپاشی آمریکا، انقلاب اسلامی است.

مشاور رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح افزود: پارسال مقام معظم رهبری در یک سخنرانی بسیار قابل توجه فرمودند که "آمریکا در حال افول و از بین رفتن است" امروز همه دستگاه‌های تبلیغی ، ائمه جماعات و جمعه ، روحانیت و مجموعه‌های فرهنگی باید به این سخنرانی بپردارند که ایشان نه از روی احساس و شعار بلکه بر اساس مطالعات و به‌طور علمی به این موضوع اشاره کردند.

سوم خردادها و فتح خرمشهرها در پیش است

وی گفت: ما امروز پیشرفت‌های بزرگی داریم و انشاءالله آینده دنیای بشری برای اسلام که ثمره سوم خردادها و فتح خرمشهرها است، خواهد بود.

این کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: زمانی رهبر معظم انقلاب فرمودند"ما خرمشهرها پیش رو داریم" ، الان هم باید خرمشهرها را فتح کنیم و جلو برویم و تا زمانی که انقلاب اسلامی زمینه‌ساز ظهور وجود مقدس امام زمان (عج) باشد.

حجت‌الاسلام مصلحی خاطرنشان کرد: به‌فرموده رهبر معظم انقلاب ، اسلام موانع بزرگ داخلی و خارجی را یکی پس از دیگری برطرف و سنگرهای کلیدی جهان را فتح خواهد کرد.

وی با اشاره به فعالیت‌های سنگین فرهنگی رسانه‌ای علیه اسلام و انقلاب اسلامی اظهار کرد: در چنین فضای سنگین رسانه‌ای علیه مسلمانان یک استاد دانشگاه در آمریکا پس از آشنایی با قرآن کریم و مطالعه آن اذعان کرد که این کتاب راه‌های خروج از بن‌بست‌های اقتصادی ، فرهنگی ، اجتماعی ، سیاسی و امنیتی را نشان می‌دهد و امروز دفتر این استاد دانشگاه مرکز دفاع از اسلام شده است.

مشاور رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح با بیان اینکه راه نجات دنیای غرب و اروپا اسلام است، گفت: ما بیش از ۱۳ هزار شهید ترور دادیم ، از رئیس‌جمهور گرفته تا نخست وزیر و رئیس دستگاه قضایی ما در راه اسلام به شهادت رسیدند.

حجت‌الاسلام مصلحی در ادامه اظهار کرد: دشمنان ملت ایران پس از شکست در توطئه ترور چهره‌های برجسته انقلاب اسلامی، جنگ هشت ساله را به ملت ایران تحمیل کردند. در این جنگ ما تنها با صدام درگیر نبودیم بلکه با تمام دنیای استکبار جنگیدیم.

وی ادامه داد: آمریکایی‌ها، اروپایی‌ها و صهیونیست‌ها امکانات ، تجهیزات و وسایل پیشرفته‌ در اختیار ارتش بعثی قرار دادند و حتی هر جا صدام و ارتش کم آورد خودشان وارد عمل شدند.

مشاور رئیس ستاد کل نیروهای مسلح افزود: پیش‌بینی استکبار این بود که در دوران دفاع مقدس نظام اسلامی را از بین خواهد برد ، اما امام راحل (ره) کاری کارستان کرد و جدا از این که ارتش و سپاه میدان آمدند، ملت را هم به صحنه آورد.

خاطرات دوران دفاع مقدس مطالعه شود

وی با تاکید بر لزوم اهتمام به توصیه مقام معظم رهبری مبنی بر مطالعه خاطرات دفاع مقدس گفت: باید از آنچه که از دوران دفاع مقدس به ارث رسیده دفاع کنیم و بویژه نوجوانان و جوانان باید توجه بیشتری به این موضوع داشته باشند.

حجت‌الاسلام مصلحی افزود: مجموعه‌های مختلف که ماموریت نشر ارزش‌های دفاع مقدس را دارند، باید به ویژگی‌های خاص سوم خرداد و عملیات بیت‌المقدس بپردازند در این عملیات استکبار باور نمی‌کرد که خرمشهر فتح شود و لشکر اسلام بتواند چنین کار بزرگی انجام دهد.

وزیر پیشین اطلاعات در بخش دیگری از سخنانش گفت: زمانی که طراحی دشمن در هشت سال جنگ تحمیلی علیه ملت ایران به نتیجه نرسید، تهاجم فرهنگی را شروع کرد.دشمن در این بخش تلاش‌های زیادی کرد و ضرباتی هم به ما زد اما به نتیجه نرسید.

مشاور رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: دشمن برای مدت بیش از ۱۰ سال در موضوع تهاجم فرهنگی سرمایه‌گذاری قابل توجهی کرد و هنوز هم از تلاش‌هایش دست برنداشته اما دیگر این تلاش‌ها رنگ و بوی قبل را ندارد.

حجت‌الاسلام مصلحی یادآورشد: دشمن بعد از تهاجم فرهنگی به تهاجم اجتماعی و کارشکنی‌های اقتصادی روی آورده است و مشکلات این بخش امروز دقیقا طراحی دشمن است ولی با هدایت و رهبری‌های مقام معظم رهبری دشمن در این عرصه‌ها هم ناکام خواهد ماند.

 

انتهای پیام/ج

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد