15:55 - 1402/11/19
کد خبر: 101941

مدیر پژوهشی جهاد دانشگاهی استان اردبیل خبر داد:

تحقق آرزوی فرزندآوری 2700 زوج در مرکز قفقاز

مدیر پژوهشی جهاد دانشگاهی استان اردبیل گفت: تاکنون درمان بیش از ۲ هزار و700 زوج نابارور در مرکز درمان ناباروری قفقاز موفقیت‌آمیز بوده است.

 سیده صغری جوادی در گفتگو با خبرنگار حوزه و دانشگاه پایگاه خبری تحلیلی«سبلان ما»، با اشاره به موفقیت‌های چشمگیر مرکز درمان ناباروری قفقاز اردبیل اظهار داشت: خوشبختانه این مرکز امروز جزو مراکز پیشرو  و موفق کشور در درمان ناباروری است.

 وی تصریح کرد: کمک به درمان ناباروری و تبدیل آن به باروری، امید بسیاری را برای فرزند دار شدن زوج‌های نابارور ایجاد کرده است و در مرکز درمان ناباروری قفقاز که جهاد دانشگاهی استان اردبیل آن را در راستای خدمت‌رسانی به مردم، راه‌اندازی کرد، بیش از 2هزار و 700 خانواده صاحب فرزند شده‌اند.

 مدیر پژوهشی جهاد دانشگاهی استان اردبیل اضافه کرد: مرکز درمان ناباروری قفقاز اردبیل با پزشکان مجرب و با بهره‌گیری از روش‌های درمانی نوین از جمله IVF، IUI و میکرواینجکشن و شیوه‌های درمانی افزایش شانس لانه‌گزینی جنین از جمله پی‌آرپی تخمدانی و رحمی، بلاستوسیست، DFI و لنفوسیت تراپی سعی دارد به بهترین شکل ممکن پاسخگوی مطالبات مردم باشد.

 وی تصریح کرد: مرکز درمان ناباروری قفقاز اردبیل از لحاظ علمی وتجهیزاتجزو مراکز مجهز و معتبر علمی در زمینه درمان نازایی کشور است و زوج‌های نابارور از داخل و خارج از کشور از جمله جمهوری آذربایجان جهت مداوا به این مرکز مراجعه می‌کنند.

 جوادی خاطرنشان کرد: جهاد دانشگاهی به‌عنوان یک نهاد علمی و پژوهشی و مولود انقلاب اسلامی است و با فعالیت‌های علمی و فناورانه دستاوردها و افتخارات عظیمی برای کشور به ارمغان آورده است.

 وی تصریح کرد: چهل و سه سال فعالیت جهاد دانشگاهی در رفع نیازهای علمی کشور کارگشا بوده است که دستیابی به فناوری ذخیره و استفاده از سلول‌های بنیادی خون بندناف کودک در درمان بیماری‌ها و درمان ناباروری از مهم‌ترین موفقیت‌های این نهاد است.

  مدیر پژوهشی جهاد دانشگاهی استان اردبیل با اشاره به اینکه در سایه فعالیت‌های جهاد دانشگاهی، امروز این نهاد به یکی بازوهای قابل اتکای کشور تبدیل شده است، خاطرنشان کرد: جهاد دانشگاهی استان اردبیل نیز با راه‌اندازی مرکز درمان ناباروری قفقاز توانست علاوه بر درمان زوج‌های نابارور موجب ارتقای علمی و درمانی استان شود و گردشگری سلامت را نیز در این استان توسعه بدهد. 

انتهای خبر/ ش