11:00 - 1391/08/04
کد خبر: 683

رییس مجلس و معاون اول رییس جمهوری به اردبیل می آیند

استاندار اردبیل از سفر علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی و محمد رضا رحیمی معاون اول رییس جمهوری به استان اردبیل خبر داد.

به گزارش سبلانه به نقل از ایرنا ، اکبر نیکزاد چهار شنبه شب در جلسه شورای اداری استان اردبیل گفت : رییس مجلس در سفر به اردبیل در جلسه شورای اداری استان سخنرانی کرده و در همایش فرصت های سرمایه گذاری در شهرستان های خلخال و کوثر که هفته آینده در خلخال برگزار می شود ، شرکت خواهد کرد .

وی بیان کرد : چندی پیش به همراه نمایندگان استان با معاون اول رییس جمهوری نیز دیداری داشتیم و ضمن بحث و تبادل نظر برای رفع برخی مشکلات استان با وی برای سفر به اردبیل هماهنگی شد و این سفر نیز بزودی انجام خواهد شد .

وی سفر این دو مقام عالیرتیه کشور به استان اردبیل را فرصت خوبی برای ارایه گزارش از توانمندی های استان و رفع مسایل و مشکلات فراروی منطقه ذکر کرد .** برنامه افق اردبیل 1394 تدوین می شود

استاندار اردبیل برنامه محور بودن را یکی از مهمترین ابزار برای پیشرفت ذکر کرده و گفت : در این راستا ما مصمم به برنامه ریزی و حرکت در مسیر توسعه استان در یک چارچوب مشخص هستیم .

نیکزاد بیان کرد : برنامه توسعه استان اردبیل موسوم به افق اردبیل 1394 در حال تدوین است و از دستگاههای اجرایی خواسته شده است تا برنامه های توسعه ای خود را برای تدوین این افق به استانداری ارایه کنند.

وی بیان کرد : کتاب افق توسعه اردبیل 1394 در حال تدوین است و نرم افزاری تهیه شده تا تمامی دستگاههای اجرایی به صورت آنلاین برنامه های خود را برای درج در این کتاب در اختیار استانداری اردبیل قرار دهند .** کشت و صنعت مغان در راستای توسعه استان به بخش خصوصی واگذار می شود

نیکزاد با اشاره به بحث واگذاری کشت و صنعت و دامپروری مغان به بخش خصوصی گفت : با این واگذاری اعتبار قابل توجهی برای شتاب بخشیدن به پروژه های عمرانی بویژه در بخش سد سازی و کشاورزی در اختیاز استان قرار می گیرد .

وی اظهار کرد : قیمت پایه فروش کشت و صنعت مغان یک هزار و 200 میلیارد ریال پیش بینی شده که بی شک این میزان در مزایده بالاتر خواهد رفت و با اختصاص این درآمد به استان تحول بزرگی در بحث آب و خاک اردبیل ایجاد خواهد شد .

به گفته وی ، تکمیل پروژه های سد سازی و پایاب سدها و شبکه های آبیاری در استان موجب خواهد شد دست کم 194 هزار هکتار از اراضی دیم به آبی تبدیل شود وبه جز افزایش تولید کشاورزی زمینه اشتغال هزاران نفر نیز در استان فراهم خواهد شد .

او تاکید کرد که ورود بخش خصوصی در اداره کشت و صنعت مغان موجب تحول و افزایش بهره وری این مجموعه شده و به رونق اقتصاد استان کمک خواهد شد .** بانک های عامل شرایط ارایه تسهیلات مسکن روستایی را آسان کنند

استاندار اردبیل با تاکید بر مقاوم سازی و نوسازی مسکن روستایی در استان اردبیل گفت : برای موفقیت در این کار مهم و ضروری نیاز است تا بانک های عامل تسهیلات مسکن روستایی را با آسانترین شرایط در اختیار روستاییان قرار دهند .

وی گفت : دولت پرداخت 125 میلیون ریال جهت ساخت مسکن در روستاها را تصویب کرده است و بانک های عامل می توانند با شرایط سفته زنجیره ای این تسهیلات را در اختیار روستاییان قرار دهند تا آنها نسبت به مقاوم سازی و نوسازی مسکن خود اقدام کنند .

نیکزاد با بیان اینکه در زلزله اخیراهر و ورزقان واحدهای مسکونی مقاوم سازی شده و حتی نیمه مقاوم آسیبی ندیده اند گفت : وقوع زلزله و خسارات آن پیامدهای درازمدت برای جامعه دارد و باید با پیشگیری جامعه را از آسیب های و پیامدهای بلاهای طبیعی دور نگاه داریم .

وی سهمیه نوسازی مسکن روستایی استان را هفت هزار و 200 واحد ذکر کرده و گفت : از این سهمیه تاکنون تنها 33 درصد جذب و اجرایی شده و می بایست با آسان کردن شرایط پرداخت تسهیلات زمینه اجرایی شدن صددرصدی این سهمیه را فراهم کنیم .

او با بیان اینکه روز پنج شنبه همایش عمران روستایی استان در سرعین برگزار شد، گفت : در این همایش مدیران و کارشناسان 12 دستگاه دخیل و فرمانداران 10 شهرستان استان مسایل مربوط به عمران روستایی را مورد بحث و بررسی قرار دادند .

وی اضافه کرد : بزودی همایش عمران شهری استان نیز با هدف بررسی موانع توسعه مناطق شهری استان برگزار خواهد شد .** عمل به قانون باید مورد توجه دقیق دستگاههای اجرایی قرار گیرد

نیکزاد با تاکید بر التزام دستگاههای اجرایی به قانون گفت : عمل به قانون وظیفه همه ماست و این درست نیست که قانون را تنها زمانی که به نفع ماست مورد توجه قرار داده در غیر این صورت به آن بی توجه باشیم .

وی به دستگاههای اجرایی توصیه کرد که برای ساخت و ساز در تمامی مناطق شهری و روستایی اقدام به اخد پروانه ساختمانی از شهرداری و یا بنیاد مسکن کنند و به هیچ وجه در این زمینه غیر قانونی عمل نکنند .

وی همچنین در باره پروژه های عمرانی نیز گفت : مدیران نباید بیشتر از عملکرد پیمانکاران پول در اختیار آنها قرار دهند.

به گفته وی ، این درست نیست که پیمانکار هنوز کار انجام نداده مبالغی را از دستگاهها دریافت کند ، پرداختی ها به پیمانکار باید بر اساس عملکرد آنها باشد .** سفرهای شهرستانی باید به نتیجه مثبت منتهی شود

استاندار اردبیل با بیان اینکه به سفرهای شهرستانی اهمیت داده و برای سرکشی به پروژه های عمرانی و دیدار مستقیم با مردم به تمام شهرستانها سفر خواهد کرد گفت : انتظار می رود با همراهی دستگاههای اجرایی این سفرها به نتایج مثبت و شیرین برای مردم منتهی شود .

وی گفت : در این سفرها به همراه مدیران دستگاهها از پروژه های عمرانی بازدید و در جلسه ای موانع و مشکلات بررسی و تصمیمات لازم اتخاذ می شود تا کارها بهتر به پیش برود .

وی گفت : هدف از این سفرها شتاب بخشیدن به روند اجرایی پروژه هاست و باید نهایت تلاش خود را کنیم که این سفرها به رفع مشکلات مردم کمک کند .** تغییر و جابجایی مدیران امری عادی است

نیکزاد در باره برخی تغییرات در استانداری اردبیل گفت : تغییر و جابجایی مدیران امری عادی است و استاندار و مدیران حق دارند همکاران خود را بر اساس شایستگی و شاخص های مورد نظر انتخاب و گزینش کند .

وی گفت : این تغییرات با هدف بهبود امور صورت می گیرد و در چارچوب عمل شایسته و مطلوب به وظیقه صورت می گیرد .

او با اشاره به انتخاب میرجعفریان به عنوان سرپرست عمرانی خود گفت : مهندس بیگدلو معاون عمرانی سابق در این کشور سال ها مسوولیت داشته و از این پس نیز در جای دیگری مشغول خدمت خواهند شد و جابجایی ایشان امری عادی است .

وی گفت : مسوولیت درنظام اسلامی امانت است ، هیچ مسولیت و پستی دایمی نیست ، مهم این است که ما در مسولیتی که بر عهده می گیریم بهترین عملکرد را داشته و همراهان خود را در این راستا گزینش و به کار گیریم .

انتهای پیام/