12:21 - 1402/11/23
کد خبر: 101994

استاندار اردبیل خبرداد:

۸۵ کیلومتر به شبکه بزرگراهی اردبیل اضافه می‌شود

استاندار اردبیل گفت: طبق برنامه‌ریزی، امسال ۸۵ کیلومتر بزرگ‌راه در استان اجرا می‌شود که ۴۰ کیلومتر آماده بهره‌برداری است و از ۴۵ کیلومتر باقی‌مانده، آسفالت لایه اول انجام شده و آسفالت لایه دوم منوط به شرایط آب‌وهوایی است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری تحلیلی  «سبلان ما»، به نقل از روابط‌عمومی استانداری اردبیل، سید حامد عاملی در آیین آغاز بهره‌برداری از دبیرستان خیرساز ۱۲ کلاسه مصلی‌نژاد، اظهار کرد: پس از آغاز به کار دولت سیزدهم، با بررسی تخصصی مشکلات و عقب‌ماندگی‌های استان اردبیل، برنامه‌ریزی‌های جامع برای فراهم‌سازی زمینه‌های پیشرفت انجام شد و هم‌اکنون استان در مسیر پرشتاب پیشرفت قرار گرفته است.

 وی افزود: تا پیش از دولت سیزدهم، استان اردبیل از ۱۸۵ کیلومتر بزرگ‌راه برخوردار بود که در سال گذشته ۵۲ کیلومتر به بزرگ‌راه‌های استان افزوده شد و برای سال جاری هم برنامه‌ریزی ۸۵ کیلومتر بزرگ‌راه انجام شده بود که ۴۰ کیلومتر آماده بهره‌برداری است و از ۴۵ کیلومتر باقی‌مانده، آسفالت لایه اول انجام شده و آسفالت لایه دوم منوط به شرایط آب‌وهوایی است.

 استاندار اردبیل ادامه داد: سهم مصرف گاز استان اردبیل ۱۱ میلیون مترمکعب است که در فصل پاییز و زمستان با افزایش میزان مصرف گاز در برخی از نقاط با افت فشار مواجه می‌شویم و از همین رو خط دوم انتقال گاز به استان برای افزایش ظرفیت گاز استان به ۲۵ میلیون مترمکعب آغاز شد و همچنین خط انتقال گاز به شمال استان اردبیل نیز در حال اجرا است.

 عاملی تصریح کرد: جلوگیری از خروج آب‌های سرزمینی یک مسأله مهمی است که با عنایت رهبر معظم انقلاب و اقدامات رئیس‌جمهور، برای پروژه ملی پایاب سد خداآفرین ۶۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافت تا این پروژه در سال آینده به بهره‌برداری برسد و در افزایش قابل‌توجه میزان تولیدات کشاورزی و سرانه درآمد مردم استان اردبیل تأثیرگذار باشد.

 وی ادامه داد: در حوزه درمانی استان اردبیل با مشکلات اساسی و کمبود ۱۷۰۰ تخت بیمارستانی مواجه هستیم که در راستای رفع این کمبود، بیمارستان نجف‌زاده پیشرفت فیزیکی ۲۰درصدی داشته و پروژه بیمارستانی ۱۰۴۰ تختخوابی اردبیل با همکاری شرکت چینی ساخته خواهد شد و زمین بیمارستان تخصصی قلب استان اردبیل با ۲۰۰ تختخوابی فراهم شده و از سال آینده عملیات اجرایی آغاز خواهد شد.

 استاندار اردبیل گفت: در ۲۸ ماه گذشته در دولت سیزدهم، ۴۰ سفر شهرستانی در استان اردبیل با ۵۸۰ مصوبه و تحقق ۶۳درصدی این مصوبات، انجام شده است که در سال جاری این سفرهای شهرستانی، با همراهی مدیران کل دستگاه‌های اجرایی استان صورت پذیرفت که تأثیرات مهمی در گره‌گشایی از مشکلات مردم داشته است.

 عاملی اظهار کرد: طی ۲ سال گذشته در سطح استان اردبیل، ساخت بیش از ۲۸ هزار مسکن در قالب طرح نهضت ملی مسکن آغاز شده است که این اقدام بزرگ در استان بی‌سابقه بوده و باتوجه‌به نیاز مردم به مسکن، قطعاً تعداد متقاضیان و ساخت مسکن در استان اردبیل افزایش پیدا خواهد کرد.

 وی با اشاره به رویداد اردبیل ۲۰۲۳ پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو، بیان کرد: بر اساس تلاش‌ها و اقدامات انجام‌شده، طی سال جاری استان اردبیل در حوزه بازاریابی گردشگران خارجی رتبه اول کشور را کسب کرد و باتوجه‌به ظرفیت‌های گردشگری استان، ساخت ۲ هتل ۵ ستاره در اردبیل و سرعین در سال جاری آغاز شده و در سال آینده هم ساخت چند پروژه هتل ۵ ستاره در دستور کار قرار دارد.

 استاندار اردبیل تصریح کرد: باید در استان اردبیل فرهنگ تقدیر و سپاسگزاری از اقشار مختلف نهادینه شود که در سال جاری از چهره‌های مختلف شاخص در حوزه هنری، فرهنگی، ورزشی و علمی در رده سنین مختلف تجلیل و قدردانی شد.

انتهای خبر/ ش