22:08 - 1391/08/06
کد خبر: 777

شمار مجروحان حادثه انفجار تروریستی مسیر کاروان زائرین ایرانی به 16 نفر افزایش یافت

نماینده مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر در عراق گفت: با توجه به دریافت گزارش های ارزیابی شده از سوی گروه های درمانی اعزامی این مرکز به محل وقوع حادثه انفجار تروریستی حامل زائرین ایرانی در بغداد شمارمجروحان این انفجار تروریستی به 16 نفر افزایش یافت.

به گزارش سبلانه دکترˈماشاالله رضاییˈ روز شنبه در گفت و گو تلفنی با خبرنگار اجتماعی ایرنا، افزود: در پی وقوع انفجار تروریستی یاد شده در مسیر بازگشت اتوبوس حامل زایران ایرانی عتبات مقدسه اعزامی از کاشان سه زائر ایرانی شامل دو زائر زن و یک زائر مرد شهید و 16 نفر دیگر نیز مجروح شدند.


نماینده عتبات عالیات مرکز پزشکی سازمان حج و زیارت و هلال احمر در عراق اظهار داشت: با دریافت خبر انفجار تروریستی در مسیر بازگشت اتوبوس زائرین ایرانی از زیارت اماکن مقدسه شهر سامرا، سه گروه درمانی این مرکز به محل حادثه اعزام شدند و هماهنگی های لازم برای امداد رسانی و اعزام مجروحان حادثه یاد شده را به مراکز درمانی شهرکاظمین را انجام دادند.

وی اضافه کرد: نیروهای اعزامی این مرکز به محل وقوع انفجار یاد شده توانستند با ارایه خدمات فوریتی پنج زائر مجروح این حادثه تروریستی را در محل وقوع انفجار و در کنار اتوبوس آسیب دیده درمان و 11 زائر مجروح دیگری این حادثه را با قید فوریتهای امدادرسانی به بیمارستانی در کاظمین منتقل کنند.

رضایی افزود: با پیگیری های انجام شده از سوی نیروهای پزشکی این مرکز از آخرین وضعیت درمانی زائرین یاد شده مشخص شد، در حال حاضر 11 زائر یاد شده که به بیمارستان کاظمین منتقل شده بودند برای برخورداری از خدمات مناسبتر در این مرکز بستری و پنج زائر دیگر که در محل وقوع سانحه درمان شده بودند با رویت و ویزیت دوباره پزشکان عراقی از بیمارستان مرخص شده اند.

رضایی گفت:‌این کاروان به صورت آزاد و خارج از چارچوب و ضوابط معین سازمان حج و زیارت به عتبات عالیات عراق مسافرت کرده بود.
انتهای پیام /