11:10 - 1391/08/06
کد خبر: 750

ساخت یک فیلم ضدایرانی دیگر

با وجود عدم موفقیت مالی و انتقادی فیلم ضدایرانی «آرگو»، صنعت سینما به دنبال تولید فیلم ضدایرانی دیگری به نام «زندانی تهران» است.

به گزارش سبلانه به نقل از فارس، شرکت فیلم‌سازی گمنام اینتانوم فیلمز که تهیه‌کننده «زندانی تهران» است، مدعی شده قصه این فیلم واقعی است.

«زندانی تهران» بر اساس قصه کتابی به همین نام نوشته مارینا نعمت (نامت) ساخته می‌شود که در آن، خاطرات خود را به رشته تحریر درآورده است.

گفته می‌شود ایوان مککرگور و ایوان ریچل وود برای بازی در دو نقش اصلی این فیلم انتخاب شده‌اند.

قصه فیلم در سال 1982 و چند سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی اتفاق می‌افتد و مارینا در این قصه، یک نوجوان 16 ساله مسیحی است.

به ادعای قصه کتاب، او پس از یک اعتراض در تهران دستگیر و روانه زندان می‌شود. در زندان اوین به وی اعلام می‌شود که به زودی اعدام خواهد شد.

اما در این میان، یکی از نگهبانان زندان اوین به مارینا دل می‌بندد و به او و خانواده‌اش می‌گوید تنها راه نجات وی، ازدواج با این نگهبان و مشرف شدن به دین اسلام است.

برای کارگردانی فیلم «زندانی تهران»، کاری اسکاگلند فیلم‌ساز کانادایی دعوت به کار شده است، که در کارنامه‌اش کارگردانی مجموعه تلویزیونی «امپراتوری برادراک» را دارد.

هنوز زمانی برای شروع کار فیلم‌برداری این فیلم اعلام نشده و معلوم نیست چه زمانی به روی پرده سینماها خواهد رفت.

اهل فن می‌گویند از قرار معلوم تهیه‌کنندگان «زندانی تهران» نتوانسته‌اند نام‌های مطرح دنیای سینما را جذب خود کنند، که گروهی از عوامل نه چندان موفق و سرشناس سینما در پست‌های مهم آن گمارده شده‌اند.

این در حالی است که «آرگو» با بازی بن افلک و کارگردانی خود او، نتوانسته فروش بالا و موفقیت‌آمیزی در سینماهای آمریکا داشته باشد.

هنوز معلوم نیست «زندانی تهران» برای لوکیشن‌های عمومی و سر باز خود - که باید تهران سال‌های اول انقلاب را تداعی کند- از لوکیشن‌ کدام کشور خارجی استفاده خواهند کرد.

انتهای پیام/