10:03 - 1391/08/06
کد خبر: 741

از خبر بازدید 4 وزیر احمدی نژاد از زندان اوین تا خبر بازداشت شکنجه گر ساواک پس از 33سال

خبرنگاران در جریان پیگیری‌های خبری به "زمزمه"ها و "گفته می‌شود"هایی برمی‌خورند که ميهمان‌کردن مخاطبان به این شنیده‌ها خالی از لطف نیست.

به گزارش سبلانه به نقل از مشرق، *جمعی از وزیران و استانداران دولت هاشمی و خاتمی با ارسال نامه ای خطاب به دکتر عارف از وی خواسته اند به عنوان گزینه حداکثری اصلاحات وارد صحنه شود. در نامه این گروه آمده است:" با توجه به گفتمان، برنامه ،تیم مدیریتی و سوابق درخشانی که از جنابعالی سراغ داریم ورود شما می تواند همدلی و همبستگی را در میان گروه های اصلاح طلب به وجود آورد."

*شنیده ایم در دوران ریاست آیت الله لاریجانی بر قوه قضاییه، وزیران اطلاعات، کشور، بهداشت و دادگستری، 20 استاندار، 5 هیات خارجی، 100 نماینده مجلس و بیش از 90 فرماندار از زندان های کشور بازدید کرده اند.

*محمد خاتمی در جمع گروهی از اصلاح طلبان با ابراز ناراحتی از مذاکراتی که داشته گفته است:" نظام فقط ما را برای گرم کردن صحنه انتخابات می خواهد. از یک طرف با ما مذاکره می کنند و از سوی دیگر به برخی اصلاح طلبان برای کاندیداتوری و ورود به انتخابات پول می دهند!"

*به تازگی سه تن از اعضای جبهه پیروان خط امام و رهبری دیداری با آیت الله مهدوی کنی داشته و با ایشان درباره انتخابات ریاست جمهوری مباحثی را مطرح کرده اند. هیاتی 7 نفره از شورای مرکزی این جبهه مباحث جلسه را جمع بندی کرده بودند.

`*نام بردن معاون اول رئیس جمهور از یک متهم ارز به نام "جمشید بسم الله" باعث تعجب رسانه ها و کارشناسان حقوقی شده است. قوه قضاییه پیش از این اعلام کرده بود رسانه ها حق ندارند نام متهم را در مراحل رسیدگی به اتهامات بیاورند. قوه قضاییه تاکنون درباره این رفتار رحیمی سکوت کرده است اما جمشید بسم الله می تواند از ایراد اتهام به خود شکایت کند. همچنین شنیده ایم جمشید بسم الله جزو رده های پایینی دلالان ارز است و تاثیر چندانی در تلاطمات ارزی نداشته است.

*هفته گذشته جلسه اول اعضای جدید هیات منصفه دادگاه ویژه روحانیت برگزار شد. 14 عضو دوره جدید عبارتند از:حجج اسلام رحیمیان،سالک، مصباحی مقدم،شریعتی،حاج علی اکبری، ابراهیم رازینی، نظام زاده، غفوری،معلی، واعظی، یحیایی، صالح، زرگر و دعایی. این اعضا با حکم حجت الاسلام منتظری حاکم شرع دادگاه ویژه منصوب شده و قاضی دادگاه مطبوعات حجت الاسلام حسینی است.

*محمد خاتمی در دیدار تعدادی از دانشجویان که روز سه شنبه هفته گذشته در حیاط دفتر کارش برگزار شد گفته است:" من در انتخابات سال 88 هیچگاه از واژه تقلب استفاده نکرده ام." وی همچنین تاکید کرده:" من قبلا معتقد به مردمسالاری دینی بودم اما الان معتقد به مردمسالاری سازگار با دین هستم."

*هفته گذشته یکی از چهره های جنجالی و خاص در جمع مازندرانی های مقیم تهران در گفته :"می خواهند به اسم مصلحت فضای کشور را آرام کنند. ما اعتقاد داریم بهترین دفاع حمله است. من برای ریاست جمهوری کاندیدا خواهم شد و رئیس جمهور آینده ایرانم!"

* اخیرا تشکلی به نام «ستاد جنبش وحدت ملی» برای حمایت از کاندیداتوری محسن رضایی اعلام موجودیت کرده است. اعضای این جنبش معتقدند: " در جنگ مهمی قرار داریم و دشمنان ما را محاصره کرده اند ، مردم از محسن رضایی می خواهند که فرماندهی آنان را برعهده بگیرد و تغییراتی را برای کشور ایجاد کند."

*دفتر آیت الله هاشمی شاهرودی در اصفهان افتتاح شده است. مسوول این دفتر حجت الاسلام نظری است. پاسخ به سوالات شرعی مقلدان ایشان و دریافت وجوهات شرعی از جمله وظایف این دفتر است.

*به تازگی یکی از شکنجه گران معروف ساواک پس از 33 سال زندگی مخفیانه سرانجام در مهر شهر کرج دستگیر شد. وی با تغییر قیافه در یک آژانس تاکسی تلفنی کار می کرد.

*شنیده ایم به منظور تقویت دستگاه های اطلاع رسانی دولت، خبرگزاری های ایرانیان و برنا همراه با روزنامه شهروند با تغییراتی مدیریتی و رویکرد های جدید وارد عرصه اطلاع رسانی و مطبوعاتی خواهند شد.

*شنیده ایم که یکی از مشاوران جشنواره ای فرهنگی و هنری در تهران که سابقه همکاری با بنیاد سوروس و زندانی شدن به اتهام همکاری با این بنیاد را دارد، اخیرا با عقد قراردادی 150 میلیونی مشاوره اجرای یک طرح فرهنگی- هنری شهری را بر عهده گرفته است.

*محمدرضا عارف در دیدار با تنی چند از مسؤولان اقتصادی و بانکی دوره اصلاحات، با تأکید بر عزم راسخ خود برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری، گفته است:" هدف بنده از حضور در صحنه انتخابات، حفظ گفتمان اصلاح طلبی و گرم نگه داشتن تنور انتخابات توسط این جریان در داخل نظام است."

* چند تن از اعضای گروه موسیقی زیرزمینی موسوم به ۳BAND که در زمینه انتشار و تکثیر موزیک های مبتذل فعالیت می کردند، شناسایی و دستگیر شدند.این تیم زیرزمینی که هسته اصلی آن را یک زن و دو مرد، به سرکردگی فردی به نام ( ح ، ح ) تشکیل میداد، موسیقی های نامتعارف خود را برای استفاده شبکه های مجازی و ماهواره ای معاند، تولید و برای پخش در اختیار آنها قرار می دادند. یکی از آهنگهای معروف این گروه تحت عنوان «کی مثل تو» در سطح وسیع در شبکه های مجازی و ماهواره منتشر شده است.
در این رابطه چندین نفر دستگیر و تعدادی آلات موسیقی غربی و نیزCD های مراسمات مختلط این گروه که در باغهای اطراف کرج تولید شده بود از محل استودیوی مخفی آنها به دست آمده است.
انتهای پیام/