14:50 - 1402/07/09
کد خبر: 100277

فرمانده سپاه حضرت عباس(ع):

جنگ امروز، جنگ عقیده و ایمان است

فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) با بیان اینکه ذهن و قلب مردم امروز جغرافیای نظامی ما است، گفت: حراست از مرزهای عقیدتی و باورهای دینی رسالت خانواده‌ها و همه اساتید و مربیان در مراکز آموزشی است.

به گزارش سبلان ما، سردار غلامحسین محمدی اصل فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) ظهر امروز در مراسم اختتامیه نمایشگاه رزمی فرهنگی مسلم بن عقیل که در محل موزه دفاع مقدس اردبیل برگزار شد، گفت: هفته دفاع مقدس نقطه طلایی تاریخ ایران در مقاطع قبل و بعد از اسلام است چراکه جوانان ایران اسلامی در دوران دفاع مقدس با آثار برگرفته از مکتب عاشورا در برابر تمام کفر صف آرایی کرده و با پشتیبانی از امامین انقلاب اسلامی ضمن خنثی کردن توطئه‌های دشمنان حماسه آفرینی کردند.

وی گفت: رهایی از ظلم و ستم، امر به معروف، عزت و استقلال از ثمرات انقلاب اسلامی در ایران است.

فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) با بیان اینکه جنگ ما نقطه طلایی ایران است، گفت: رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس به رهبری عالم عادل فقیه و حکیم الهی که یک روحانی سیاستمدار تمام عیار بود در برابر بلوک‌های غرب و شرق ایستادند، جنگی که به گواه شاهدان و تئوریسین‌ها یک جنگ ناهمتراز، ناهمگون و سخت‌تر و پیچیده‌تر از جنگ‌های جهانی بود.

وی به نتایج جنگ تحمیلی اشاره کردو گفت: ایمان عمیق  و توکل رزمندگان به خداوند متعال  مهمترین عاملی بود که جنگ کلِاش در برابر توپ و تانک را پیش برد و به پیروزی رساند.

سردار محمدی اصل با بیان اینکه جوانان امروز عین جوانان صدر اسلام هستند گفت: دوران دفاع مقدس تنها جنگی از امپراطوری بزرگ ایران تاکنون است که حتی یک وجب از خاک کشور را از دست نداد و جوانان غیرتمند با ایثار خود، ایران اسلامی را یکپارچه و متحد نگه داشتند.

وی تصریح کرد: جوانان مومن، متعهد و انقلابی ایران اسلامی در دوران دفاع مقدس ضمن حراست از مرزهای جغرفیایی از مرزهای عقیدتی نیز مراقبت کردند تا دشمن نتواند با نفوذ خود خللی در اراده ملت ایران ایجاد کند.

فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) با بیان اینکه جوانان انقلابی مالک اشتروار از ولی‌فقیه زمان پشتیبانی می‌کنند گفت: این جوانان با بصیرت عاشورایی خود شُبهات دشمنان را خنثی می‌کنند.

وی به گنجینه‌های دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: این گنجینه‌ها سپر بلا در برابر انواع تهدیدات سخت است بطوریکه امروز جمهوری اسلامی ایران از کشورهای قدرتمند در زمینه نظامی محسوب می‌شود، شهرک‌های موشکی و پهبادی ما امروز لرزه بر افکار دشمنان انداخته است.

سردار محمدی اصل با بیان اینکه نیروهای مسلح مصداق آیه «انا اعطیناک‌الکوثر» هستند گفت: نیروهای مسلح ما امروز در اوج شهامت و عقلانیت هستند.

وی به عوامل امیدآفرینی در جامعه اشاره کرد و گفت: ایمان به خدا ما را در برابر هجمه های دشمنان آسیب‌ناپذیر کرده است.

این یادگار دوران ئدفاع مقدس به اهمیت امیدآفرینی در جامعه اشاره کرد و گفت: ناامیدی با کفر برابری می‌کند بنابراین همگان باید برای امیدآفرینی در جانمعه تلاش کنند.

وی به اهمیت جهاد تبیین در جامعه اشاره کرد و گفت:  سپاه و بسیج در جهاد خدمت‌رسانی به مرم فراتر از توان عمل کرد و با تفکر بسیجی در امر پیشرفت به محرومیت زدایی از مناطق کم برخوردار پرداخته است.

سردار محمدی اصل خدمت‌رسانی سپاه پاسداران به عموم مردم را متذکر شد و گفت: در بحران بنزین، این سپاه بود که با راه‌اندازی پالایشگاه به دولت کمک کرد تا ضمن تأمین نیازهای داخلی به صادرات بنزین نیز دست یابد.

وی با بیان اینکه سپاه پاسداران کمک حال دولت ها بوده است، گفت: سپاه به دولت در تمام عرصه ها جهت خدمت‌رسانی به مردم کمک کرده است.

فرمانده سپاه استان اردبیل در بخش پایانی سخنان خود به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: امروز ایران اسلامی به قله‌ها رسیده است و این برای دشمنان هراس انگیز است

وی به جنگ امروز نیز اشاره کرد و گفت: مسئله امروز صدای توپ و تانک و مسلسل نیست بلکه صدا صدای ابزارهای فرهنگی و اینترنت است.

سردار محمدی اصل با بیان اینکه فضای مجازی مملو از دروغ‌پراکنی است گفت: از سال 78 تاکنون 8 فتنه در کشور رخ داده است که هرکدام این فتنه‌ها از 8 سال دفاع مقدس پیچیده‌تر، خطرناک‌تر و تأثیرگذارتر است.

وی به بازگشایی مدارس و آغاز سال‌تحصیلی نیز اشاره کرد و گفت: امروز خانواده‌ها و معلمان در خط مقدم جنگ نرم قرار دارند چراکه دانش اموزان ما آینده ایران هستند.

فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) با بیان اینکه امروز خط مقدم ما اهواز نیست گفت: باورهای دینی و اعتقادی امروز خط مقدم ما در برابر دشمنان است و این بار تمرکز دشمنان روی کودکان این سرزمین است بنابراین خانواده‌‌ها، اساتید، مدیران و مربیان نقش مهمی در این جبهه بر عهده دارند.

وی به وصیت نامه شهیدی در این خصوص اشاره کرد و گفت: شهیدی در وصیت‌نامه خود نوشته است بر من گریه نکنید زمانی گریه کنید که مردان عزت و زنان عفت خود را فراموش کرده باشند.

سردار محمدی اصل به جغرافیای کشور اشاره کرد و گفت: جغرافیای امروز ما، ذهن و قلب مردم به خصوص جوانان نام برد و گفت: حراست از مرزهای ذهنی وظیفه سنگین و رسالت خطیری است که بر عهده تک تک افراد جامعه است.

وی از خانواده‌ها خواست تا با مراقبت از عزت مردان و عفت زنان آینده درخشانی برای آینده‌سازان کشور ترسیم کنند.

 

انتهای خبر/ ج