12:43 - 1402/07/09
کد خبر: 100273

رئیس نمایندگی میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی سرعین:

۱۶ پروژه گردشگری در سرعین اجرا می‌شود

رئیس نمایندگی میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی سرعین گفت: با تکمیل ۱۶ پروژه در دست اجرا بخش گردشگری این شهرستان متحول خواهد شد.

به گزارش سبلان ما ، به نقل از اداره میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی شهرستان  سرعین،محمدرضا شایقی روز یکشنبه در نشست با امام جمعه سرعین اظهار کرد: اجرای این پروژه‌های حوزه گردشگری با پیش‌بینی اشتغالزایی هزار نفری و با سرمایه‌گذاری ۱۲ هزار میلیارد ریالی زمینه ساز رونق گردشگری در شهر توریستی سرعین خواهد شد.

وی در عین حال با اشاره به محدودیت اعتبارات دولتی در اجرای طرح‌های سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری گفت: تلاش می‌کنیم از ظرفیت مجموعه‌های بخش خصوصی به‌ویژه جامعه اقامتی و هتلداران استفاده کنیم تا شاهد اجرای پروژه‌های سرمایه‌گذاری متعدد در این شهرستان باشیم.

امام جمعه سرعین هم در این نشست گفت: ارائه آموزش‌های لازم به فعالان حوزه گردشگری و صنایع‌ دستی و ایجاد بازارچه‌های صنایع‌دستی از اولویتهای ضروری شهرستان سرعین است که می‌تواند در رونق هرچه بیشتر صنعت گردشگری در شهر سرعین موثر باشد.

حجت‌الاسلام محمد شیرعلیپور ادامه داد: سرمایه‌گذاران حوزه گردشگری ولی نعمتان شهر گردشگرپذیر سرعین هستند و لازم است که از سوی نهادهای دولتی حمایت‌های لازم از آنها صورت بگیرد.

فرماندار سرعین هم در این نشست گفت: راه‌های مواصلاتی شهرستان از سمت ارجستان و بیله‌درق در حال اجرای عملیات عمرانی است و مسیر دسترسی به پیست اسکی آلوارس نیز در حال بهسازی و تعریض است که می‌تواند تاثیر بسزایی در رونق گردشگری شهرستان داشته باشد.

باقر باقرزاده با اشاره به اهتمام دولت برای تامین زیرساختهای گردشگری گفت: مقرر است یک برنامه بلند مدت برای توسعه متوازن سرعین تدوین شود تا به دور از نگاه مقطعی این شهر به گردشگران داخلی و خارجی معرفی شود.

 

انتهای خبر/ ج