سرویس: حوزه و دانشگاه
کد خبر: 99471
|
09:46 - 1402/04/23
نسخه چاپی

استاندار اردبیل:

طرح‌های حمایتی از نخبگان افزایش یابد

طرح‌های حمایتی از نخبگان افزایش یابد
استاندار اردبیل گفت: برخی از نخبگان در استان اردبیل با داشتن شرایط تحصیلی از دانشگاه و کارهایی که انجام داده‌اند، نتوانسته‌اند نتایج مطلوبی را به لحاظ پشتیبانی دانشگاه‌ها دریافت کنند.

به گزارش سبلان ما، سیدحامد عاملی استاندار اردبیل صبح امروز در نشست بامیثم شهبازیمعاون توسعه و مدیریت منابع بنیاد ملی نخبگان، گفت: تعریف چندلایه در رشته‌ها و حوزه‌های مختلف برای نخبگی ضروری بوده و این تعریف نباید مطلق و شامل یک حوزه و اقدامات خاص باشد و باید در هر حوزه‌ای اقدامات و فعالیت‌های خاص و بارز معیار نخبگی شود.

وی افزود: برخی از نخبگان در استان اردبیل با داشتن شرایط تحصیلی از دانشگاه و کارهایی که انجام داده‌اند، نتوانسته‌اند نتایج مطلوبی را به لحاظ پشتیبانی دانشگاه‌ها دریافت کنند.

استاندار اردبیل با اشاره به ناملموس بودن حمایت‌ها و اجرای طرح‌های حمایتی برای نخبگان استان اردبیل، گفت: لازم است با افزایش ارائه تسهیلات و اجرای طرح‌های حمایتی برای نخبگان استان و اقدامات آنان در رشته‌های مختلف علمی و دانش‌بنیان‌، زمینه استفاده از ظرفیت‌های نخبگان در راستای گره‌گشایی از مشکلات فراهم شود.

عاملی با اشاره به فعالیت تعدادی از نخبگان استان اردبیل در زمینه دانش‌بنیان‌ها اظهار کرد: با فراهم کردن زمینه حمایت از این نخبگان اقدامات آنها اثربخشی بیشتری در جامعه می‌گذارد.

 

 

منبع: روابط عمومی استانداری اردبیل

 

انتهای پیام/ج

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد