10:02 - 1402/11/23
کد خبر: 101991

اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل خبر داد:

معرفی ۱۹ طرح تعاونی برای بهره‌مندی از تسهیلات

اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۹ طرح تعاونی برای بهره‌مندی از تسهیلات به نمایندگی بانک توسعه تعاون در استان معرفی شدند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری تحلیلی  «سبلان ما» به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل، بهروز رحیم‌زاده روز دوشنبه در این زمینه اظهار کرد: امسال سهم استان اردبیل از محل تفاهم‌نامه سه‌جانبه مبلغ ۴۴۶ میلیارد ریال بوده که ۱۰۰ درصد اعتبار تخصیصی جذب و به تعاونی‌های واجد شرایط پرداخت شده است.

 وی همچنین با اشاره به سهم استان اردبیل از محل تفاهم‌نامه سه‌جانبه افزود: مبلغ این تفاهم‌نامه ۵۷۰ میلیارد ریال بود که از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۹ طرح تعاونی برای بهره‌مندی از تسهیلات به نمایندگی بانک توسعه تعاون در استان معرفی شدند.

 به گفته مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل، همچنین در این مدت تسهیلات یک طرح به مبلغ ۸۰ میلیارد ریال پرداخت شد و سایر طرح‌ها نیز در مرحله بررسی و تشکیل پرونده از سوی شعبه‌های بانک‌های عامل هستند.

 وی با اشاره به ایجاد ۱۷ هزار و ۷۶۰ فرصت شغلی در این تعاونی‌ها بیان کرد: تعداد ۲ هزار و ۳۶ شرکت تعاونی در حال حاضر در استان اردبیل فعال و در دست اجرا است و تعداد اعضای تعاونی‌های استان بدون احتساب تعاونی‌های سهام عدالت افزون بر ۱۰۰ هزار نفر است.
رحیم‌زاده گفت: میزان سرمایه تعاونی‌های فعال در این استان به حدود ۲ هزار و ۷۴۰ میلیارد ریال رسیده است.

انتهای خبر/ ش