00:30 - 1402/11/23
کد خبر: 101987

وصیت‌نامه شهید «شهید شعبان ارشدی»:

امام را تنها نگذارید و هیچ فرصتی به منافقین ندهید

شهید شعبان ارشدی در وصیت‌نامه خود نوشته است: دست از مبارزه علیه کفر و نفاق بر ندارید. هرچند که من قابل پیام دادن یا وصیت به شما مردم نیستم ولی به‌عنوان تذکر از شما مردم انقلابی خواهش دارم امام را تنها نگذارید و هیچ فرصتی به منافقین ندهید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی«سبلان ما»، شهید شعبان ارشدی یکم اسفند 1342 در روستای نیار از توابع شهرستان اردبیل به دنیا آمد. شعبان به‌عنوان بسیجی و به صورت داوطلبانه در جبهه حضور یافت و در عملیات مسلم‌بن‌عقیل در سومار در تاریخ بیستم مهر 1361 بر اثر اصابت ترکش به دست‌ها و پاها شهید شد و در گلزار شهدای نیار به خاک سپرده شد.

در بخشی از وصیت‌نامه این شهید سرافراز که پنج روز قبل از شهادتش نوشته است می‌خوانیم:

 از شما مردم انقلابی و همیشه در صحنه می‌خواهم که همواره پشت سر امام حرکت کنید و تا پیروزی کامل اسلام، دست از مبارزه علیه کفر و نفاق بر ندارید. هر چند که من قابل پیام دادن یا وصیت به شما مردم نیستم ولی به‌عنوان تذکر از شما مردم انقلابی خواهش دارم امام را تنها نگذارید و هیچ فرصتی به منافقین ندهید.

بارالها! تو به من قدرت عنایت کن تا در کنکور دانشگاه تو با سرافرازی قبول شوم و به تنها آرزوی خودم که گرفتن نمره بیست یعنی شهادت در راه توست دست یابم. شهادتی که باعث عفو گناهان من باشد. همه توان خود را به کار می‌بندم که به منافقین فرصت جولان ندهم و چه زیباست که در راه ریشه کن کردن نفاق و کفر، شربت شهادت بنوشم.

 

انتهای خبر/ ج