21:28 - 1391/08/22
کد خبر: 1226

تبعیت از رهبریت صالح شایسته‌ترین پیام عاشورا است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: تبعیت از رهبری صالح در جامعه اسلامی نشانه و نمودی از ارزش و جایگاه اصیل فرهنگ عاشورایی است که باید برای همیشه حفظ شود.

به گزارش سبلانه ، حجت‌الاسلام سید حسن عاملی عصر امروز در همایش استقبال از محرم که در شهر نمین برگزار شد، اظهار داشت: اگر در کربلا امام حسین (ع) را به خاطر هدایت و رهبری صالح و دفاع از حق مظلوم و تحقق فریضه امر به معروف و نهی از منکر به شهادت رساندند امروز نیز تمام مستکبران می‌خواهند که پیروان آن حضرت را در تهدید و فشار قرار دهند و تبعیت از رهبری صالح را به انحراف بکشانند.

وی تصریح کرد: در این شرایط و اوضاع که دشمن می‌خواهد هویت دینی و شیعی ما را دچار خدشه کند بهترین و شایسته‌ترین تمسک و توسل آن است که فرهنگ انتظار، عاشورا و ولایت را قدر بدانیم و بیش از گذشته خباثت دشمن را پاسخ دهیم.

عاملی با یادآوری اینکه دشمنان ما امروز تلاش می‌کنند تا حیثیت شیعه و پیروان مکتب امام حسین (ع) را زیر سؤال ببرند، خاطرنشان کرد: ما نباید با اقدامات و حرکت‌های خود کوچک‌ترین بهانه‌ای به دست آنها بدهیم بلکه با صلابت و گرایش به اصیل‌ترین مبانی فرهنگی و عاشورایی سعی کنیم پیام عاشورا را به نحوی صحیح منتقل کنیم.

به گزارش خبرگزاری فارس، خطیب جمعه اردبیل با یادآوری اینکه احساساتی شدن مداحان گاه زمینه بیان برخی خرافات و بیان مسائل غیرواقعی را به وجود می‌آورد، بیان کرد: آنچه شایسته است در حادثه کربلا به آن توجه کنیم تبلور عقلانیت و زیبایی‌هایی است که هیچ‌وقت در حادثه کربلا و عاشورا مورد بی‌مهری قرار نمی‌گیرد.

این مسئول از کربلا به عنوان مدرسه اهل بیت یاد کرد و ادامه داد: ‌عالم بشریت امروز به محتوا و زیبایی‌های این مدرسه نیاز دارد تا بتواند با تفکر یزیدی، ابوسفیانی و بسیاری از شیاطین و اهریمنان مقابله کند.

وی ولایت‌پذیری و توجه به رهبری صالح را از برجستگی‌های حادثه کربلا برشمرد و یادآور شد:‌ آن حضرت در سخت‌ترین شرایط واجبات به ویژه نماز را ترک نکرد و در اوج غربت سعی کرد اصالت اسلام آن هم اسلام ناب محمدی را احیا کند.

در این مراسم که جمعی از مداحان و پیشکسوتان و پیرغلامان حسینی نمین حضور داشتند یکی از این پیشکسوتان و معتمدان در سخنانی گفت: اصالت عزاداری در منطقه نمین سال‌ها است که مورد مراقبت و پالایش واقعی قرار می‌گیرد تا مبادا در این مسیر انحراف و خللی ایجاد شود.

ولی انصاری در ادامه سخنان خود افزود: مستکبران روزگار امروز به هر نحوه ممکن و با تبعیت از اندیشه فاسد یزید گونه سعی می‌کنند انقلاب اسلامی را تحت فشار قرار دهند که در این بحث آنچه مهم و اساسی به نظر می‌رسد دور شدن از برخی تفکرات انحرافی و ناصواب است.

در این مراسم از 9 پیرغلام حسینی شهر نمین تجلیل شد و برنامه‌های متنوعی نیز در پاسداشت قیام حضرت سیدالشهدا اجرا شد.

امر به معروف و نهی از منکر پیام هیهات منه ذله امام حسین (ع) است

 مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل نیز گفت:‌ عمل به فریضه امر به معروف و نهی از منکر در حقیقت به معنای حقیقی در شعار هیهات منه ذله امام حسین (ع) در دشت نینوا متبلور شد و آن حضرت توانست با گذشت از تمام سرمایه‌های خود در حفظ اسلام ناب تلاش کند.

حجت‌الاسلام مهدی ستوده تصریح کرد: حضرت اباعبدالله‌الحسین (ع) با معرفت و بصیرت کامل در مقابله با دشمنان کوتاهی و قصور نکرد بلکه از تمام وجودش مایه گذاشت تا در برابر یزیدیان زمان بایستد و به آنها اجازه کوچک‌ترین تعدی را ندهد.

انتهای پیام/