09:18 - 1391/08/07
کد خبر: 789

رفع موانع تولید پایدار با ابزارهای قانونی

رئیس مجلس شورای اسلامی از رفع موانع تولید با ابزارهای قانونی مدبرانه و صحیح خبر داد.

به گزارش سبلانه به نقل از فارس ، علی لاریجانی در بدو ورود به اردبیل در فرودگاه این شهر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در این سفر سعی خواهیم کرد ایرادها و مشکلات تولید استان اردبیل با وجود ظرفیت‌های بی‌نظیر را برطرف کنیم که از طریق مجلس شورای اسلامی نیز تلاش می‌شود این موانع به نحوی برطرف شود.

وی افزود: در برطرف کردن این موانع باید زیرساخت‌ها و کارهای زیربنایی تقویت شود که در این باب تکمیل راه‌آهن اردبیل و اتصال آن به خط ریلی کشور می‌تواند راهگشا باشد.

این مسئول تلاش مجلس را برای رونق فضای کسب و کار یادآور شد و گفت: اگر در کشور فضای تولید و کسب و کار رونق بگیرد استان‌هایی هم‌چون اردبیل می‌تواند به سرعت مسیر پیشرفت را بپیماید.

لاریجانی بیان داشت: در این سفر یک روزه نشستی با اصحاب تولید، اشتغال و کارآفرینی در استان اردبیل خواهیم داشت و سعی داریم برای برطرف کردن موانع پیش روی این بخش راهکارهای قانون‌گذاری صحیح را به کار گیریم.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امروز کشورمان به کار، تولید و سرمایه نیاز دارد که این استان نیز با داشتن قابلیت‌های منحصر به فرد کشاورزی می‌تواند در زمینه صنایع تبدیلی تحرک خوبی داشته باشد.

وی احداث راه‌آهن، سدهای مختلف و واحدهای صنعتی کارآمد را با اهمیت توصیف کرد و گفت: مجلس تلاش می‌کند تا در مسیر آبادانی کشور با قانون‌گذاری درست از صاحبان سرمایه حمایت درست را داشته باشد.

این مسئول ادامه داد: نمایندگان به همراه مسئولان در تلاش هستند تا به هر نحو ممکن در مسیر خود اتکایی کشور گام‌های اساسی بردارند.

رئیس قوه مقننه از دیدار خود با دانشجویان خبر داد و گفت: در این دیدار سعی خواهیم کرد به سوالات مطرح شده از سوی دانشجویان در فضای سیاسی، فرهنگی و اقتصادی کشور پاسخ دهیم.

وی حضور در جلسه شورای اداری و دیدار با مسئولان اجرایی را مهم ارزیابی کرد و افزود: در این سفر کاری یک روزه سعی داریم با بررسی قابلیت‌های استان و توانمندی‌های این منطقه موانع پیش رو را از طریق ابزارهای کارآمد قوانین برطرف کنیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، لاریجانی در پایان از حضور در همایش ملی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در جنوب استان و شهرهای خلخال و کوثر خبر داد و متذکر شد: تلاش ما این است در این سفر در حد امکان به مطالبات عمومی مردم شریف و ولایت‌مدار این استان پاسخ مثبت دهیم.

انتهای پیام/