13:11 - 1391/08/23
کد خبر: 1255

سود مهران مديري از قهوه تلخ چقدر بود؟

آنگونه كه در اخبار ديروز آمده بود جديدترين سريال طنز مهران مدیری با نام «ویلای من» و سرمایه‌گذاری مؤسسه فرهنگی «گلرنگ رسانه» عصر روز شنبه 20 آبان‌ماه در منطقه ازگل کلید ‌خورد.

به گزارش سبلانه به نقل از بولتن، روزهاي آخرين بخش‌هاي بازي مهران مديري در مقابل دوربين سري جديد سريال ويديويي «قلب يخي» در حال ضبط بود و با پايان آنها، مديري توليد سريال خود را در دست گرفت. بازیگرانی نظیر سیامک انصاری، برزو ارجمند، عارف لرستانی، علی لک پوریان، هادی کاظمی، الیکا عبدالرزاقی و... در این سریال بازی خواهند داشت. بازیگران جدیدی از جمله آتنه فقیه نصیری، کمند امیرسلیمانی، رابعه اسکویی و ... نيز به این گروه پیوسته‌اند.

اين البته دومين تجربه مهران مديري پس از مجموعه ناتمام قهوه تلخ در شبکه نمايش خانگي خواهد بود. قهوه تلخ پروژه اي بود كه متاسفانه به دليل عدم پيگيري رسانه ها و برخي از مسئولين دخيل بر امر، بدون آنكه به سرانجام برسد تمام شد.

اوائل مهر ماه بود كه مهران مدیری گفت: قهوه تلخ وضعش معلوم نيست اصلا. تا مجموعه 34 بيرون آمده وبقيه‌اش را اصلا خبر ندارم كه چه اتفاقي مي‌افتد. اما به هر حال ادامه آن ساخته نخواهد شد.

اينكه چرا ادامه اين سريال توليد نشد، حرف و حديث هاي زيادي وجود داشت. همان‌طور كه قبلا هم گفته شد ابتدا برخی قصد داشتند توقف این سریال را به توقیف وزارت ارشاد ربط دهند اما خیلی زود اخبار دیگری مبنی بر از هم پاشیدن تیم بازیگران، افسردگی مهران مدیری، شکست تجاری تهیه کنندگان و... برای پایان این سریال مطرح شد.

اخبار کذب فوق در حالی از سوی تهیه کنندگان سریال پخش شد که پس از همه این اتفاقات و خبر خانه نشینی مهران مدیری به دلیل افسردگی کمتر کسی فکر توزیع شماره بعدی این سریال را داشت.

در اين ميان شايد "بيشترين سود" را مهران مديري و تهيه كنندگان و پخش كنندگان اين سريال برده باشند و "بيشترين ضرر" را نيز خريداران محترمي متحمل شدند كه هم به درخواست مهران مديري ارج نهاده و هم به اميد برنده شدن در قرعه كشي، نسخه هاي اورژينال اين سريال را تهيه كردند. جوائزي كه البته هيچ وقت به برندگان آن داده نشد.

تير ماه امسال، بولتن نيوز، نامه فردي را منتشر كرد كه وي جزو برندگان اين سريال بود و متاسفانه هيچ گاه به جايزه خود نيز دست نيافت. اين فرد در نامه اي خطاب به "مدیر کل حراست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی" نوشته بود:

"در بهمن ماه سال هشتاد و نه یکی از بازیگران مجموعه فوق با اینجانب تماس برقرار کرد و ضمن اینکه خبر برنده شدن اینجانب در قرعه کشی هفتگی مرحله 14 (مجموعه 14) را دادند و گفتند که شما برنده یک دستگاه پراید شده اید، اعلام کردند که برای مراحل واگذاری جایزه با ما تماس برقرا می کنند.

بعد از حدود 4 ماه در اردیبهشت سال جاری (نود) ضمن تماسی از دفتری حوالی چهار راه جهان کودک اعلام کردند که مدارک شناسایی خود را تحویل دهیم که ما هم عمل کردیم.

از آن تاریخ (2/90) تا امروز هیچ تماسی مبنی بر واگذاری جوایز و نحوه آن نشده است. ضمناً کلیه تلفنهایی که از آنها با بنده تماس گرفته شده، برداشته نمی شود و پاسخگو نیست!"

اين البته تنها موردي نبود كه تهيه كنندگان سريال قهوه تلخ چنين بلايي را سرش آورده بودند. بعدتر دامنه شكايات از عوامل اين سريال بيشتر شد و در برخي از رسانه ها نيز منتشر شد.

وفا ملك‌زاده، مدير روابط‌عمومي اين سريال در واكنش به اين خبر و با بيان اين مطلب كه پروژه دستخوش مشكلات مالي است، گفت: ما جوابگوي دوستان به هر طريقي بوده‌ايم و اعلام كرديم كه به دليل مشكلات مالي مربوط به شركت «تصوير سبز فردا» تسويه حساب‌ها زمان مي‌برد.

مدير روابط عمومي «قهوه تلخ» با ذكر اين مطلب كه فقط بخشي از جوايز اهدا نشده، گفت: به دليل مشكلات مالي تا مدت‌ها كار خوابيده بود. ما با پخش‌كننده‌اي قرارداد داشتيم كه قرار بود اهداي جوايز را به عهده داشته باشد، ولي آنها به تعهداتشان عمل نكردند و كار با مشكلاتي روبه‌رو شد. پروژه‌اي هم كه متوقف باشد نمي‌تواند كاري از پيش ببرد.

خشايار الوند نويسنده اين سريال هم در اين باره به جام‌جم گفت: گروهي كه هفت ماه كارش تعطيل بود و هنوز عواملش ازجمله خود من دستمزدشان را نگرفته‌اند، چگونه بيايد آپارتمان كسي كه چهار تا پيامك داده است را تسويه كند؟ اين پروژه با مشكلات مالي روبه‌رو شده و به دلايل نامشخص، مدتي تعطيل بوده است.

نهايت آنكه اين سريال بدون هيچ سرانجامي تمام شد و هيچ مرجعي نيز به شكايات برندگان اين سريال پاسخ نداد و اين عزيزان همچنان بلاتكليف‌اند.

نكته حائز اهميت آن است كه عوامل اين سريال هيچ‌گاه ميزان سود و درآمد خود را به طور شفاف بيان نكردند. اما پيگيري خبرنگار بولتن نيوز از يكي از پخش كنندگان اين سريال ابعاد جديدي از اين ماجرا را روشن ساخت.

اين پخش كننده كه البته تمايلي به افشاي نام خود نداشت عنوان كرد كه مهران مديري براي سريال قهوه تلخ، چيزي حدود هفت ميليارد تومان دستمزد گرفته است! او البته اذعان مي كرد كه كل مخارج تهيه و توزيع اين سريال، در بدترين حالت چيزي حدود سه ميليارد بوده است. اما اينكه تهيه كنندگان و پخش كنندگان اين سريال چه ميزان سود برده اند، به درستي مشخص نيست.

و حالا با شروع سريال جديد مهران مديري اين سؤال مطرح مي شود كه آيا قرار است باز هم بلايي كه بر سر خريداران قهوه تلخ آمد، بر سر خريداران سريال جديد مهران مديري بيايد؟ آيا عوامل اين فيلم مي توانند اندكي از سود ميلياردي خود گذشته و به مطالبات مردم پاسخ دهند يا نه!

انتهای پیام/