20:54 - 1402/10/18
کد خبر: 101666

یادداشت؛

40سال سربازی برای دفاع از مرزهای اسلام

بعد از دوران دفاع مقدس حاج قاسم در سال 76 از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی به عنوان فرمانده سپاه قدس منصوب شد انتصابی که آغاز شکل‌گیری جبهه مقاومت به پهنای جهان بود تا بعد از 40 سال با منور شدنش، تجلی یافت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی  «سبلان ما»، مهدی جدی سردبیر سبلان ما در یادداشتی به  تبیین حقانیت جبهه مقاومت در عرصه‌‎های مختلف سیاسی امنیتی و تاثیرات سازنده آن در حوزه‌های اقتصادی، فرهنگی و علمی پرداخت و نوشت: انقلاب اسلامی با هدف مبارزه با استکبار و مقابله با زور و ستم مستکبران شکل گرفت و با اراده آهنین مردان  و زنان انقلابی به سرانجام رسید.

حاج قاسم سلیمانی در جریان انقلاب اسلامی پرورش یافت و در دوران دفاع مقدس با اینکه در سنین نوجوانی قرار داشت پا به میدان جنگ نهاد و توانست در کنار رزمندگان اسلام با حماسه آفرینی از مرزهای کشور دفاع کند.

بعد از دوران دفاع مقدس حاج قاسم در سال 76 از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی به عنوان فرمانده کل قوا به عنوان فرمانده سپاه قدس منصوب شد تا بخش برون مرزی سپاه پاسداران را مدیریت و تقویت کند.

حاج قاسم از این انتصاب به بعد بود که پایه های جبهه مقاومت را شکل داد و توانست با برنامه ریزی های درست و منطقی و با پیروی از ولی امر رزمندگان اسلام با مذاهب و قومیت های مختلف با زبان و سلایق مختلف را گردهم آورد.

حاج قاسم با ورود داعش برای برهم زدن نظم خاورمیانه و اجرای نقش استکبار در ایجاد خاورمیانه جدید با هدف تسخیر نیل تا فرات با اذن از رهبر معظم انقلاب اسلامی پا به میدان گذاشت و با حضور در عراق و سوریه دشمنان مجهز به آخرین تجهیزات نظامی را متزلزل کرد.

این حضور به جا و موقع و موفقیت در عملیات های متعدد بود که اسن حاج قاسم در دل دشمنان هراس ایجاد کرد و به همین میزان نیز مردم مستتضعف و داغ دیده از ظلم داعش امید آفرین می شد.

دیپلماسی حاج قاسم منوط به میدان جنگ نبود بلکه حاج قاسم در عرصه فرهنگ نیز مدیری توانمند و کاربلد بود و با فرهنگ سازی مبتنی بر اسلام و برگرفته از مکتب نبوی و علوی بود که جبهه مقاومت مجهز به سلاح ایمان کرد.

حاج قاسم مردی به تمام معنا جهادی بود هرجا که نیاز بود برای خدمت به مردم و کسب رضای الهی با تمام وجود حاضر می شد.

شمال تا جنوب کشور، زلزله تا سیلاب گواه مردمداری و مردم یاری حاج قاسم است.

طوفان الاقصی امروز در سایه رشادت های حاج قاسم موفقیت آمیز شد و با مقاومت 90 روزه مردم فلسطین نشان داد که حاج قاسم هنوز هم زنده است و نیروهای مقاومت به رهبری حاج قاسم بر دشمنان اسلام می تازند.

عراق در سایه رشادت های حاج قاسم و ابومهدی است که امروز بدون ترس از ابرقدرت جهان، حکم اخراج ارتش آمریکا از خاک این کشور را صادر کرد.

و این در حالی است که قرار بود ظرف 7 روز بشار اسد سقوط کند اما با ورود حاج قاسم بشار اسد نه تنها ماند بلکه سوریه نیز قد علم کرد و به خط مقدم مبارزه با استکبار تبدیل شد.

حاج قاسم تنها فرد نظامی نبود دیپلمات  و سیاستمداری بود که هر جا وارد می شد معادلات را به هم کیریخت و این منوط به عرصه خاص نمی شد.

حاج قاسم مرد میدان بود و هرچقدر از شهادت این ابر مرد می‌گذرد قدرت ایمان بر گرفته از ولایت این مرد الهی نیز بیشتر شناخته می شود به راستی که مردان الهی جاودانه اند و اثار و اعمالشان عالمگیر است.

مقام و منزلتی که سردار قاسم سلیمانی در میان ما ایرانی ها و تمامی کشورهای مسلمان جهان به خود اختصاص داده است را کمتر کسی است که بتواند بدست آورد.

همه ما ایرانی ها درس ایستادگی و صبر و استقامت را باید از سردار حاج قاسم سلیمانی یاد بگیریم کسی که مظهر استقامت و جسارت است و با حضور سبز خود همواره کابوسی برای جهانیان بوده است و اینک نیز این کابوس برای دشمنان اسلام همه گیر شده است و باید بدانند که تا دم مرگ رویای خواب شیرین را برای همیشه از آن ها خواهیم گرفت و هرگز اجازه نخواهیم داد لحظه ای دشمن آرام و قرار گیرد تا بتوانید انتقام خون او را بگیریم.

 

 

انتهای خبر/ ج