13:29 - 1402/06/19
کد خبر: 100074

مسئول پژوهشی جهاد دانشگاهی اردبیل:

طرح پژوهشی سوره نحل در اردبیل برگزار می‌شود

مسئول پژوهشی جهاد دانشگاهی استان اردبیل گفت: طرح پژوهشی بررسی تفصیلی آیات ۶۸ و ۶۹ سوره‌ مبارکه‌ نحل از دیدگاه علم جانورشناسی در جهاد دانشگاهی اردبیل برگزار می‌شود.

به گزارش سبلان ما، به نقل از روابط عمومی جهاد دانشگاهی اردبیل،سیده صغری جوادی از برگزاری طرح پژوهشی بررسی تفصیلی آیات ۶۸ و ۶۹ سوره‌ مبارکه‌ نحل از دیدگاه علم جانورشناسی در جهاد دانشگاهی اردبیل خبر داد و گفت:این طرح به کارفرمایی معاونت پژوهشی جهاددانشگاهی اردبیل توسط دکتر تقی قاسمی خادمی دارای دکترای تخصصی جانورشناسی اجرا شده و در حال حاضر مرحله داوری آن توسط متخصصان جانورشناسی و قرآنی در حال انجام است.

وی هدف از اجرای این طرح را بررسی اشارات و اعجازهای علمی آیات ۶۸ و ۶۹ سوره مبارکه «النحل» از منظر دانش بیولوژی اعلام و خاطرنشان کرد: این طرح سومین طرح پژوهشی میان‌رشته‌ای قرآنی اجرا شده در جهاددانشگاهی اردبیل است که دو جلد کتاب نیز با همین موضوع توسط دکتر تقی قاسمی خادمی تولید و در مرکز انتشارات این واحد به چاپ رسیده است.

مدیر اداره برنامه‌ریزی و توسعه پژوهش معاونت پژوهشی جهاددانشگاهی اردبیل، تصریح کرد: این آیات علیرغم اینکه از تعداد محدودی کلمات تشکیل شده، پر از نکات نغز علمی، ادبی و اخلاقی است که حقایق علمی هر آیه در این طرح در قالب یک بخش مجزا مورد بررسی قرار گرفته و گزارش آن ارائه شده است.

 

انتهای خبر/ ج