08:10 - 1402/06/18
کد خبر: 100058

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل خبرداد:

کسب جايگاه هفتم اردبیل در شاخص كيفيت مراقبت‌های مادری

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل از کسب جايگاه هفتم دانشگاه علوم پزشکی اردبیل از نظر كيفيت مراقبت‌های مادری در بين دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور خبر داد.

به گزارش سبلان ما، علی محمدیان، رئيس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل صبح امروز در جمع خبرنگاران از کسب جايگاه هفتم دانشگاه علوم پزشکی اردبیل از نظر كيفيت مراقبت‌های مادری در بين دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور خبر داد و گفت: بر اساس گزارش وزارت بهداشت در خصوص رتبه‌بندی دانشگاه‌ها از نظر شاخص مراقبت‌های مادران در سال ۱۴۰۱، دانشگاه علوم پزشكی اردبيل از نظر كيفيت مراقبت‌های مادری جايگاه هفتم را در بين دانشگاه‌ها به خود اختصاص داد.

وی گفت: ارتقای سلامت مادران از جمله اهداف توسعه و مورد تأكيد وزارت بهداشت بوده و مرگ‌ومیر و عوارض دوران بارداری، زايمان و پس از زايمان از جمله مهم‌ترين شاخص‌هایی است كه نشان‌دهنده كيفيت مراقبت‌های مادران است و دانشگاه علوم پزشکی اردبيل از نظر كيفيت مراقبت‌های مادری در بين دانشگاه‌های علوم پزشکی كشور در جايگاه هفتم قرار گرفته است.

محمدیان گفت: دستيابى به این جايگاه، حاصل تلاش جمعی كليه ارائه‌دهندگان خدمات به مادران در حوزه بهداشت، درمان، آموزش در مراكز بهداشتی، بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها و حوزه‌های ستادی است.

وی به اقدامات دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در سال گذشته اشاره کرد و گفت: برگزاری منظم کمیته‌های دانشگاهی مورتاليتی مادران، برگزاری دوره‌های آموزشی لازم جهت ارتقای مهارت و توانمندی ارائه‌دهندگان خدمات به مادران، شناسايی به‌موقع مادران نيازمند مراقبت ويژه و پيگيری مستمر و ارائه خدمات درمانی بموقع و مناسب به آنان، ثبت بموقع و صحيح اطلاعات در سامانه‌های مربوطه، از جمله اقدامات دانشگاه در نيمه اول سال جاری بود و انتظار می‌رود با تلاش بیش‌ازپیش همكاران، شاهد ارتقای روزافزون كيفيت خدمات در نيمه دوم سال جاری باشيم.

 

 

انتهای خبر/ ج