08:44 - 1402/11/16
کد خبر: 101909

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی خبر داد

پذیرش 40 نخبه علمی در مقطع پسا دکتری

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی از پذیرش 40 نخبه علمی در مقطع پسا دکتری در این دانشگاه خبر داد و گفت: 440 فارغ‌التحصیل دانشگاهی نیز در شرکت‌های مستقر در مرکز رشد دانشگاه محقق اردبیلی فعالیت می‌کنند.

جبرائیل رزمجو در گفتگو با خبرنگار حوزه و دانشگاه پایگاه خبری تحلیلی«سبلان ما»، به تشریح حمایت‌های دانشگاه محقق اردبیلی از نخبگان علمی استان اردبیل پرداخت و گفت: امسال برای اولین بار درسطح استان اردبیل 40 نفر از نخبگان علمی استان که از فارغ‌التحصیل مقطع دکتری رشته‌های مختلف هستند بعنوان پژوهشگر مقطع پسا دکتری جذب شده و مشغول تولید علم کاربردی و اثرگذار هستند.

وی با بیان اینکه عمده پژوهش‌های دانشجویان مقطع پسا دکتری پژوهش‌های تقاضا محور است گفت: پژوهش‌های تقاضامحور ضمن ارتقای تولیدات علمی استان از مشکلات دستگاه‌های اجرایی، نهادها و واحدهای تولیدی گره‌گشایی و تحول‌آفرین استان اردبیل در حوزه‌های مختلف هستند.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی در ادامه سخنان خود به تشریح وضعیت مرکز رشد این دانشگاه پرداخت و گفت: 150 شرکت در مرکز رشد دانشگاه محقق اردبیلی فعالیت می‌کنند که از این تعداد 16 شرکت دانش‌بنیان بوده و 440 نفر از فارغ‌التحصیلان مقاطع مختلف تحصیلی دانشگاه محقق جذب این شرکت‌ها شده‌اند.

وی با بیان اینکه تعداد جذب فارغ‌التحصیلان دانشگاه محقق اردبیلی در یک‌ونیم سال گذشته در شرکت های مستقر در مرکز رشد این دانشگاه دو برابر شده است، گفت: به همه فعالین مرکز رشد دانشگاه محقق حق بیمه پرداخت می‌شود.

رزمجو به حمایت‌های مادی دانشگاه محقق ادبیلی از نخبگان علمی اردبیل اشاره کرد و گفت: به همه شرکت‌های مستقر در مرکز رشد دانشگاه محقق اردبیلی تسهیلات 85 میلیون تومانی تعلق گرفته و تحقیقات ازمایشگاهی انها نیز شامل 50درصد تخفیف است، ضمن آنکه محل کسب و کار نیز رایگان است.

وی به مسکن نخبگان علمی نیز اشاره کرد و گفت: تلاش‌هایی در زمینه مسکن نخبگان علمی شاغل در دانشگاه محقق اردبیلی در حال انجام است که سال آینده شاهد به ثمر نشستن انها خواهیم بود.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی در پایان سخنان خود از تلاش برای افزایش جذب دانشجویان مقطع پسا دکتری در دانشگاه محقق اردبیلی خبر داد و گفت: تلاش می شود سال آینده علاوه بر افزایش حمایت از نخبگان استان اردبیل تعداد پژوهشگران مقطع پسا دکتری در این دانشگاه به 100 نفر افزایش یابد.

 

انتهای خبر/ ج