07:57 - 1402/06/22
کد خبر: 100099

راهیار بنیاد هدایت استان اردبیل خبر داد؛

فعالیت تبلیغی 40 روحانی در پیاده‌روی اربعین

راهیار بنیاد هدایت اردبیل به فعالیت تبلیغی روحانیون استان اردبیل در مسیرهای پیاده‌روی اربعین از نجف تا کربلا و جاماندگان اربعین در اردبیل اشاره کرد و گفت: در این سفر معنوی 40 روحانی به امر تبلیغ پرداختند.

حجت الاسلام محمد صادق قاسمی در گفتگو باسبلان ما، به فعالیت تبلیغی روحانیون و گروه‌های جهادی در ایام اربعین حسینی اشاره کرد و گفت: 30 نفر از روحانیون اردبیل در مسیر نجف به کربلا در قالب موکب‌ها با پاسخگویی به احکام و سوالات دینی زائران و 10 نفر از روحانیون در شهرستان اردبیل و در مسیر پیاده‌روی جاماندگان اربعین حسینی در امامزاده صالح (ع) تا امامزاده سید صدرالدین (ع) فعالیت تبلیغی و فرهنگی داشتند.

وی گفت: در این فعالیت تبلیغی برپایی موکب ویژه کودکان و نوجوانان با هدف تشویق و ترغیب اقشار نوجوان به آموزه‌های مکتب حسینی و قیام عاشوا در اولویت بود که با استقبال گسترده فرزندان و خانواده مواجه شد.

راهیار بنیاد هدایت استان اردبیل گفت: پیاده روی از مبدا تا مقصد از محلات اردبیل به کربلای معلی به همت 20 نفر از روحانیون و ائمه جماعات و امامان محله اردبیل و با حضور اقشار مختلف از محلات اردبیل انجام شد و در برنامه های عزاداری اربعین حسینی در کربلای معلی و نجف اشرف شرکت کردند.

حجت‌الاسلام قاسمی به برنامه‌های دهه آخر ماه صفر و ایام عزاداری رحلت حضرت پیامبر اکرم (ص)، شهادت امام حسن (ع) و شهادت امام رضا (ع) اشاره کرده و گفت: پیاده‌روی عزاداران به سمت حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) از استان اردبیل نیز با حضور هیئت‌های مذهبی و اقشار مختلف مردم آغاز شده و در سالروز شهادت حضرت امام رضا (ع) با اجرای برنامه‌های عزاداری به پایان می‌رسد.

 

انتهای خبر/ ج