11:37 - 1391/08/13
کد خبر: 1019

رمز پیروزی ملت ایران تمسک به ولایت است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: غربیان از توسعه کشورها همواره در هراس هستند و به همین دلیل است که از پس از انقلاب برای براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی از هیچ تلاشی فروگذارنکردند.

به گزارش سبلانه به نقل از ایرنا ، سید محمد حسینی جمعه شب در مسجد اعظم شهر کبود راهنگ در مراسم جشن ولایت که همزمان با سراسر کشور در شب عید غدیر با عنوان جشن ولایت و بزرگداشت شهدای پنجم آبان برگزار شده بود اظهار داشت: رمز پیروزی ما در مقابل دشمنان تمسک به ولایت است.

وزیر فرهنگ و ارشاد با اشاره به پنج شهید قبل از انقلاب کبود راهنگ گفت: این شهدا بواقع نمی خواستند زیر سلطه باشند و در راه آزادی و دور بودن از دیکتاتوری کاری بزرگ کردند.

وی بیان داشت: جرم ما از اینکه هر روز شاهد هزاران برنامه دشمن برای مقابله با انقلابمان بوده و هستیم چیزی نیست جز اینکه غرب و شرق نمی خواهند روی پای خود ایستاده و خودکفا باشیم.

وی با اشاره به این مطلب که هر روز شاهد آن هستیم که هزاران هزار نفر به سمت اسلام گرایش پیدا کرده و علاقه مند به این می شوند افزود: با آنکه دشمنان برنامه های اقتصادی و توطئه های مختلفی را برای ما بوجود آورده اند ولی با این حال مردم ما در قبل و بعد از انقلاب یکپارچه با وحدت و ایمان راسخ و پیروی از ولایت نگذاشته اند آسیبی به این کشور بزرگ وارد شود.

حسینی تصریح کرد: از زمانی که دشمن متوجه شد که نمی تواند با توپ و تانک با ما بجنگد از طریق جنگ نرم وارد شد که امروز نیاز است در این بخش با آگاهی دادن به جوانان با این مسئله کنار بیاییم.

وی ضمن اشاره به فعالیت های شرم آور دشمنان در مواردی همچون توهین به ساحت پیامبر اکرم و اقدام برای کم ارزش جلوه دادن دین اسلام گفت: تمامی این برنامه بر یک هدف استوار است و آن برای از بین بردن استقلالی است که هر روز وسعت بیشتری به خود می گیرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه بیش از 600 شهید کبود راهنگ نشان دهنده عشق و علاقه مردم این منطقه به نظام مقدس جمهوری اسلامی است بیان داشت: این عشق و علاقه بسیار ارزشمند است و برای بزرگداشت این شهدا هر چه در توان داشته باشیم بکار خواهیم بست.

وی به الگو و نمونه بودن کشورمان اشاره کرد و گفت: امروز بسیاری از محققان و بزرگان شاهد این هستند که با تمامی تحریم هایی که در خصوص صادرات و ارز و نفت و کالاهای مختلف داشته ایم باز هم کشور هر روز شاهد افتتاح و بهره برداری از چندین پروژه بزرگ در سطح ملی است و این باعث شده دشمنان اذعان کنند تحریم هایشان نتوانسته ملت را به زانو درآورد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اعلام اینکه دوران دفاع مقدس بعنوان الگویی برای تمامی دنیا بود افزود: دشمن پس از انقلاب از شیوه های مختلف برای ضربه زدن به نظام و اسلام استفاده کرد که یکی از آن موارد حادثه طبس بود.

وی اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب روز چهارشنبه در خصوص وحدت و انسجام مواردی را عنوان کردند که این موارد بیانگر اشرافیت کامل ایشان به موضوعات کشور است .

وی گفت: بسیاری از چالش ها را پشت سر گذاشته ایم و امروز سعی کرده ایم در زمینه فرهنگی آن چنان که شایسته است فعالیت کنیم.

حسینی عنوان کرد: کنگره های مختلفی ر ا در جهت شناساندن مفاخر در سراسر کشور داشته ایم که یکی از آن موارد کنگره بین المللی بزرگداشت سلمان فارسی ؛ این صحابه والای پیامبر اسلام بود که در کازرون بود.

وی به برگزاری جشنواره های مختلف برای استانها و شهرستانهای مختلف اشاره کرد و گفت: تمامی فعالیت های ما بر یک اصل استوار بوده است و آن توجه به زمینه فرهنگی بوده است.

در این مراسم امام جمعه کبود راهنگ و نماینده مردم بهار و کبود راهنگ در مجلس شورای اسلامی هم به بیان برخی خواسته های مردم شهرستان و مدیران پرداختند.