سرویس: اربعین
کد خبر: 99995
|
11:11 - 1402/06/12
نسخه چاپی

استاندار آذربایجان غربی:

تردد از مرز تمرچین بدون مشکل صورت می‌گیرد

تردد از مرز تمرچین بدون مشکل صورت می‌گیرد
استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به تمهیدات اتخاذ شده در راستای ارائه بهترین خدمات به زائران اباعبدالله‌الحسین (ع) در مرز تمرچین گفت: طی ۱۶ روز گذشته مشکل خاصی در خروج زائران نبوده و این امر به بهترین شکل ممکن انجام شده است.

به گزارش سبلان ما ، محمدصادق معتمدیان در جلسه ستاد اربعین آذربایجان‌غربی گفت: امسال، دومین سالی بود که تردد زائران اربعین از مرز تمرچین صورت می‌گرفت و وضعیت بسیار بهتری نسبت به سال گذشته شاهد بودیم که امید می‌رود برای سال‌های آتی هم این روند صعودی ادامه داشته باشد.

وی اضافه کرد: امسال آمار تردد زائران اربعین از مرز تمرچین افزایش یافته است.

استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: پیاده‌روی اربعین حرکت بزرگ فرهنگی است و در کل مسیرهای منتهی به تمرچین، موکب‌هایی برپا شده که در پیوند فرهنگی در جامعه نقش قابل توجهی ایفا می‌کنند.

معتمدیان اظهار کرد: پیاده‌روی اربعین، کار عظیم فرهنگی است که با همت ویژه مردم در همه زمینه‌ها انجام می‌شود و ما تنها هزینه‌های زیرساختی را پرداخت می‌کنیم.

وی گفت: شاهد حضور همه اقشار، سنین و پیروان ادیان و مذاهب گوناگون در مرز تمرچین و پیاده‌روی اربعین هستیم و همین امر تکثر قومیتی در مرز را نشان می‌دهد.

استاندار آذربایجان‌غربی به امنیت حاکم بر منطقه اشاره کرد و افزود: مرز تمرچین یکی از امن‌ترین مرزهای کشور است.

معتمدیان تاکید کرد: با توجه به روند برگشت زائران از مرز تمرچین، باید اقدامات و تمهیداتی صورت گیرد تا به بهترین شکل ممکن پذیرای زوار اربعین باشیم.

 در این جلسه اعضای حاضر به ارائه نظرات، پبشنهادات و برنامه های خود پرداختند.

 

منبع:ایرنا

 

انتهای خبر/ ش

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد