12:11 - 1402/08/28
کد خبر: 100980

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل:

تعداد پرستاران اردبیل کمتر از میانگین کشوری است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: شاخص پرستار به ازای هر تخت بیمارستانی در این استان نسبت به استاندارد کشوری کمتر است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری تحلیلی «سبلان ما»،علی محمدیان امروز در جمع خبرنگاران درباره نسبت پرستار به تخت بیمارستانی در استان اردبیل گفت: تعداد پرستاران استان اردبیل به ازاء هر تخت در مقایسه با میانگین جهانی و کشوری خیلی کمتر است که امیدواریم در استخدامی‌های جدید سهم خوبی برای این استان در نظر گرفته شود تا کمبود پرستار جبران شود.

 وی اضافه کرد: در حال حاضر در دانشگاه علوم پزشکی یک هزار و ۹۹۱ نفر پرستار، دو هزار و ۷۰۰ نفر گروه پرستاری و سه هزار و ۵۰۰ نفر همکاران پیراپزشکی مشغول هستند که این‌ها غیر از افرادی است که در بخش خصوصی کار می‌کنند.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل بیان داشت: بر اساس قولی که سازمان اداری استخدامی داده است در آینده نزدیک برای کل وزارت بهداشت ما شاهد آزمون‌های پرستاری خواهیم بود که امیدواریم سهم خوبی جهت جذب و جبران کمبود پرستار استان اردبیل در نظر گرفته شود.

استاندار اردبیل پیش‌تر اعلام کرده بود: برای سهولت کار پرستاران و کادر درمانی به افزایش تخت بیمارستانی با هدف ارائه خدمات به عموم مراجعان نیاز داریم تا ۲ هزار تخت موجود به سه هزار و ۷۰۰ تخت ارتقا پیدا کند.

شیفت‌های شب و اضافه‌کاری‌های اجباری، کمبود نیروی پرستاری و کمک پرستاری، عدم تطابق نیروی پرستاری نسبت به تخت از جمله مشکلات پرستاران عنوان شده است.

 

 انتهای خبر/ ش