سرویس: حوزه و دانشگاه
کد خبر: 99491
|
09:28 - 1402/04/25
نسخه چاپی

با حضور فناوران و پژوهشگران برگزار شد؛

رویداد استارتاپی فناوری‌های کشاورزی هوشمند در پارس‌آباد

رویداد استارتاپی فناوری‌های کشاورزی هوشمند در پارس‌آباد
رویداد استارتاپی فناوری‌های کشاورزی هوشمندمرکز علمی کاربردی یک شهرستان پارس‌آباد برگزار شد.

به گزارش سبلان ما، رویداد استارتاپی فناوری‌های کشاورزی هوشمند و تحول آفرین با حضور پژوهشگران، فناوران و دانشجویان علاقمند صبح امروز در مرکز آموزش علمی کاربردی یک  آغاز به کار کرد.شهرستان پارس‌آباد 

مظاهر صلحی رئیس مرکز آموزش علمی کاربردی یک شهرسان پارس آباد در مراسم افتتاحیه این رویداد علمی گفت: هدف اصلی دانشگاه آموزش و تحویل دانش آموختگانی نخبه در عرصه علوم و تکنولوژی است.

وی با بیان اینکه هداف دانشگاه جامع علمی کاربردی این است که جوانان هم به‌صورت تئوری و هم به‌صورت عملی از دانش مورد نیاز برخوردار باشند گفت: توانایی ایفای نقش جوانان تحصیلکرده به نحو مطلوب در جامعه  از اهداف این دانشکاه است.

صلحی در ادامه با بیان اینکه رویداد استارتاپی فناوری‌های کشاورزی هوشمند  یکی از بزرگترین همایش‌های علمی در حیطه کشاورزی استان اردبیل است گفت: این همایش علمی با مشارکت نهادهای فعال در عرصه کشاورزی و با مجری‌گری دانشگاه علمی کاربردی مرکز  یک پارس آباد برگزار شد.

وی افزود: افزایش راندمان تولیدات کشاورزی و تقویت علمی، گزینش و بهره‌گیری در جهت مشاوره و استفاده از دیدگاه‌ها و پیشنهادات و حمایت طرح‌های منتخب از اهداف اصلی این رویداد استارتاپی است.

 رئیس مرکز آموزش علمی کاربردی یک شهرسان پارس آباد فعالیت در زمینه کشاورزی و مکانیزاسیون را مهم و کشاورزی اصولی بر پایه علوم دانش بنیان و تامین و مدیریت بحران آب را لازمه تامین امنیت غذایی و چرخه طبیعی زندگی بشر است دانست و گفت: یکی از مطالبات و نیاز های ضروری انسان که مایه حیات و امتداد زندگانی بشر، تامین گشتن رفاه تغذیه خوراکی بوده که در راس دیگر خواسته ها و مسائل  قرار دارد و تدبیر و فعالیت در این زمینه یقیناً جزو دغدغه های بزرگ جهان امروزی و بلاشک از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی در پایان سخنان خود با بیان اینکه مرکز علمی کاربردی یک پارس آباد امروز همزمان با اجرای اولین استارتاپ تخصصی و علمی خود، آماده تعاملات همکاری‌های سازنده با سرمایه‌گذاران را اعلام می‌دارد و پذیرای حضور گرم فعالان در حوزه کشاورزی است و انتقادات و پیشنهادات قطعاً بستر ساز حل معضلات و مایه اصلاح کمبودها و در نتیجه درخشش و مجموعه خواهد بود و استقبال می‌کنیم.

 

گفتنی است در این رویداد استارتاپی ۸ گروه علمی و ایده‌پرداز با حضور جمعی از اساتید برجسته دانشگاه و مسئولین شهرستان پارس‌آباد به رقابت پرداختند.

 

انتهای پیام/ج

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد