سرویس: اقتصادی
کد خبر: 99982
|
10:22 - 1402/06/11
نسخه چاپی

فرماندار مشگین‌شهر:

خسارت ۱۷۰ میلیارد تومانی سیل به روستاهای مشگین‌شهر

خسارت  ۱۷۰ میلیارد تومانی سیل به روستاهای مشگین‌شهر
فرماندار شهرستان مشگین‌شهر گفت: به دنبال وقوع سیل شدید چند روز اخیر در شهرستان مشگین‌شهر ۱۷۰ میلیارد تومان به ۱۸ روستای شهرستان‌های اهر و مشگین‌شهر خسارت وارد شد.

به گزارش سبلان ما ، شهرام محمدی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران به آخرین وضعیت مناطق حومه شهرستان مشگین‌شهر پس از سیلاب چند روز گذشته اشاره کرد و گفت: با توجه به بارش رگباری باران در شب چهارشنبه در شهرستان اهر و مشگین شهر و جاری شدن سیل با حجم و سرعت بالا در بستر رودخانه‌های اهرچایی و مشگین‌چایی ۱۸روستای شهرستان مشگین‌شهر در ۳ بخش مرادلو، قصابه و بخش مرکزی دچار خسارت شدند.

وی افزود: روستاهای کنچوبه، مشیران، چرچلو و قره آغاج کلان از بخش مرادلو، روستاهای خانکندی، آق دیوار، خانباز، نیازسویی و ساطی علیا از بخش قصابه و روستاهای حاجی‌لو، جبدرق، تبنق، دوست بیگلو، صاحب دیوان، کوجنق، ساری خانلو، آق درق و عربلو از بخش مرکزی در جریان این سیل دچار خسارت شدند.

محمدی با تشریح جزئیات خسارت سیلاب اخیر در بخش‌های مختلف افزود: طبق بررسی‌های انجام شده حدود ۸۳ میلیارد تومان در بخش کشاورزی، ۴۰ میلیارد تومان در حوزه آب، ۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان در بخش آب و فاضلاب، ۱۰ میلیارد تومان در حوزه راهداری و ۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در بخش مسکن خسارت اولیه برآورد شده است.

فرماندار شهرستان مشگین‌شهر با اشاره به آسیب جدی ۶ استخر پرورش ماهی در جریان سیل خاطرنشان کرد: خسارت‌ها عمدتاً به مزارع، باغات، شالیزارها و اراضی صیفی‌جات اتفاق افتاده است که البته بخش عمده‌ای از این اراضی‌ها در بستر رودخانه‌ها قرار دارند و در مواردی جاده بین مزارع، جاده روستایی، پل‌های روی جاده‌ها و معابر روستایی و ۱۲باب منزل مسکونی دچار آسیب شد.

محمدی با بیان اینکه ۲ باب منزل مسکونی مربوط به مددجویان تحت پوشش بوده است، گفت: از هفته جاری عملیات بازسازی و ساخت منزل این افراد خسارت دیده با همکاری بنیاد مسکن آغاز می‌شود.

فرماندار مشگین‌شهر ادامه داد: از اولین لحظه‌های وقوع سیل ستاد مدیریت بحران در صحنه حضور داشت و ما توانستیم مدیریت مناسبی را برای جلوگیری از تلفات انسانی داشته باشیم که خوشبختانه به دنبال همین تدابیر هیچ تلفات انسانی رخ نداد.

وی در تشریح جزئیات خدمات‌رسانی به روستاهای آسیب دیده عنوان کرد: در همان شب اول وقوع سیل راه بین روستاهای کوجنق و خانکندی بازگشایی و نان مورد نیاز به روستای خانکندی ارسال شد و با برقراری ۳دستگاه چادر برای خانواده‌هایی که منزل آن‌ها در روستای خانکندی تخریب شده بود جریان امداد و خدمات‌رسانی ادامه یافت.

محمدی همچنین از برقرار برق و گاز روستای خانکندی در ساعات اولیه وقوع سیل خبر داد و افزود: خدمات‌رسانی تا به الان در این روستاها ادامه داشته و با توجه به اینکه عمده مشکل ما در منطقه در حوزه آب شرب بود با همکاری بنیاد علوی آب‌های بسته‌بندی شده در منطقه توزیع و عملیات آبرسانی سایر با استقرار ۴دستگاه تانکر انجام شد.

فرماندار مشگین‌شهر بیان کرد: تسطیح جاده‌های بین مزارع، اصلاح پل‌ها و لای‌روبی معابر روستایی از اولین روز وقوع سیل در منطقه در دستور کار بوده و تا به امروز ادامه دارد که در این راستا اگر ماشین‌آلات مورد نیاز به موقع تأمین و در منطقه مستقر شوند تا دو روز آینده مشکل راه‌های بین مزارع برطرف شده و خدمات‌رسانی به مردم منطقه به سهولت انجام می‌شود.

 

 

انتهای خبر/ ج

🔹محمدی همچنین با اشاره به تشکیل جلسه ستاد مدیریت بحران به دنبال وقوع سیل در مشگین‌شهر خبر داد و گفت: به منظور بازدید از مناطق سیل زده مشگین‌شهر معاون مدیریت بحران کشور امروز وارد مشگین‌شهر شده و در جلسه ستاد مدیریت بحران حاضر خواهد شد.

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد